bugün

--spoiler--
birisi size hiç bir neden göstermeden ot verirse anlayiniz ki siz bir ineksiniz
--spoiler--

(90'lardan kalma bir matraklik)(serbest cagrisimlari hep bkz olarak mi vereceğiz)
- abe alsana bu güzel kıza bi gül be ya
+ sağol abla, param yok.
- bu güzel kızın attrına ver 3 lira yakışıklıı
+ teşekkürler, bozuk param yok.
- abe bozarız be ya, mübaaarek dövizci gibi gacıyız Alaaa şükür
+ bir biskrem versem s..ktirip gider misiniz?
- Alaaah belanı versin tipsiz oğlan, bu gacıyla da ayrılısınız işşşaallaaa
-yakışıklı çocuk alasın bi gül sevgiline
kacak kelebek: o benim ilkokul arkadaşım sevgilim diil
-üzülme sevgilin olur inş
kacak kelebek: hönk!
-ayşe teyzen cocuguna bi yemek alsın be yavrum hade be.
+*git ablaa yaaa.
+ya yavrum hadi be bu guzel kıza cok mu?
%*ya abla ıstemyıoruz.
+ne bicim erkeksin sen ya kızı canta olarak gezdiriyooooosun.*
%canta olarak gezdiriyormuşsun beni.
+evet gel sırtıma asayım.
bu çiçek satan tiplerin hepsi ama hepsi fal bilir. eğer bakırköy idoya doğru gidiyorsanız tek başınıza yürürken gül ister misin güzel kızım derler. eğer muhatap bile olmazsan e çok güzel fal bakarım. bak para almıcam bakayım falına derler. bu çiçekle falı birlikte veriyorlar sanki. o değil de tek başına yürüyen kişi özellikle bir kızsa ulan napsın gülü yani.bir de falla bu işler olsaydı sen orda olmazdın diye düşündürtür.
sevgilinize veya herhangi bir kız arkadaşınıza rezil ederler sizi, bi tane de olsa çiçek alana dek bırakmazlar... görüldüğü anda kurtulunma ihtimali %5 kadardır... allah sabır versindir.
"hayır" dan anlamayan insan evlatlarıdır.
çiçekçi: oğlum bu güzel kıza bir gül alsana
ben:hayır
çiçekçi:oğlum bak bulmazsın böyle güzel kızı bir daha al bi gül
ben:istemez hadi ablacım bak işine
çiçekçi: bak sen bu kafayla gidersen bu kız seni bırakıp gider.
ben: ya sıçtırma çiçeğine böceğine gitsene bea kadın.

aradan biraz zaman geçer kız arkadaş okuluna bırakılır ve aynı yerden geri dönmek için geçilirken çiçekçi kadınla tekrar karşılaşılır.

çiçekçi: güzel kız nerde oğlum
ben:sana ne lan, nerdeyse nerde ya
çiçekçi: bak ben sana demiştim sen bi gül almadın kız da seni terkedip gitti işte, oh olsun sana. bi dahaki sefere kız seni terkedip gitsin istemiyosan eğer gül al gül.
ben:o gülü alırım şimdi senin bi tarafına (diye dialog devam eder)
gönülleri kırılmamalıdır. alın bir gül yahu manitanıza, kızın yanında yarım saat 'almıyorum' diyen dallamalar var, ayıp değil mi? mesela ben ne zaman kadıköy'e ayak bassam, başkalarına çiçek satmaya çalışan roman ablalarım bile işlerini bırakıp hepsi birden başıma gelir, hiç birini kırmam, bütün çiçeklerin parasını verir ve çiçekleri etrafa dağıtmalarını isterim. çiçeğini beleşe getiren sevgililer ise beni ayakta alkışlar, 'yaşasın cool adam' sesleri ile inletirler çılgın ortamı.
-abi sevgiline bir gül vereyim mi abi be ?
+sevgili değil o ablam kardeş, hadi yürü git...
-lan elin kızına çiçek alıyon da, ablana mı almıyon ?
o çiçeği almadan asla kurtulamazsınız. Sülük gibi yapışırlar. Etmedikleri dua kalmaz siz alana kadar sonra verdiğiniz parayı beğenmeme ihtimalide yüksektir.
erkeğin kin ve nefret duygularını, paratoner gibi üstüne çeken çiçekçidir. bir tane de bende var adı behlül. isminde meymenet yok bakarmısınız? kaç kere çıktıysa karşıma ismini ezberletti at pisliği. olum behlül erkeksen tekken çık karşıma, kaçacak yerin yok.
yanında sevgilisi varken erkeklerin korkulu rüyası haline gelmiş kişidir.
bakırköy sahilde ise gül yerine sahile giriş çıkış vizesi satmaktadır bu çiçekçi. ilk girişteki köprünün orada beklerler seni, indiğin anda etrafındalardır... "abi alasın güzel kızıma bi çiçecik" diye girerler mevzuya, aldın aldın... almadın mı? amına koyarlar o sahil gezisinin... her adım başı bir çiçekçi. ama en başta alsan diğer yanına yaklaşmak isteyen çiçekçilere gösterirdin çiçeği, "bizim var" deyip geçerdin yanından ne güzel kasıla kasıla...

