bugün

80 li yillarin guzel sesli ve oldukca hos tsm sanatcisi.
gecirdigi beyin ameliyati sonrasinda birdaha ortalikta gorunmeyen ve afrikaya yerlestigi yonunde haberler alinan sahis.
acaba didem uzel ile bir akrabaligi var midir diye su an kendi kendime sordugum ve dusunurken ayni anda sadece kafamdan gecirmekle kalmayip kendisiyle ilgili bu supheyi buraya da yazdigim insan.
1994 yılında geçirdiği sağlık sorunundan sonra yurdu terk ederek güney afrika cumhuriyeti'nin johannesburg kentine yerleşen, uzun yıllar sonra ülkemizde göreceğimiz, 7 ağustos'ta turkcell kuruçeşme arena'da konser verecek tsm sanatçısı.
özal kuşağı sanatçılarındandır.
birbirinden güzel tsm eserlerini mükemmel yorumlamış sanatçı.

"Ne kadar sevdiğimin farkına varmadın mı
Ben de sevdim demeye biraz geç kalmadın mı
Ak düştü saçlarına dert girdi yıllarına
Gelmek için yanıma biraz geç kalmadın mı.."

(bkz: üzüldüğün şey bak)
(bkz: ne verdinki bana)
(bkz: Ne kadar sevdiğimin farkına varmadın mı)
(bkz: beklenen şarkı)

http://www.izlesene.com/v...z-gec-kalmadin-mi/5708589
harika bir ses ve yoruma sahip olan mütevazı tsm sanatçısı.
73 yaşında vefat etmiş sanatçı.
Çocukluğumuzun en önemli figürlerinden biri daha öldü.Rabbim cennetine kabul eder inşallah.Alaturka müziği bir nesile sevdiren güzel sesli snlamızdı.
Yuhannesburgda yaşamış.
Kanserden vefat ettiği bilinse de, ne kanseri olduğu hakkında bir bilgi bulamadım. Sesli ortamlarda çalışmaktan, şarkıcı hastalığı olarak bilinen bir beyin damar hastalığı nedeniyle genç yaşta ameliyat geçirmiş. Herkes avrupaya amerikaya yerleşirken, neden afrikaya yerleştiğini anlamlandıramadım. Allah rahmet eylesin, gençliğinde güzel kadınmış.
Evlendiği adam orda olduğu için gitmiş,
Kaybını öğrenince üzüldüğümüz başarılı tsm sanatçımız. Allah rahmet eylesin.