bugün

Kardiyo yapın.
Ekmeği ve şekeri minimuma indirin.
bol su ve yeşilçay tüketin.
akşam saat 6-7 itibariyle yemeyi kesin.
Her yedigini yarıya indir.

boğazda savaşı bitir.
Haftada iki gün "on iki saat" diyeti yapın. Mesela Saat 14.00'te bir şeyler mi yediniz artık ertesi sabaha kadar bir şey yemeyin.

Yeşil çay/ su içebilir, bir tane elma (evet lütfetmişler) yiyebilirsiniz ama başka hiçbir şey o gırtlaktan girmeyecek (seksüel innuendo yoktur*)
atın ölümü arpadan evet yiyin.
yemek yemeseniz?
Sadece yemek yememekle verdiğiniz kilolara çok çabuk geri döner. Spor yapın.

O koca kıçınızı kaldırın biraz da koşun, yürüyün, hareket edin.
Yemek yemezseniz kendi bünyenize zarar verirsiniz. Hastalıklara davetiye çıkarır ve 30 yaşın üzerine çıktığınızda çabucak çökersiniz.

Her şeyden azar azar yiyeceksiniz. Tümüyle aç kalmak kilo verdirtmediği gibi iç organ hasarına sebep olur aptallaşmayın.

Belki şekeri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.
bu saatte 5 yumurta kırıp 1 ekmekle bana bana yiyin. mmhhh...
Mümkünse ülkeden ayrılın. Zira yemekler sizi cezbeder.
Koşun. Geberene kadar koşun her gün. Sonra da az yiyin.
Bizi yemeyin lütfen.
Akşam 6dan sonra karbonhidrat alma baba. Yürürsün ordan.
Diyetisyene gidin.
bunu okuyup uygulamanız 1 hafta sadece elma ve kahvaltı yiyeceksin diyen andavaldan daha mantıklı.
yok ben malım diyet yapıcam kendi kafama göre diyorsanız da tek nir besine özgü diyetler yapmayın.
atıyorum sadece protein ile beslenmek karaciğerinizi yorar. Enerji olarak ilk yakılan karbonhidrat ardından yağdır en sona protein kalır ardından canlı açlıktan ölür. Siz bu bastaki iki besini almazsanız vucut dengesi bozulur kilo vermekle birlikte farklı sağlık sorunlarına yol açar. O yüzden porsiyonları küçültmek en faydalısı baktınız olmuyor diyetisyene gidin.

Edit: sıralama uçmuş. Miy e tesekkur edeyim.
istemek başarmanın yarısıdır.

istersen olur.

Sen yeterki iste.

Gir yemek sepetine, iste babalar gibi kebabını bak dalgana.

Sevgiler.
Gitmeyin diyetisyene falan.

Bütün listeyi harfi harfine uygulayıp bir ayda dört yüz gram veren yazar beyanıdır, hayır efendim spor da yaptım.

Diyetle kendinizi kısıtlamayın. Vücudun her besine ihtiyacı var.

Yalnızca tok karnına spor yapıp günde 2.5 litre su içerseniz (yaklaşık 10 bardak) yeterli olacaktır.
Spor yapmadan olmuyor. Ne kadar aç kalırsan kal...
sloganın her zaman "Az ye, çok sıç." Olmalıdır.
çok klasik biliyorum ama çok yemeyin kilo verirsiniz. bunu yazmamın sebebi aslında kilo vermenin tek yolu yememekten geçer. spor vs hikayedir. boğazını tutan kilo verir. kilo vermenin farklı farklı stratejileri olmaz. temelde çok basit kurallara dayanır ama iş planlamada değil de iradede biter. siz nasıl diyet yapayım, ne yesem diye düşünmeyin, iradenize nasıl sahip olacaksınız onu düşünün. yoga ve uzak doğu düşünce sistemlerini araştırın derim. iş kafada biter, inanırsanız, iradenize sahip olursanız çok rahat kilo verirsiniz. yukarıda bahsettiğim temel kurallar ise şunlardır.

-çok yağlı yiyeceklerden kaçının. örneğin yağlı ezine peyniri yerine az yağlı peynir yiyin, tavuğun derisini ve gerisini yemeyin.
-şeker ve tuzu hayatınızdan çıkarın. içeriğinde çok şeker ihtiva eden kola vs meşrubatlardan da uzak durun.çayı şekersiz için.
-ekmek ve unlu mamulleri azaltın, tamamı ile hayatınızdan çıkarın demek zor ama ne kadar azaltabiliyorsanız azaltın. tam buğday tuzsuz ekmeği kızartarak yerseniz bir ekmekten en az kaloriyi alırsınız.
-meyve öyle sandığınız kadar masum değildir. azaltın, sebze yemeye gayret edin. salatalık vs meyvelere göre tercih edilebilir.
-tatlıyı hayatınızdan çıkarın. tatlı yemeyeceksek ölelim diyecek kadar tatlı seviyorsanız, dondurma, sütlaç vs yiyebilirsiniz.
-işlenmiş hiçbir eti yemeyin. sosis, salam ve kasaplarda yapılan özel sucuklar hariç sucuk yemeyin.
-kırmızı et, tavuk eti, balık eti gibi her eti yiyebilirsiniz ama ızgara olmak kaydıyla.
-akşam 6'dan sonra bir şey yemeyin.
-bol su için.
-alkol, sigara gibi alışkanlıkları terk edin.
-spora yapmanıza gerek yok, günde yarım saat yürümek ve gün içinde biraz hareketli olmak yeterli olur.

edit: imla
Iyice bayatlamış yiyecekler yiyip mideyi bozmak akabinde de ayakları üşüterek bağırsakları çalıştırmak kısa sürede birkaç kilo verdirir.
(bkz: amfetamin)
günde iki kaşık yulaf kepeği kullanın. süt ve yoğurt ile tüketebilirsiniz, tatsız tuzsuz bir şey zaten. yemeklere de eklenebilir.
Gece Trakya havaları açıp, oynayın. Ciddili.
(bkz: ecstasy)
Sadece yememek yetmiyor. Yürümek de lazim, özellikle basenler için.
boğazınıza hakim olun. evet.