bugün

111'de görülen karma.
Yaran karma şeyisi. Kim sevmiş saymış anlamadım. Kendimi mahallenin saygın, efendi amcası gibi hissettim. Gelin lan öpün elimi harçlığınızı alın. E vazifemiz bi yerde. Sevilip sayılmak kolay değil.
her gördüğümde kendimi kahvede oturup millete selam veren köy muhtarı gibi hissetmeme neden olan karma.
karmalardan dolayı sözlüğün bana layık gördüğü sıfatmış. vay beee. meğer sözlük beni seviyormuş lan.
genelde katiller için söylenir. devamıda şöyledir: çevresinde sevilen sayılan bir çocuktu neden böyle bir şey yaptı aklımız almıyor.
lise yıllık yazılarında kullanılan değişmez kalıp.
içinde bulunduğum karma türü. *
bakkala veresiye defterine yazdırmaya ya da bankadan kefilsiz otomobil kredisi alınmasına yarayıp yaramayacağından emin olamadığım karma.
(bkz: işte bu ben değilim)
" beni seven çevrenin aklına tükürürüm" cümlesini akla getiren karma türü.
değiştirin şu karmamı daha orjinal birşey bulun bana dedirten gönül alma karması.
bu ne yaaa! doğru dürüst gönlümü al sözlük. kandırma beni boş laflarla.
"şimdilik çevrenle sınırladık seni.daha iyi oldukça ünün de, karizman da artacak..ama şimdi çok çalışman lazım çoook.."
gizlerini bünyesinde barındıran karma cümlesi.
(bkz: nüfuzlu)

(bkz: taşşaklı)
yeni karmam vesselam evet bunu beğendim. 115 te gördüm kendilerini sevindirik oldum ne bileyim. etrafımda sevilir, sayılır, hürmet görenimdir bilirim. biliyordum fakat onaylanınca da bir hoş oldum şeyet. teşekkürler sözlük takipçinizim.
an itibariyle karma değerim.
111 de falan başlıyor herhalde...
(bkz: yalanlarınla moralimi bozma sözlük)
(bkz: ne sevenim var ne sayanım ulan)
"enerjik"ten sonra, dalgalanmış durulmuş, yaşı kemale ermiş imajı veren bi acayip karma mertebesi. Durduk yere orta yaş bunalımına sokar.
ertesi gün karma değişince artık çevremde sevilip sayılmıyor muyum diye beni isyana sürükleyen karma.
120 karmayla icinde olunabilen karma sifati.
insanı sözlüğe katkıda bulunmaya motive eden karmadır.
görünce, insanın kendisini hulusi kentmen gibi hissettiği karma sıfatı.
uludağsözlükte bir karmadır. aksine çevremde siklenmeyen birisiyim halbuki. ama nedense karmamda bunu görünce biraz seviniyorum gibi.
insanın gururunu okşayan ilk karma seviyesidir, öncekilerde "he iyi amk." derken bugün sözlüğe bir baktım ki ben artık sevilip sayılan bir adammışım.*
namusuyla çalışan, zorda kalanların yardımına koşan bir nevi süper kahraman nitelikli kişi.
(bkz: eyvallah) keşke hep burda kalabilsem. * kalabilsem de müsade etmiyor ki ibınalar. olum seri eksileyin lafım yok ama bari bir sistem eşliğinde çoklu yapmayın bu işi amk. bakın ben adilik yapıp sildirmiyorsam oylarınızı, siz de ibnelik yapmayın da. *