bugün

Biniyorlar çünkü görsel
Ulan yoksa ışınlanmayı buldular da bizim mi haberimiz yok?
maddi durumu elvermiyor olabilir,

tren gideceği yere gitmiyor olabilir,

uçaktan korkuyor olabilir.

hemen ön yargılı olmayalım lütfen.

saygılar sunuyorum azizim...
onun tadı da başka oluyor be hacı.
bitlis'ten muş' a gidiyorsan uçağa binme ihtimalin nedir? diye sorası gelir insanın.
gereklere şartlara bağlı konu.

gerekirse eşek yolculuğu da yaparsın.
Akrofobisi olanlar da koşarak gitsin. Hiç.
Misal izmir bodrum uçuşu var da bizim mi haberimiz yok acaba.
uzak bir yere gidilecekse hani saatler alan bir yolculuksa yada en kısa sürede yani hemen gitmek ise bir yere uçak tercih edilesidir. fakat beş altı saatlik bir yolculuksa ve gideceği yol da güzel, görülesi yerlerden geçiyorsa otobüs daha keyiflidir. insan dışarıyı seyrede seyrede yolculuk yapmaktan keyif alır. yeni yerler de görebilir. ama bana kalırsa en keyiflisi tren yolculuğudur. her yerden geçebilir hele de doğanın içinden de geçmesi ve manzaraları daha keyiflir ve huzurludur.
Geri kafalılık, ben ışınlanıyorum.
bayburtta hava alanı vardı da biz mi binmedik uçağa amk.
araba alacak parası yoktur.
2 yıl boyunca sürekli istanbul aktarmalı şekilde uçak kullanmış biri olarak; yolculuk seven insandır bence. ben otobüs yolculuğunu daha çok sevmişimdir hep, ama mesafe 5 bilemedin 6 saat olmalı. fazlası sıkıyor. uzun süredir de uçak yolculuğu yapmadım, onu da özledim valla. uçağa binmeyi değil ama havaalanında olmayı.
atasına küfretmekten farkı yok be bu eyleme fakir diyenlerin. geldiğimiz yer aynı gittiğimiz yer aynı neyin kafasındasın, gelecekteki senin zihniyetindeki insanlarda senin için "ışınlanmadan nasıl o kadar sperm içinden birinci geldin paçavra beyinli?" diyorlar. ben senin zenginlik anlayışının taaa.. neyse yüzeysel ibne, atla uçağa git kırlarda bi oksijen çek beynin laktik asit fermantasyonuna geçmiş fazla düşünmekten.
belki kek seviyordur. belki önündeki küçük ekrandan film izlemek ona garip bir haz veriyordur. belki de dinlenme tesisinde inip, tuvalete gidip, yemek aldıktan sonra ''otobüsü kaçtı mı lan'' atraksyonunu seviyordur. size ne amk.