bugün

Varlık fonuna devredilmiştir. Jöleli yönetiyor orayı da yakın da zarara başlar işte.
canım memleketimde tarım ve hayvancılığı bitiren aracı kurumdur.
Logosu üzerinde "buğday ve T.C." imgelerini gördükten sonra daha bir sevdiğim bankadır. Bir çok bankacılık hizmeti veriyor. Bunlara örnek olarak; bireysel ihtiyaç, taşıt ve (bkz: konut kredisi), kredi ve (bkz: banka kartı), para transfer (Eft, havale) işlemleri, vadeli ve vadesiz mevduat hesapları vs. Gibi bir çok hizmet veren bankadır.
Güvenlik açığı bulunduğu gerekçesiyle,
Artık aliexpress ve bi iki siteden daha alışverişi kabul etmeyen site.

Kaynak: Banka çalışanından öğrenildi,
Başından savmak için de bunu uydurmuş olabiler.

Hakketen aliexpress sipariş ödemesini onaylamıyor.
Başka banka kartıyla deniycim sonucu söylerim.

Edit: eonay filan denendi fayda etmiyor.
bende bir siteden alışveriş yapınca kabul etmiyordu. kullandığın kart gencbankkart ise olmaya biliyor. düz banka karti dene birde
yahu müşteri temsilcisi olmayan banka mı olur lan. hangi numarasını ararsam arayayım robot çıkıyor. kardeşim ben kanlı canlı insanla görüşmek istiyorum yeter ya. en sonunda kayıp çalıntıya bağlandım dedim beni müşteri hizmetlerine atar mısınız yine robota attı. yav eleman eksikliği mi çekiyorsunuz anlamadım ki.
Sitelerinin iletişim bölümünden yazdım.
Twitter'da attıkları tweetlere mention olarak yazdım.
Facebook'ta messenger'dan yazdım.
Ama kılları kıpırdamadı.

Konu ne?

Konu facebooktaki dolandırıcılar. Adamlar mobil şubenin kopyasını yapıp ziraat.com, ziraatturkiyebankasi.com, ziraatblogspot.com vs gibi sitelere gömüyorlar. Mobil şubeye giriş yapanlara araba, telefon kazanma şansı diyerek Facebookta da sponsorlu bağlantılarla bu sitelerin reklamını yapıyorlar. Haliyle yüzbinlerce kişiye ulaşıyorlar. inanan garip de tckimlikno şifre giriyor ve hoop hırsıza gidiyor bunlar. Tabi sen ben yemiyoruz ama bunu yiyenler var kesinlikle. Çünkü sürekli geliyor bu tür paylaşımlar ve bu dolandırıcılar facebooka para ödüyor reklam için.

Sadece ziraat bankası değil, diger bankaların da sahte sitelerini görüyorum ama bunu bankalara bildirdiğimde dönüş yapıyorlar ve paylaşım yapan sayfayı kısa sürede kapatıyorlar.

Ama ziraatte tık yok. Günlerce duruyor o bağlantılar.

Buraya da yazıyorum. Belki farkederler. pu.
bu, lanet olasıca banka'nın müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılabiliyor bir türlü yapamıyorum. çokmu zor lan oraya bir müşteri hizmetleri'ne bağlanmak için 0' a basın koysanıza.
2017 yılında 7.8 milyar lira kar elde etmiş.yanlis bilmiyorsam en cok kar eden banka. Ozel bankalarda dahil buna.

Faiz düşsün faiz insin. Peki bu ziraat bankasinin karı ne ? Faiz dısı gelir mi bu kar ?

https://www.google.com.tr...lyar-tl-net-kar-elde-etti

Edit : en çok kar eden banka merkez bankasiymis. 2017 karı 18 milyar tl. 2016 da ise 9 küsur milyar tl. 1 yilda ikiye katlanmış karı.belki 2018 de üçe katlanır kim bilir.

