bu sene gerçekleşen hadise, yirminci yılında 500.000 tirajı olan kaliteli gazete.
aynı yaşta olduğumuz ama benim ay farkı ilede biraz daha büyük olduğum ve zaman gazatesinin 20. yılı adlı panelinin olayının oluşmasını sağlayan bir gazetenin doğum günü olayı
uluslararası basının türkiye'ye dair haberlerde 'referans' aldığı gazetenin yirmi yılı geride bırakması hadisesi.
gereksiz şeylerin de uzun ömürlü olabileceğinin göstergesi.
(bkz: kötü oylanması muhakkak olan entryler)
illa kutlanması gerekiyorsa farklı bir yol önereceğim;
önce kıvıralım o gazeteleri sayın zaman okurları. mümkünse rulo haline getirilsin. e sonrası malum..*
(bkz: yirmi senedir birilerinin gazetecilikten çok taraflı ve beyin yıkamak adına yaptığı yayınların gereksiz bir şekilde kıymete binmesi)
500.000 tirajı apartmanlara birer ikişer dağıtarak sağlayan gazete
20 yılını, bünyesinde bulundurduğu sözde demokratlar, 2.cumhuriyetçiler, ermeni ve yahudi köşer yazarları ile kutlayan bir acayip fetullah gülen organizasyonu!
bu arada 500 bin traj doğrudur; ancak bu trajın yarıdan fazlası elden ele bedava gazate dağıtımları ile yapılmaktadır, bir çok kişi de bedava gelen gazeteye hayır dememektedir! bir sonraki 20 yılını inşallah görmeyeceğimiz gazete parçasıdır.
bir gazetenin tirajının artması nurcular için önemli olabilir, benim için zerre kadar önemi yoktur. zaman yöneticileri sanırım buraya girip yukarıdaki entryleri okuyup yumuşak başlılıkla hoş görüşmeye çalıştıkları zevatın kafa yapısındakilerin kendileri hakkında, nurcular ne yaparsa yapsın, ne kadar hasta bir kafa yapısıyla düşündüklerini görseler çok daha akıllı hareket edebileceklerdir. zamanı çok severim ancak görüldüğü üzere zamanın başkalarının görüşlerine de saygılı hareket ederek, pasifist yayın anlayışında bulunması bile bu hasta kafalara, bu hazımsız midelere yaranmaya yetmez. zira onlar için başka görüşlerle yaşamak imkansızdır, bu dünyada yaşamayı sadece onlar hakeder. onlar gibi düşünmeyenleri önce irana göndermeye kalkarlar, ama orada da rahat yoktur, gerekli gücü toplayabilseler, hani 10 yılda bir 30-40 milyon genç daha yaratabilseler iranı da sileceklerdir haritadan, ötelere, daha ötelere ve en ötelere kadar kovalayacaklardır, ta ki dünyanın öteki ucundan bizi denize dökene kadar.
ben zaman okurum, bugüne kadar kimseyi de itin götüne sokacak kadar ağır eleştirdiğini görmedim. itin götünü de bırakın ben bu gazetede it lafı gibi bir laf kullanıldığını, o kabalığa gidildiğini de görmedim. övdüğünü öven, övmediğine olabildiğine objektif bir gazetedir ama işte tezimi doğruluyor, bunlar eleştiriye gelemez, insan gibi de eleştirsen itten götten bahsederler, o zaman bari vakit gibi eleştir ki zevki çıksın.
eski başbakanlardan bülent ecevit ölür, ertesi günü zaman gazetesinde ölümü ile ilgili tek bir yazı yoktur. acaba akşam saatlerinde mi yoksa gece yarısı mı basılmaktadır?

eğer akşam saatlerinde basıldı ise; herhangi bir akşam olan haberi 2 gün sonra okuyacağız demektir ki, bu da 20 senelik bir gazete için ne derece güzel bir durumdur?

şayet gece yarısı basılıyor ise; eski başbakan öldü diyorum, niye yazmıyor, haber yapmıyorsun?
Türkiyedeki bir kaç ciddi ve kaliteli gazeteden bir olan Zaman'a nice seneler dileyeceğimiz yıldonümü.