bugün

kolunuzdan tutup sizi bu ilçeye götüren, o bar senin bu bar benim gezdirerek tüm iç sıkıtınızdan sıyırıp kurtarıveren, tekila shot yarışında yalancıktan yeniliverip kahkaha krizine sokan bi dosta sahipseniz, dünyanın en güzel yeri olur çeşme gözünüzde.

yıllanmış dostluğunuza yeni anılar, yeni güzellikler ekler bi de. evet.
güzel izmirimizin bir ilçesidir.
2011 yazında türkiye'deki bir çok futbolcunun tatilini geçirmek için tercih ettiği yer.
hangi röportajlarına baksak, hangi haberlerini okusak alayı çeşme'de bu futbolcuların.
nedir oğlum bu durum? başka insanlarla tatil yapamıyor musunuz?
haftaya oradayım, ben gelene kadar çeşme'yi terketmenizi umuyorum.
her daim rüzgarlı olduğunu düşündüğüm tatil yörelerine sahip çok güzel bir ilçemizdir.
denizi, kumsalı, gecesi, gündüzü her daim özlenendir. kumrusundan bahsetmiyorum bile*
gitmek için gün saydığım izmirin güzel tatil beldesi.
temmuzun 15 de şahsımı ağarlayacak olan semt.
ayasaranda koyuna sahiptir ki, bu koy türkiye' nin en güzel denizidir.
ılıca'da kumrucu hüseyin vardır kı sırf o kumruyu yemek ıcın bıle gıdılebılır çeşmeye.
(bkz: luba)
hemen her yaz gittiğim sayfiye yeri.
izmir'i daha da güzel yapan yerlendendir.
tıpkı foça, seferihisar, gümüldür, urla gibi.
1996 dan beri gittiğim bir zamanlar şirin, temiz, ucuz olan; sosyetenin ve ünlülerin gelmesiyle berbatlaşan izmir'in ilçesi...(ilk kez bu sene oraya gitmiyorum gidicem sessiz, sakin, ucuz bir yere...)
rüzgarının şiddeti foça'dan daha şiddetli değildir. foça gibisi yok.
nerede kalınır diye araştırıp durduğum ama bir türlü sonuç alamadığım güzel memleketimin güzel tatil beldesi. konu hakkında bilgisi olan yazarların bana mesaj atmasını diliyorum ayrıca. *
merkezi hem pahalı hem dandik, merkez plajı küçüktür. neden bu kadar abartıldığını geldiğinizde anlamayabilirsiniz. bununla birlikte her daim rüzgarlıdır bundan dolayı da her daim denizi dalgalı. beach clup olayına parayı basmak istemiyorum diyorsanız, ılıca tarafına gidecek, 7800 otel'in sağ ve sol (merkeztur) tarafı ile sheraton otelin sol tarafını kullanacaksınız, hem denizi hem kumsalı ile oldukça güzeldir buralar. dileyene daha ayrıntılı bilgi verilir.
yılın bu zamanında akşam vakti dışarı çıkarken üstünüzde kalın bişey yoksa rüzgarı insanı gayet dondurabiliyor. tatil yaparken üşüdüm resmen gölgede durucam rüzgardan üşüyorum güneşe çıkıcam güneş rüzgara rağmen direk maruz kalınca çarpıveriyor. deniz bildiğin soğuktu hem çok dalgalı. en güzel yeri denize girilebilecek olan tek yer bence aya yorgi koy'u idi. kendimi eylül sonu ekim başı sezon bitiminde tatil yapıyor gibi hissetmeme sebebiyet verdi gayet.
Bir izmirli olarak yaz da olsa kış da olsa gitmeye gezmeye doyamadığım çok sevdiğim yer.
bu yöremizdeki lokantalardaki çorba fiyatları fikslenmiş sanki. alaçatı'da da, çeşme'de de nereye gitsen 6 tl. 5,5 tl ye iskender gördüm ama çorbanın fiyatı hep aynı.
dışardan bakan içinn vuuh çeşmede mi yaşıyosun , olum manyak lan gibi bir durumdur ancak kış geldiğinde sokak köpekleri ve bizler dışında(alaçatı ve çeşmenin yerli halkı) kimse yoktur berbat berbat kışın gelmeyin.
Ömrümün nerdeyse tamamını geçirdiğim izmir ilçesi. insana doğup büyüdüğü yer zaten güzel gelir anlatmaya gerek yok, gelin görün tabii ergen değiseniz. Zira ergen kotası dolmuş durumda.
ünlülerin ve futbolcuların hemen hemen hepsinin tercih ettiği tatil mekanı. ünlü olmak hakikaten zor. kafa dinleyeyim diyorsun aynı insanları birdaha çeşmede denizde görüyorsun.
Fenerbahçeli Volkan'ın kesinlikle evinin olduğu yer. Her yaz burun buruna gelmemizi başka türlü açıklayamıyorum.
görsel
Belediye başkanı Faik Tütüncüoğlu'nun yılbaşı geri sayımını sıra dışı yaptığı ilçemiz.

http://alkislarlayasiyoru...aninin-ileri-dogru-sayimi