https://www.google.com.tr...ri-aciklandi-2312809/amp/
asla bir pamukbank olamayacak banka. gelir faizi çok düşük.
ülkede banka kullanan insanların yarısından fazlası burs-maaş gibi şeyler için zorunlu olarak bu bankayı kullanıyor. bu da diğer bankalara kıyasla karın daha fazla olmasını sağlayabilir.
yapay zekayla beraber daha iyi yerlere geleceğini düşündüğüm banka.
tüpcu bey doğan medyayi alsın diye yaklaşık 800-900 milyon $ kredi veren Bankamız.

vay bee

ulan benim 8750 öğrenim kredisi borcumu sadece 3 yıl için 11.760 tele yaptılar...

aradaki faiz farkı haram olsun...
Son çıkardığı "kredi kartı banka kartı aynı kartta" hikayesini akbank yıllardır yapıyor ama bu tahıl bankamız Amerikayı yeni keşfetmiş gibi hava atıyor.
Bank kart icin basvuruda bulundum
Normalde 10 is gücü arasinda vermeleri gereken
Kredi kartını
3 hafta sonra anca elime ulastı
Berbat ötesi bi banka
Kesinlikle özelestirilmeli...
Konut kredisi faiz oranını 120 ay ve 500 bin tl'ye kadar olan krediler için 0.98'e düşürmüş banka.
Kendi sitesinde hala eski oranları gösteriyor ama bütün gazetelerde çıktı. Gidince yok öyle birşey demezler inşallah. Şurdan hesaplayabilirsiniz.
kredi hesaplama
benim 8750 borcumu 11750 yapan
akabinde tüpcuye 750 milyonu şak diye faizsiz veren banka..

ne diyim haram zikkim olsun...
Gittik ve yok öyle bir şey bize öyle bir bilgi gelmedi dediler. Gazeteler idarelerden daha hızlı.
bazı şubelerinde hepsi büyük harflerle "t.c ziraat bankası" yazarken bazı şubelerinde sadece z'si ve b'si büyük olarak "ziraat bankası" yazan banka. ya birini seçin ya da adam gibi türkiye cumhuriyeti'ni başına koyun.
Uzak durulması gereken bankamsı.
Kaçmak lazım devletin bankasıdır herşeyinizi takip eder.
ziraat bankası değil. türkiye cumhuriyeti ziraat bankası diyeceksiniz.
ihtiyaç kredisi faizini 1.90 a çıkardı. Faizler arttı. Fena batıyoruz.
atm lerinde hep güzel kızlar oluyor.

not: bunu vakıfın atmsinde yazıyorum. hemen karşılıklı atmler. bizim atm de ne kadar kocaman dayı varsa karşıdaki ziraatin atmsin de o kadar çok cıvır hatun var. biri gidip biri geliyor. la yanlışlıkla bari düşün vakıf atmsine o da yok yanlışlıkla bile sekmiyor. sanırım ziraat bankası ile çalışmak için güzellik ön şart. başka açıklaması olamaz.
sabahtan beri mobil bankacılığını aşındırdığım banka
3 kuruş pancar avansı yatırcaksınız neyin artistligi bu 4 e kadar beklemek?
Bir zamanlar özelleştirilmek için hükümetin kıçını yırttığı banka. Elde bi şey kalmadığı için Ziraat'in ve Halkbank'ın başına üşüştüler. Haliyle pazarlama tekniği gereği başındaki T.C. kaldırılmalı ve yeni ve modern bir görünüme bürünmeliydi.
Bu nedenle yeni yüz kazandırmak için böyle bir proje başlattılar. Fakat yabancı yatırımcı ne halkbank'a ne de Ziraat'e gram ilgi göstermedi, arzulanan bedelin beşte birine bile aday alıcı çıkmadı, roadshow'lar da bizim kerkenezler kendi kendilerini ağırladı, aracı kurum bile bulamıyorlardı neredeyse.
Tabi haliyle özelleştirme çabası sessiz sedasız rafa kalktı, Ziraat Bankası da kimi yerde TC'si kalkmış kimi yerde eski görünümüyle bir hilkat garibesine dönüştü. Şimdi hem para yok hepsini düzeltsinler hem de hükümetin kıçında uçuşan pirelerin arasına giremeyecek kadar önemsiz bir konu bu. Tabi hala alıcı çıkar diye içten içe ümit ediyorlar.