bugün

satmak yok. satıcı değil onlar. bırakıp gidiyorlar.
900bin küsür üyesi ve bunun hadi yarısı kadar diyelim bayi satışı ile yani toplamda 1.5 milyon satış ile paranın mına koymaktadırlar.
yok ya ne bir milyonu her gün kapımızın önünde sağolsunlar.
1 milyon satmayan, 820 bin abone dağıtımı yapılıp, bayilerde 20 bin civarında satış rakamına ulaşan bir gazetedir. zira 1 milyon gazete satışı türkiye'de ana akım medya gazetelerini de geride bırakacak bir durumdur. onları geride bırakmanın ne kadar da zor olduğu ortadadır.
Zorla satılan bir gazete için bu rakam az bile.
zaman gazetesinin her haneye 5 gazete dağıtarak bir milyon tiraja ulaştığını sanması!
yalandır. zira;

tdk'ya göre satmak: bir değer karşılığında bir malı alıcıya vermek anlamına gelir. zaman gazetesinin 1 milyon gazete dağıttığını ya da 1 milyon gazete basıp bunları köprüden aşağıya attığını söylemek çok daha inandırıcı olacaktır. sence de öyle değil mi şakirt ?
her sabah büyük şehirlerde insanlar kalktıklarında gazete almaya gerek duymazlar. çünki her sabah bir zaman gazetesi mevcuttur kapı önlerinde . spor safyasını okuyup çöpe fıydırdığım gazetedir zararlıdır .
Her cemaat evine günde üçer tane bırakılırsa, zorla abone yaptırılırsa değil bir milyon, on milyon olur.
gün itibariyle 1003237 satış rakamına ulaşmış gazete. fakat biraz önce bina girişinde 5-6 tane üstüste birikmiş zaman gazetesi topluluğunu görünce acaba sadece bizim binada mı böyle diye düşünüyorum. yaklaşık 700-800 bini okunmadan atılıyordur diyorum. artık herkes cep telefonunda bile gazete okurken bu satış oranına ulaşmanın gereği niye!
ona satılması değil dağıtılması denir diyeceğim durumdur.
Kendini zorla satması ve bir çok yere bedavadan verilmesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur. genelde yemek yerken dökülmesin diye altımıza sofra niyetine serilmekten öteye geçemez.
(bkz: abone olacaksınız)
1 milyonun 800 bini yurtların, evlerin önlerine isteksiz bırakılan,evlerdeki öğrencilerin zorla yapılan abonelikleri ve zebginlerin fazla sayıda abonelikleriyle sayının fazla gösterilmesi.
şahsen gazeteler arasında okumayı en çok sevdiğim gazetelerdendir. 1 milyon satmamasına şaşırmamalı. ayrıca fetoşcu şucu bucu diye olaya bakacak olursak hiç bir gazeteyi okumayalım. çoğu gazetede türkancı.
HER SABAH APARTMANIN KAPISINDA YERE ATILMIŞ GÖRÜP ÜSTÜNE BASIP TEKMELEDiKLERiM DE BU SAYIYA DAHiL OLSA GEREK.
(bkz: bedava gazete var dediler geldik)
satılır ama okunduğunu pek söyleyemem . genelde sofi die tabir edilen müslüman kardeşlerimizin cemaate hayır yapmak adına üye oldukları her sabah kapıya kadar getirilen gazete. hayır yapmak adına verdikleri paranın nereye gittiğini bilmeden alınır.
* *
(bkz: tirajı komik gazete)
zaman dışında başka gazetelerin 1 den fazla alınmasının yasak olup olmadığı merak konusudur. nasıl olduysa oldu 1 milyon gazete satılıyor mu sonuçta?
(bkz: öyle bir satar zaman ki)
Şakirt Patlaması.
gariban dersane çocuklarını bende zorla üye yapsam 1 milyonu bulur. bu bir başarı değildir.
tüm yurtta coşku ile karşılanan olaydır.
bu şanslı 1.000.000 kişinin içinde olamamaktan dolayı, çok üzülüyorum. kendimde beis görüyorum.
bu 1.000.000'un içinde bulunan müstesna kişileri de kutluyor; başarılarının devamını diliyorum.

ben yine de bir edit yapayım edit'i: ironiyi bilmeyen nesle aşina değilim.
her eve en az 7 gazete gelmesinin sonucudur.