bugün

beni beklenti icine sokan soguk caydir. ben bunun 500 ml olmasinin digerlerini harekete gecirmesinden hala umudumu kesmedim ya, hadi insallah. fena mi olur lipton yesil caylilari 500luk alsak?
reklamından nefret ettiğim, şeftalisini çok sevdiğim içecek.
lipton'u deli eden ürün. ice tea çaykur kalitesine fazla dayanamadı.
bir lipton ice tea değil ama yoklukta gideri var.
(bkz: bim) de 1.50, marketlerde 1.75e satılan buzlu çay.
itici reklam, insan içesi varsa da içmez.
limonlusu güzeldir. şeftalili olanı ne şeftali ne ice tea ne de şeftalili ice tea.
reklam yapmasalar daha çok satacak çaykur ürünü soğuk çay. yalnız reklamlarda gerçeklik payı var bir ara piyasada bulunmuyordu.
görsel

görsel
çok şekerli.
adamlar çayı demlemiş sonra buzlukta soğutmuş resmen. bildiğin rize çayı tadı geliyor. iyi mi kötümü anlamadığım model çay.
ice tea > didi > fuse tea

formülü ile açıklanabilecek tadda olandır. Boyut olarak ise;

didi > ice tea = fuse tea

not: (bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
reklam stratejisi de olsa tarifini karadenizli değil de konyalı bir teyzemizden almasıyla kafa karıştıran yeni içeçek.
bergamot aromalısına hasta olduğum onun haricindeki tatları vasatı aşamayan içecek.
ilk başlarda samimi olan reklamı boka sarmış içecek. içmişliğim de yok kendisini.
reklamlarını izlerken yanımdaki tasa kustuğum bir ice tea . tadına hiç bakmadım ama artık reklamları gına getirdi gerçekten . (bkz: acunılıcalı) sayesinde bu teyze bile ünlü oldu .
reklamın iyisi kötüsü olmaz dedikleri olay bu.
marka bilinebilirliliğini sağladı adamlar. reklam o kadar kötü ki sırf sinirimiz biraz daha bozulsun diye izledik.

buna benzer 118 18 v.b. numaraların reklamları da böyle.
(bkz: ıhhıhhıhııııııuuuvv)
ismi çaykur'un olan ancak üretimi kristal kola tarafından sağlanan soğuk çay. ilk reklamında fabrikaya değil de genel müdürlük'e gidilip ar-ge'de çay yaptırılıp hemen pazarlama şeklinin (500 ml.lik teneke kutu) belirlenmesi de başka bi mantik hatasıdır.
Öncelikle büyük olduğu ve sempatik reklamı ile ilgi çeken ama bilinmez ki litrelik ice tealerle kıyaslandığı zaman çok pahalıya gelen içecek. Buz gibi içildiğinde de fena olmuyor hani.
yapılan saçma reklam kampanyasının nasıl bu kadar ses getirdiğini anlamadığım ÇAykur'un soğuk çayıdır. gerçi gözlemlediğim kadarıyla çocuklara alıyor hep, ama hedef kitleleri sadece çocuklar değil. ilginçtir. kafa karıştırır. iletişim stratejilerinin bok gibi olduğu buradan anlaşılır.
reklamlarında karadeniz diye bildiğimiz cunda adasından kareler gösterdikten sonra, üretimini kristal kolanın üstlenmesine hiç şaşırmadığım, (bkz: ice tea). tadı fena değil ama aromasını biraz azaltırlarsa daha güzel olacak.
Migros'ta bulunamayan içecek. Ya yok satıyor, ya hiç satmadı Migros elde kalıyor diye getirmiyor.
Reklamları kafamı .ikti.
Didi'yi bulan hanım teyzenin aslında Rizeli olması gerektiğini düşündüğüm bir reklamı vardır. Sorarım size Lays'in reklamında ayşe teyze karadenizli olsa garip kaçmaz mıydı?