bugün

Kendisini tanıyamadım daha Şükrü'sü ön yargılarımı yıkamadım.
kitapları 40 farklı dile çevrilmiş bir yazar, sanatçı. saygı duyulası insan.
saat 4 , yoksun

saat 5 , yok

6

7

ertesi gün

daha ertesi...
mükemmel bir sanatçı, duygularıma tercüman oluyor.

ayrıca hemşehrimdir kendisi.

--spoiler--
Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi..
--spoiler--
`Unesco' elçiligınden istifa etmiştir.
görsel
kitaplarıyla şaşırtır. bence yazarlığı şarkıcılığının üstünde.
Mutluluk romanı biteli beş dakika olmuş yazar.

Yaşadığımız ülkeyi bu kadar iyi tanıyan kaç yazar var?

Sıralama yapmak istemiyorum. En güzel romanları arasına serenad ve leyla'nın evi ile birlikte girdi.

Son ada ve engereğin gözündeki kamaşma da şahane eserler.

Tüm eserleri okunduktan sonra konstantiniyye oteli okunmalı. Onda hepsinden biraz var.
bugün dogum günü imiş. var olsun.
birikimli ve çok yönlü kişilik...
iki beden büyük sanatçı. o yüzden büyük kitlelere ulaşamıyor. o ulaşıyorda aradığımız kişiye ulaşılamıyor.
https://m.youtube.com/watch?v=F3Xz2anJydU

En iyilerden biri.
2 veya 3 yıl önce tam hatırlamıyorum harbiye açık hava konserine gitmiştim ve hayatımda unutamadığım konserlerden birisi olarak hafızamda yer etmiştir.

"Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi"
Nazım hikmet ait olan , Memleket mi yıldızlar mı gençliğim mi daha uzak ? ,dizesini bana dinletmeyi sevdiren sanatçı.iyi bir yazar olduğunu da düşünüyorum.Serenad adlı kitabına yeni başladım.Geç kaldım daha önce okumam gerekiyordu fakat geç olsun güç olmasın.Uzun lafın kısası , livaneli türkiyenin iyi ses ve iyi kalemlerinden.Seviniz.
keşke memleketi yonetse amk.
yazarlığı şarkıcılığından daha iyidir. ben yıllarca kendisini birikimi olmayan slogan solculardan sanıyordum. kitaplarını, makalerini okuduktan sonra çok birikimli, çok yetenekli bi adam olduğunu anladım. serenad' ı okumak bile hakkında fikir sahibi olmak için yeterli. çok değerli. hem bu topraklar, hem bu dünya için.
Az önce kardeşimin hikayesi isimli kitabını bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldığım yazardır.

Okuyacağım bakalım nasılmış.
ilk gençlik yıllarımdan itibaren keyifle dinlediğim, hayatımın sonuna kadar da aynı keyifi alacağım sanatçıdır.
Saygı duyduğumdur, kendime yakın hissettiğimdir, dinlerken heyecanlandığımdır, kimi zaman ağladığımdır, kalitedir, aydındır...
yiğidim aslanım burda yatıyor.
chp'den istanbul milletvekilliği de yapmış efsane sanatçı.
karlıkayın ormanı, güneş topla benim için, parçalarını ı ara ara dinlerim. eski solculuk günlerimi hatırlatıyor.
çok dinlenilesi sevdalım hayat isimli şarkısı ve aynı isimli okunası kitabı olan sanatçı.. ( yazar müzisyen yorumcu besteci ) siyasete de bir ara el attı ama bence siyasetci değil.. kendisi de beceremediğini kabul etmiştir.. zaten bu tarz sanatsal anlamda üretken insanların siyasetten uzak durmaları kendileri ve toplum açısından faydalı olacaktır.. aynı şekilde bilim adamlarının da..
birçok vasfı bünyesinde barındıran kişiliktir; yazar, besteci, şarkıcı, siyasetçilik vasıfları aklıma geliyor ilk anda.
1994 yerel seçimleri SHP istanbul Belediye başkan adayıdır.

1994 yere seçimi recep tayyip erdoğanın doğduğu seçimdir. o seçimi livaneli kazansaydı, erdoğan sahneye hiç çıkamazdı.

yanlış hatırlamıyorsam %4 veya %5le kaybetti livaneli.

SHPNIN, ittifak çağrısına Dsp den red gelmeseydi bir Sol ittifakıyla livaneli Belediye başkanı olacaktı.
Unutulmaz türk müzisyenlerinden ve yazarlarından biri.

Hem böyle iyi müzisyen ve yazar olmak zor bir iş.

En son Konstantiniyye Oteli'ni yazdı.Serenad'ı bilmeyen yoktur zaten.

Zamanında Cengiz Aytmatov'la,Yaşar Kemal'le yazarlar sempozyumuna katılmıştır.

Ayrıca 19 Mayıs 1997 tarihinde, Ankara Hipodrom meydanında verdiği konsere 500.000 kişinin katılmasıyla Türkiye'nin en büyük konserini gerçekleştirme ünvanını kazanmıştır.

Serenad'tan bir parça.

görsel
Birde türküsünü bırakalım.
http://www.youtube.com/watch?v=QptaDZ2AnW8
70 yaşında.Daha vereceği nice eserler olur umarım.