bugün

Misal izmir bodrum uçuşu var da bizim mi haberimiz yok acaba.
insanların yükseklik ve uçuş korkularını tenzih edince e zaten geriye bir şey kalmayan hede hödö.

Uçakla yarım saatte şehre gelirken eve 4,5 saatte geliyorsun ne fark var?

Ayrıca günümüzde ne kadar fakır ve görgüsüz varsa uçakta, telefonlarıyla insanın üzerine yığılıyor hoştlar.
bitlis'ten muş' a gidiyorsan uçağa binme ihtimalin nedir? diye sorası gelir insanın.
uzak bir yere gidilecekse hani saatler alan bir yolculuksa yada en kısa sürede yani hemen gitmek ise bir yere uçak tercih edilesidir. fakat beş altı saatlik bir yolculuksa ve gideceği yol da güzel, görülesi yerlerden geçiyorsa otobüs daha keyiflidir. insan dışarıyı seyrede seyrede yolculuk yapmaktan keyif alır. yeni yerler de görebilir. ama bana kalırsa en keyiflisi tren yolculuğudur. her yerden geçebilir hele de doğanın içinden de geçmesi ve manzaraları daha keyiflir ve huzurludur.
görsel
onun tadı da başka oluyor be hacı.
Ulan yoksa ışınlanmayı buldular da bizim mi haberimiz yok?
bayburtta hava alanı vardı da biz mi binmedik uçağa amk.
Gece karanlığında,perdenin aralığından dışarıyı izleyerek uyuyakalmayı seven kişidir.tabi 24 saatten uzun süren yolculuklar baya sıkıyor.
Biniyorlar çünkü görsel
belki kek seviyordur. belki önündeki küçük ekrandan film izlemek ona garip bir haz veriyordur. belki de dinlenme tesisinde inip, tuvalete gidip, yemek aldıktan sonra ''otobüsü kaçtı mı lan'' atraksyonunu seviyordur. size ne amk.
2 yıl boyunca sürekli istanbul aktarmalı şekilde uçak kullanmış biri olarak; yolculuk seven insandır bence. ben otobüs yolculuğunu daha çok sevmişimdir hep, ama mesafe 5 bilemedin 6 saat olmalı. fazlası sıkıyor. uzun süredir de uçak yolculuğu yapmadım, onu da özledim valla. uçağa binmeyi değil ama havaalanında olmayı.
araba alacak parası yoktur.
atasına küfretmekten farkı yok be bu eyleme fakir diyenlerin. geldiğimiz yer aynı gittiğimiz yer aynı neyin kafasındasın, gelecekteki senin zihniyetindeki insanlarda senin için "ışınlanmadan nasıl o kadar sperm içinden birinci geldin paçavra beyinli?" diyorlar. ben senin zenginlik anlayışının taaa.. neyse yüzeysel ibne, atla uçağa git kırlarda bi oksijen çek beynin laktik asit fermantasyonuna geçmiş fazla düşünmekten.
Geri kafalılık, ben ışınlanıyorum.
memleketimizin her yerine havalimanı yapıldı ve her vatandaşımız hükümetimizin başarılı ulaşım politikaları sayesinde (anap'ın başlatıp akp devam ettirmektedir) uçağa bine bilmektedir. ancak otobüs yolculuğunun da tadı bir ayrıdır, onuda ifade edeyim....
gereklere şartlara bağlı konu.

gerekirse eşek yolculuğu da yaparsın.
maddi durumu elvermiyor olabilir,

tren gideceği yere gitmiyor olabilir,

uçaktan korkuyor olabilir.

hemen ön yargılı olmayalım lütfen.

saygılar sunuyorum azizim...
Akrofobisi olanlar da koşarak gitsin. Hiç.