ama seviyorum ben bu kültürü yahu. kim ne derse desin. düşünsene sahilde romantik dakikalar yaşamak istiyorsun sevgilinle, her şey ayağına geliyor. sen sadece otur o bankta. çiçek mi? anında yanında. kağıt helva? o da tamam... helvanın yanında kahve? iki dakikaya hazır. mum satan bile gördüm lan ben! o derece romantiktir bizim insanımız... satıcı deyip geçme, her şeyi düşünürler...

helal olsun.
erkeği zor durumda bırakmaya çalışan çiçekcidir. inadına mı yaparlar bilmem sevgilinle önünden geçersin "güzel kıza gül almazmısın" der eline tutuşturmaya çalışırlar. alsan fiyatı 5 katı söyler bi güzel ittirir almazsan yeni bir ilişki ise kızın tepkisini kestiremeyebilirsin. veya yalnız geçersin önünden. mesela 14 şubatta sevgilinden ayrılmışsındır. zaten herkezin elinde çiçekler görüp moralin bozulur. yetmezmiş gibi bu çiçekçiler gül uzatır "al abim bi gül sevgiline verisin" derler. katil olmamak elde değil.
Kız arkadaşın gözünde karizmayı çizdirmeyelim aman aman diyerek, diken üstünde oturan yapmacık erkeklerin çok kolay kanacağı tiplerdir. Şahsen kız arkadaşımın ne düşündüğünü bile göz önünde almadan, direkt kovacağım tiplerdir. Beraber olunan bayanda aman n'lur al berkayyyy çok güsell baksana ...! Diyecek tiplerdense görüşmeye değmeyecek kadar zıptik bir kızdır, çıkmaya bile değmez hemen terk etmek lazım gönderin gitsin bir şey kaybetmezsiniz.

Flört için bile olsa olgun karakterdeki bir kız seçmek en doğrusudur. Gelelim çiçek alma konusuna konu dağıldı yau? Gerekirse ki gerekir bence, o çiçekçiyi postaladıktan sonra ummadığı bir gün karşısına, o tanesi 2 tl olan demet yerinde ondan çok çok daha pahallı kocaman janjanlı bir beyaz gül buketiyle çıkıp sürpriz yapmak benim için daha isabetli davranış olur. Kaldı ki kadınlar beklenmedik sürprizlere mest olur. Şu zamanlarda böyle bir sürpriz, ilişki tarihinde unutulamayacak bir jest olur ki, yapmak lazım. Anlık gösterişler yerine gerçekçilik ifade eden davranışlar sizi daha samimi kılar.

Edit: adam olun adam ! nerede işe yar demeyin, bırakın piç ayaklarını kısa vadeli karlar peşinde koşmayın, soyu tükenen bir karakterin son temsilcileri olun, bir gün kazanan mutlaka siz olursunuz.
(#14086401)
kaşarlanmış olanlarının illa ki reis başkan vs şeklinde yakıştırmalarla yaklaştığı meslek grubu.
çiçekçi çocuk çç
morpenguen mp

çç: abla bi çiçek al noğlur
mp: yok canım almıycam sağol
çç: ablağ noğlur al... (30 sn sessizlik) al bak almazsan fena olur
mp: hayır canım istemiyorum hadi gider misin
çç: ağbi telefonu kapatsın ona satıcam görürsün kızıl saçlı cadı kılıklı!
mp: lan.. lan.. neyse.. almıycaz canım hadi yaylan.
çç: ağzına sçtığımın cadısı almazsan alma lan ben paramla seni alırım! *
mp: system error
* *
kız arkadaşı olmayan, müstakbel bir aday da görünmeyen bünyenin muhatap olmadığı çiçekçidir. yanınan geçerken belki bir, "naber lan yapraam" diye laf çakabilir.
güzel abim şu yanındaki güzel gacı için bir gül alasın.
+abe alasın bi çicek
-almıyorum, çingene orospu çocuğu yeter artık.
abim, al bi çiçek güzel ablama. ulan bir de bunlar hep sevgilin olmayan kızlayken yakalardı. kız utanır sıkılır saçma sapan haller.

görsel

nasıl ama daha gördüğünüz an tedirgin oldunuz dimi. kanınız çekildi dimi? ahah.