bugün

bilimsel olarak nedeni açıklanamayan durum..

(bkz: yüzü kızarmayan kişiden kork)
ARDAN EDEP ten dir bazen. ve öyle olduğunda, bu zamanda gurur duyulacak birşeydir. temizliği, saflığı, duruluğu yansıtır çünkü.

kızarmış yeşil domatesler
örnekleri azalan insan tepkilerindendir.
eğitim sistemimizin hala yüzü kızaran insan yetiştiriyor olması sevindiricidir, hoştur.
aşkın sinyallerinden bir tanesidir.Karşınızdaki kişinin sempatik sinir sisteminin işe karıştığının göstergesi olarak açıklanır.
hiç beklenilmeyen, hak edilmeyen güzel şeyler duyulduğunda vücudun gösterdiği tepkidir.
korku, heyecan, utanma, sinirlenme duygularının neden olduğu Yüz kızarması çoğumuzun günlük hayatında karşılaştığı bir durumdur. Vücut; stres, utanma, veya kaygı sonucunda aniden oluşan yüksek ısıyı, derinin yüzeyine yakın kan damarlarını genişleterek atmaya çalışır. Bu da bazı kişilerde yüzün kızarmasına neden olur. Egzersiz, sıcak bir duş veya duygular sonucu yüz kızarması, aşırı olmadığı sürece, normal bir reaksiyondur. Alkol alınması, sıcak içecekler, çok baharatlı yemekler de yüz kızarmasına neden olabilir.
istem dışı gerçekleşen durumdur. utanıldığında, sinirlenildiğin de çok sık başa gelir. bazı insanlar da hiç olmazken bazılarında ise bu engellenemez bile.
utanmak, heyecanlanmak gibi durumlarda vücudun tepkisidir.
mimiklerini yeterince kullanamayan tepkisiz insanın verebildiği yegane tepkidir. onu da kendisi değil vücudu istemsiz verir zaten.
hiçbir tepkiye tepki olmayan tepkidir. kendiliğinden* oluştuğu da görülür.
Cogu kez beni beyaz tenli olmam ve bol kana sahıp olmam dolayısıyla dumura ugratan durumdur.
en sevimli haldir.
çaresi olmayan illet. vay arkadaş, bir ortamda zor konu ve durumlarda içimden 'utanmadım çok şükür, oh yav' derken; tam o anda ' ay sen kızardın' lafı ile suratımın itfaiye aracına döndüğünü hissedebiliyorum.
bu nasıl bir derttir? kendimi dağlara vurasım var.
sayesinde hiç bir duyguyu saklayamazsınız. google'da bile çaresini arattırır bulamazsınız.
birçok olayın sonunda yakalanma, kendini ele verme durumudur. acınılasıdır, fakat bir o kadar da komiktir.
beyaz tenli insanlarda utanılması durumunda olur. yada güneşte kaldıklarında. esmer insanlarda ise kızarma yerini kararmaya bırakır. ha bide kızlar allık sayesinde yüzlerini kızartırlar. abartılmış hali cidden itici. *
güzel kadınlara yakı$an hede. ay çok tatlı ya.
kurtulmak için;

yüzünüzün kızarmadığını ve gayet normal olduğunu düşünmek gerekir. kızardığını düşündükçe daha çok kızarır, hiç gerek yok.
bendenizi bir çok konuda ele veren lanet olası bir vücut tepksidir.
insan denen eşref-i mahlukatın en üstün meziyetlerinden biridir.
umursamaz görünmeniz gereken bazı durumlarda sizi ele veren vücut tepkisidir. alplerde laylaylom koşturan heidi izlenimi yaratır ve vermek istediğiniz ciddi vakur ifadeyi 'o ne yaa nihohoho' şeklinde tepkilerle çökertir.
haberi başkasından alırsın;
- yuzun kızarmış noldu?
iyice kızarır artık durduramazsın.
aynalara küsmenize sebep olacak nedenlerin başında gelir. Her aynaya baktığınız da eğer zamanınızda var ise sizi google nin başına yollar. Saatlerce araştırır türlü yorumlara bakarsınız. Tedavilerini incelersiniz. Sonra elden pek te bir şey gelmediğini anlar "s*kicem *mına koyum bu nasıl iş yav" deyip kafanızı yastığa gömersiniz. Bu illetle yaşamaya alışmak lazım. Türlü tedaviler öneriliyor ancak çoğu yetersiz kalıyor. En etkilisi olan ETS nin de türlü yan etkileri mevcut. Üstelik yüzde 10 gibi bir başarısızlık oranı var. Onlarca insanda bu illet bana musallat olduysa o yüzde 10 da kesin bende olurum diye düşünmeden edemiyor insan. Eğer şanslıysanız yüz kızarması 20 yaşından sonra azalma gösterebiliyormuş. ETS yi de 20 den sonra yapıyorlar zaten. 20 den sonra gelen ameliyata da liseni tamamına ve üniversite yıllarının başlarına bakıp denilecek en güzel laf : bayram geçtikten sonra şekeri alda götüne sok.
Aynı anda mide zarınında kızardığı durumdur.
utanç, sinir, heyecan* duyguların kamufle edebilme olanağının olmadığı tedavisiz rahatsızlıktır.

(bkz: kendimden biliyorum)