bugün

şizofren ruhlu yazarların yarattıkları bir sözlük yazarı olduğu düşünülebilen şahıs.
basinda, sagda solda, uludag sozluk hakkindaki gercekleri carpitarak veren, reklam yapmak ugruna yalan soyleyebilecek duruma dusmus, uludag sozluk'un admini.

bahsi gecen konu soyle,

'' ... Bu yönden pek çok kişi artık gazetelerdeki köşe yazarlarını takip eder gibi sözlük yazarlarını takip ediyor. Uludağ Sözlük'te Ekşi Sözlük'ten farklı olarak küfür kesinlikle yasak.''

ikiyuzlu olmayin iki dakika lutfen..

(ara: siktir*)
3 sene önceki ropörtajla suçlanan kişi. "o vakitler buralar bostanlıktı hanımabla" diyorlar.
15 ay once verdigi bir roportajla elestirilen kisidir.. 'o vakitler, siz portakalda vitaminken, ablaniz sozlukte 15. ayini kutluyordu a gencler'
"amına koyim" ile ".mına koyim" ya da "abura koyim" arasında uçurum olduğunu düşünen bir takım dombilinin diline dolanmıştır kendisi. vay haline.
sözlüğün allahi lakin (bkz: hepimiz ateistiz).
3333uncu entrymi basligina yazma karari aldigim, moral verme konusunda basarili, guzel insan.

bugune kadar aciklayamadim. ozel mesaji aciklamak yasak oldugu icin bekledim, artik zaman asimina ugramistir diyerek, yazayim dedim. bu zat-i sahane kisi, bana sozlukte ilk ayar veren kisidir *.

gecen sen bu zamanlar. sozluge geleli daha iki ay olmus. "canada dry" sayesinde radyo uludag'a kapagi atmisim. bir suru de yazarla tanismisim. kardesim, ablam bildigim kisiler edinmisim ve onlarada sevgi pitircikligi yapiyorum o donemler. * hadi, tamam birazcik(!) da abartmistim. derken bir mesaj geldi bana.

mesaj: "cok sevgi pitircikligi entrysi giriyorsun. uyeligin incelenecek."
gonderen: zall

ne bicim mesaj bu, onlar benim kardesim gibi sevdigim, tatli, seker kisiler. sevgi gosterisinde bulunmam suc mu? formatta sevgi pitircikligi yasak demiyor ki! ve daha bir cok seyi siralamistim ya da birilerinin deyimiyle cemkirmistim *. tabii zall cevap vermedi. ama beni de tedirgin etti sagolsun. byo ile bile konustuydum; "o sana takilmistir, o nedenle uyelik mi incelenir?" demisti.

iste boyle. tam bir sene once olduydu bu olay. ilk ayarimi veren, sozlukte ilk tedirgin edenim, cemkirmemden ilk nasibini almis kisidir; bu zall fistigi.

daha sonra bir kez daha cemkirmistim, hatta baya bir haddimi asmistim ama onu da baska entry de anlatirim artik. *
şifresini çözdüğüm yazar.

(bkz: zall in sifresi/#3473666)
affina sigindigim ulu admin.

basa gelmedikce bilinmiyormus.

"bir derdim var sayfasinda gorsel olarak bir bozukluk var, sayfa boyutu ve kutucuklarin ustuste gelmesiyle ilgili. onu duzeltsene" diye laf ederkenki haksizligimi gordum efendim. ozur dilerim. gorunum icin ayar yapmak zor ismis ustadim.
uzun zamandır sözlüğe yazmayan moderatör. terk edip gitmiş diyolar, bir başka şehre gidip orada yeni bir fight club aman, pardon, sözlük açmış diyolar. adam şube açıyomuş.

ulusözlük haber alma ajansı gururla salladı.
Emir verir gibi bir isme sahip site coderıdır.

+Zall.
-Zalldım abi.
muhtemelen bir yapay zekadır.

(bkz: hal9000)
(#3473666) no.lu entrydeki istatistiki bilgiden hareketle 30.haziran.2008 gunu sozluge bir tane entry yazmasi gereken yazar.

