bugün

olayı aşmış bilgisayar programcısı.
kod yazan ki$i.
kendi dunyalarinda gayet mutlu ya$ayabilen insanlar. zannederler ki hayatin getirdigi problemleri kodlarla a$acaklar. yine de sevilmesi, saygi gosterilmesi gereken insanlardir zira yazilan her kod hayati kolayla$tirmak adina atilan bir adimdir.
(bkz: ssg)
asosyal kişilik,deli programmer,oturmaktan götleri yassılaşmış kişilikler
geçmişte içinde bulunduğum durum sağlam durum. asosyallikle alası yoktur, gayet sağlamdır yaşamasını bilene. lakin biz de yaşlandık, eskidik.. yazdığımız kodları xp ler çalıştırmaz oldu...

(bkz: debugger)
ürünler:
(bkz: hp attacker)
(bkz: war tools)
(bkz: vs vs)

bilen bilir.
Çok oturmaktan kıc kısmında yassılaşma meydana gelen entoplazmik kişilik.
(bkz: Coder Malzemeleri)
bilgisayar basında saatlerce kod yazmaktan ü$enmeyen, çekinmeyen, sıkılmayan, hatta $ikayet etmeyen ben.
(bkz: bylait)
(bkz: programcı)
matrix'in babasıdır.

''ne sandın mı beni? insan mı?''
sabahtan aksama kadar ayni yerde oturmaktan hamurlasmis gotleri* nedeniyle koyuldugu kabin seklini alan insanlardir.
kesinlikle yazılım geliştirici değildir, karıştırılmamalıdır.
(bkz: yazılım geliştirme)
programcı işi doğru yapar, coder doğru işi yapar.
programming ve scripting dilinde uzmanlaşmış kişilere verilen ad.
eğlendikleri için kodlayan tiplerdir, gereksinimlerle ve ihtiyaçlarla ilgilenmezler. günümüz programcılarıyla kıyaslanması bile komiktir, teknik kapasiteleri ileri seviyedir. bunların yazdığı bir programa örnek vermek gerekirse. (bkz: nginx)
(bkz: zall)
programlama dillerinden en az birinden üst düzey anlayan ve bu dilde bir şeyler kodlayan kişi.
bazen bilerek virüs yazan kişilerdir, kapitalist hayatın onları bu duruma itmesinden dolayı, sırf hayatta kalmak için sırf para kazanmak için. *
aklı olanın herkesin belki yapabildiği ama, coder kişilerin bunu bu seviyeye götürürüm dediği şeyleri diyen ve eylemi ile var eden kişidir. (bkz: çoklu düşünmek ve sonuç)
bu kişilerde oturmaktan dolayı zayıf kişi bir elin parmaklarını geçmez.
proje grafiği şudur;

görsel
uyutmayan meslek.

ciddi ciddi uyutmuyor. gözlerimi ne zaman kapatsam kodlar görüyorum. c++ bir yere, son zamanlarda php oldukça fazla. echolar falan dans ediyorlar. css dökümleri slide şeklinde karanlığa renk katıyorlar. 3 gün oldu. tam 72 saatte, toplam 4 saatlik kesik uykular.
bıkkınlık veren iştir. Kodlarla uğraşmış biri olarak konuşuyorum. Ilk baslarda oldukca sempatık ve kolay gozukebılır, ancak ılerıkı zamanlarda buyuk olcude sıkıntı verır, asosyallestırır, hayattan sogutur.
güzel bir ünvan..