bugün

Pek severim.
(bkz: Mevlana)
2008 yilinda ilk entryleri atan yazarlarin aslinda bilmeden de degindigi bir dizi ismidir.
kanal zaplarken denk geldiğim ve kumandayı tv ye atmama sebep olan dizi. kim daha fazla soyunabilir adlı çalışma. içerik leş oyuncular ayrı bir leş. bayramda insan insana bunu yapar mı?
insanı baştan çıkarabilecek kokudur. Evet.
sanal sohbetler için özellikle seçilmiş nick.
aylar öncesinden bitmiş çerezlik yaz dizisiydi. keşke bitmeyeydi.
bizim dolaptaki hormonlu çiçeklerden gelmeyen koku. kıskandırdı.
mükemmeldir. ferah ve geniş.
her içime çektiğimde tekrar çekesim gelen, bağımlılık yapan kokudur. ne güzel kokudur o öyle.
çok güzel kokuttular aferin.

final yaptılar.

güzel kokar dedik. ama çürük çıktı.
23. bölümle mutlu son finali yaparak bitirmiş olan dizi. 1 tanesinden daha kurtulduk nihayet.
Bitmesini istemediğim eğlenceli diziydi. Bitmesinin nedeni reytinglerinin 10. sıralara kadar düşmesidir.
Rating'leri düştüğü iddiasıyla bir iki bölüm sonra final yapacakmış.

Hayır hangi mantıklı insan, 13-20 yaş grubuna hitaben (öhö ben de izliyorum bu arada) hazırlanmış bir diziyi, gidip de bu yaş grubunun en yoğun şekilde dışarı çıktığı veya arkadaş toplantılarına katıldığı, birbirlerine gidip bilgisayar oyunlarının amına koyduğu cumartesi gecesine alır ki?

Yani nasıl bir tv kanalı yöneticiliğidir, nasıl bir öngörüsüzlüktür bu?

Aynı şey Kiraz Mevsimi mi, Kiraz reçeli mi ne karın ağrısıysa onun için geçerli.

Şimdi düşünüyorum: Bana diyorlar ki, gel bara gidelim içelim kız ayarlayalım, ben hassiktirin gidin evde oturcam çilek kokusu seyretcem siz yarın anlatırsınız bana mı derim?

Türkiye'deki özel sektörü anlamak da çok güç arkadaş. Bu insanlar nasıl oralara müdür yönetici bilmem ne executive asisstant olarak çıkabiliyorlar hayret.
Babamın gençliğini yaşamadığını vurgulayarak merakla izlediği dizi. Aklım almıyordu gerçekten sonra mesai saatleri artınca izleyememeye başladı dizinin neden tedavülden kalktığıyla ilgili ciddi bir spoiler olarak bırakıyorum buraya bu bilgiyi.
Şu an izlediğimdir.
Çok yakışıklı bi çocuğun yanına çipçirkin hiçbi havası olmayan kızı başrol yaptıkları dizi.
1 saattir ilk defa izledim bugün hiçbişey anlamadım çok sıkıcı bi dizi.
naptığını bilmeyen bir burak, kime aşık olduğunu bilmeyen iki adam arasında kararsız kalmış bir aslı ve bi kız yüzünden kuzeniyle düşman olan bir volkanın başrollerini aldığı klişe ergen bir türk dizisi. ilk bölümden belliydi kalitesiz olduğu.
Aslı'yı yılın kezbanı seçtiğim dizi.
Absürdlükleriyle, saçmalıklarıyla, saflıklarıyla son zamanlarda bende takıntı yaratan dizi.

Şu aralar kendi gönül meselelerime paralel paralel salaklıkların at koşturmasının da etkisi var tabi. Yalnız anlamadığım bir şey var:

Aslı Burak'a aşık, Burak da Aslı'ya. Ama Burak'ın ailesi, Aslı'yı hizmetçi kızı gördüğü için, bu iş olmaz demeye getiriyor metin yazarları. Olay örgüsü bunun üzerine kurulu.

Fakat bu arada Volkan da (Burak'ın kuzeni), Aslı'ya deli gibi aşık. Onun düşüncesi ise şöyle: Aslı evet desin hemen evlenelim.

Bu arada Volkan, Burak'ın ailesinin, yani Aslı'yı hizmetçi kızı olduğu için asla istemeyecek ailenin amcaoğlu. Yani Volkan'ın Babası ile Burak'ın babası abi kardeş. Üstelik ikisi de aynı aile şirketinin sahibi.

E amına koduğumun senaryo yazarları; bir hizmetçi kızını, zengin bir ailenin babası oğluna yakıştıramazken, aynı babanın zengin erkek kardeşinin oğlu nasıl oluyor da aslı istesin hemen evleniriz diyebiliyor lan? Mal mısınız siz, yazdığınızı hiç mi okumazsınız? Böyle bir mantık hatasını kocaaaa ekibinizden bir kişi bile bu salaklık nasıl oluyor demez mi?

Maloğlumal dizi işte ama bazen insanlar cesetlerin oraya buraya saçıldığı, ortalığın kan gölüne döndüğü tren, araba kazalarını izlemekten gözlerini alamazlar. anlaşılan o haldeyim.

Çıkarılması gereken ders: Türkler pop müziği, korku filmi ve tv dizisi yapmasın.
Vasat ergen dizisi.
Mine tugay için bile izlenmez.
Tamam berbat bi dizi de yusuf çim çok tatlı be. Sinan akçıl'a benziyo resmen.
Başrolün kankası gonca'nın ağzına yüzüne terlikle vurma isteği uyandıran dizidir.
Tam mis gibi bir koku yazacaktım ki diziymiş. Neyse mis gibi kokudur efenim.
Ooof beynim ölüyor.
Hücrelerim yaniyor.

Ama izliyorum da allahim.