o entryde sozluge hicbir filtreye takilinmadan nasil girilebilecegini aciklarsa, cok cok cok cok cok ama pek cok mutlu olurum. * *

edit: o entry de dedigim, zall in yazacagi entry. karisiklik olmasin, minik mavi balina nin yazdigini demiyorum.
uldağ sözlük kurucusu olmasına rağmen şamar oğlanının bayrak sallayanı olan yazar.
sözlüğümüzün kurucusu olmasına rağmen, henüz bir entrysine rastlayamadığım(arayarak değil herhangi bir konuda yazdığı yazı) sözlük kurucusu, yazarı.
öğrenciyken bir site kurup kod yazmak konusunda kendini geliştirme imkanına sahip olmuş, sözlüğe neyin yazılıp yazılmadığını kesinlikle umursamayan ama sadece database'in dolmasını ve böylelikle kendi sözlüğünün ekşisözlüğü geçmesini isteyen bir kişi. sanırım biraz da içine kapanık biri.
(bkz: ne zallmış be arkadaş)
an itibariyle sol frame'den görüldüğü üzere sözlüğün en favori adamı. ne var ki sessiz kahraman kendisi, pek sesi cıkmıyor..
ulan bana bu kadar baslık acılacak, hakkımda bu kadar entry girilecek var ya.. ah ulan ahh... hayat böle bişey işte.. * *
(bkz: hayalet moderatör)
(bkz: ne kadar zallarsan zalla dona düşer sonda damla)
hadi sözlük ile ilgilenmemesini belliki işine ya da gücüne olan yoğunluktan bağlayabilirim ama sözlükten moderatörleri soğutacak derecede sözlükten soğuk olması biraz düşündürücü ya da durun bir dakika sanırım bu entry kaynak belirtilmediği için silinebilir notu ile silik kutumda olabilir o yüzden şöyle söylemek isterim; her ne konuşuluyor, söyleniyor ya da yapılıyor ise biraz geç müdahale ediyor ve galiba ağırlığını ortaya koyamıyor. daha önce de aynı şekilde sanırım silentcry ı kaybetmenin verdiği tecrübe ile josef k ya 4 elle sarılan sözlük sahibi. hani bir olur iki olur ama sanırım bu küslükler dargınlıklar madem sözlük yazarları ve moderatörleri arasında olmuyor ise demekki yöneticiler arasında olan bir durumdan dolayı sözlüğe gereksiz yere yansıyorsa buna alet olmaması ve tam tersine kendi içlerinde halletmeleri için bir çare bulması gereken kişi. 6.nesil çaylak gibi davranmasını hala anlayamadım. gelişmeler kısmına yazılan bir yazıdan sonra biz konuştuk hallettik diye sonradan silerek konunun usulce kapandığını düşündüren, yazarlığı tartışılır, yöneticiliği ise kuşku götürür olan uludağ sözlük kurucusu. söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama dışardan bakıldığında bu kadar amatörce bir yönetici gibi duruyor. hani belki öyle değildir dicem ama görünen köy de klavuz istemiyor. sadece klavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış diye biliyorum.

yarın bir gün moderasyonu topluca gitmek istemesi, artık işlerini bırakmak istemesi üzerine onları sözlükte tutabilmek için sözlüğü vermeyi düşündüğünü tahmin edebileceğim bir yönetici ruhuna sahip. eller kadir kıymet bilmiyor ama yöneticimiz de işini biliyor diyemeyiz şimdi... bunu daha önce de demiştim ve sanırım değişen birşey yok. pardon aslında zall ın sayesinde birçok şey değişiyor ama butonlardan öte gitmiyor sanırım. diğer bir bakımdan içerik olarak ilerleyiş aynı şu yöndedir; uludag sozluk/#2731676.

moderatörünün psikolojisini bir an önce düzenlemesini dilediğim kişidir aynı zamanda. hep böyle bize oyun mu yapacaklar acaba diye düşünüyorum da bu kalp dayanmaz.. hani moderatörleri incitecek aynı bu tarz nedeni belli olmayan şeyler olduğu gibi yazarları da incitecek birçok şey olabilir. birçok yazar da sözlüğün bu durumu için isyan ederken ve artık yazmama kararı aldığında da acaba zall onlara da ısrarda bulundu mu? ısrarlarla olmayacak bir iş sanırım bu ama zall ın hatrı olsa gerek. ya da asıl hatrı sayılır kişiler sözlük için büyük çalışmalar yapan insanların kararına saygı duymakla mı olur? durum o kadar karışık ki ben bile ne diyeceğimi karıştırdım.

nihayetinde zall yine klasik olarak yapacağını yaptı. aradabir görünüyor ve sözlüğün en zor anında kurtarıcı gibi görünüyor. oysaki sözlüğü kurtarmak battığı anda kolundan tutmakla olmuyor...
josef k yuzunden (#3529318)de belirttigim tespiti bozan yazar. 30. haziran da entry girmen gerekiyordu. sayilara ve istatistiki bilgilere takik birinin * tum hevesini kacirdiniz, ahenk bozuldu. nolcak simdi? *
bir an için sözlüğü bırakıyorum diyerek bizleri üzmüş sahip, görevine devam etmesi düşündürücü .
(bkz: üstünüze zalldırtmayın lan)
artik iki kelam etmenin vaktinin geldigi yazardir.