bugün

iskambilde genelde "q" harfiyle gösterilen; papazdan önce, valeden sonraki kağıt. (bkz: kız almaz)
erkek olmayan!
(bkz: female)
Doğa için gerekli olan.
kızmaktan emir.
yokluğu bir sorun varlığı ise tam bir baş belası olan nesne
zerafet.tatlılık.vazgeçilmezlik.
bazan çamurdan bile olsa kabul gören yaratık.

(bkz: kız olsun çamurdan olsun)
kız dediğin istanbul gibi olmalı..
fethi zor.. fatihi tek.. *
ne kadar macera yaşamış olursa olsun hâla yaşamadığı bir macerası bulunan insan cinsi.
XX kromozom yapısına sahi birey
"nerde eski günler nerdesin ey kız" dizesiyle Nazım Hikmetin anlamını derinleştirdiği sözcük
kadının evlenmemişi yada *yememişine derler
ii insanlardır
olmazsa olmaz.dünyanın en güzel 3 sesinden birinin sahibi olan varlığı bile huzur uyandıran cinsiyet türü..
genele olarak her erkek sohbetinde adı geçen cinstir anlamak zor iştir ilginç varlıklardır onlarsız hayat hiçtir
hiç cinsel ilişkiye girmemiş dişi. (bkz: bakire)
geleceğin kadın adayı.muhtemeldir ki anne de olacaklardır...
anlami gunumuzde cogu beyin tarafindan degisen hede.
(bkz: patlatılmamış bomba)
Doganin kendisine verdigi ustunlugun henuz farkina varmaya baslayan ya da baslayacak disil varlik.Ornegin,penceleri oldugunu kesfeden,gozyasinin gucunu ogrenen,yakitinin bir omur boyu para oldugu bilincine varan, ve "golgelerin gucu adina" si bozulmamis(gerci o HE-MAN di ama olsun,cagristiriyo)canavar.18 ila 22 yilliklari cok makbul.
alıp götüren bir dandadadan şarkısı. ilk albümlerindeki her şarkıda olduğu üzre, yine harika sözler, yine harika bir melodi.

yorgun saatler argın fısıltılar
bir günü daha devirmişiz ölü hatıralar
bir şişe şarap ve ben
kadehime değmez çatlak dudaklarım
içerim şişemden.

istemem kimse yanımda dost olsa da
zaten canım çıkmış salın beni uzaklara
bir şişe şarap ve ben
kadehime değmez çatlak dudaklarım
içerim şişemden.
suyu sabunu bırak! salla.. afranı tafranı rafa bırak.. defalarca dinlenip usanılmayası şarkı..

''..yorgun saatler argın fısıltılar''.. * * * * *
erkeklerin hep şikayet edip ama nedense 1 ay bile onlar olmadan yaşayamadığı zihniyeti bile taşıyabilecek kadar büyük bir yüreğe sahip insan,geleceğimizin kadınları..
(bkz: hakkını vererek seks yapan kız)
küçük kadın çocuklara verilen kısa ad. dünya üzerinde yaşayan iki tür insan vardır kadınlar ve erkekler. ayrıca kadınlar,erkekler,kızlar,oğlanlar ve bayanlar diye bir topluluk bilinmemektedir.