bugün

sonucu ne olursa olsun mutlaka fakirin kazanacağı kapışmadır. sanki her fakir otomatik olarak sütten çıkmış ak kaşık, dürüst, melek; sanki her zengin de züppe, duyarsız, götü kalkık.
sözlük yazarlarının yeni eğlencisi. sol frame in ebesi orgazm olmadan bırakan top olsun. *
zenginin malı fakirin siki çene yorar.
http://www.googlefight.co...d1=zengin&word2=fakir
Jean Paul Sartre der ki; "Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür."
zengin'in her türlü alacağı mücadeledir.
Sen
hergün köşebaşlarında
Yırtık elbisen ve kirli ellerinle
Avuç açan, sefil insan....
inan yok farkımız birbirimizden
Sen belki tüm yaşamınca dilenecek;
Beklediğin beş kuruşu biri vermezse
Ötekinden isteyeceksin.
Ama ben tüm yaşamım boyunca
Tek bir kez dilendim
Bir acımasız kalbin sevdası ile alevlendim.
Öylesine boş öylesine açık kaldı ki elim,
Yemin ettim bir daha dilenmeyeceğim.

*
eskiden zenginler zengin olduğu için yatardı. Fakirler de fakir olduğu için çalışırdı. Şimdi zenginler zenginliği koruyabilmek için çalışırken, artık fakirler zengin olabilmek için çalışıyor. Tek fark eskiden zenginler yatardı.
insanın gönlü zengin olduktan sonra ne anlamı kalır ki maddi zenginliğin.
(bkz: mezarlık)
zenginin herşeyi ayağının altındadır. fakirin ise yiyecek ekmeği yoktur.

(bkz: adaletsizlik)
"fakirin bebeğinin içemediği sütü, zenginin köpeği içiyorsa; bana adaletten bahsetmeyin!"

edit: bunu niye eksiliyorsunuz lan?
fakirlerde münir özkul varsa banko oynarım.
görsel
fakir, menüyü yemek çeşitlerine değil de fiyatlarına bakmak için ister, zengin ise pek tabii yemek çeşitlerine bakmak için. hatta hava olsun diye en pahalısını seçmek için.
zenginin soğanı karamelize olur, fakirin soğanı ise pembeleşir.
fakir mutludur, zengin ise o kadar parası olmasına rağmen mutsuzdur.
Fakir tanındıkça saygı görür; zengin parası olduğu müddetçe.
Karakterliyse bu kişiler zengin öndedir ha karaktersizse ikisi gene zengin yani cevap zengin.
cevapsız kalınacak versustur. bizim ne haddimize ağam versus mersus. zenginler ne derse o?
gideyim ağam atların altını alıcam daha.
Geçmişten günümüze zenginlerin ve fakirlerin yemek sofrasının karşılaştırıldığı harika bir proje için: http://cinyus.com/zengin-fakir-yemek-sofra/
Zengin 'nerden aldın?' der,
fakir 'nerden buldun?' der.
zenginler olmasaydı, fakirler de olmazdı. aynı şekilde fakirler olmasaydı, zenginler de olmazdı. Tamam sosyal darwinizm ile alakalı bir durum. Güçlünün zayıfı ezdiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum, fakirlerin isyanına kadar da sürecektir.
fakir avunur, zengin satın alır.
Her zaman devam edecek, kolay kolay değişmeyecek bir sosyal durumdur.