bugün

isviçre'de ''ermeni soykırımı diye birşey yoktur'' dediği için hakkında soruşturma başlatılan türk tarih kurumu başkanı.. prof.dr.
görsel
--spoiler--
Y.halaçoğlu: Keşke bana Türklükle gelmeyin, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım diyen, FETÖ ve PKK ile kol kola olan birini de tercih etmeseydi? Hele hesap soracağım diye ilan ettiği birine bu kadar güvenmeseydi? Türk milliyetçileri, bu anayasaya birileri evet veya hayır dediği için değil, bu anayasa ile ülkenin tek adama teslimine karşı çıktığı için hayır diyor. Herkes bunu böyle bilsin."
--spoiler--
akp hükümetinin görevden aldığı adamdır. ermeni lobisinin baskıları yüzünden orhan pamuklar omuzlarda vatan severler yerlerde. gerçi altın çamura düşse de altın o başka.
Ntv canlı yayınında " hdp'nin kıyısında köşesinde olacağı bir hükümette olmamız mümkün değildir" diyerek bir kez daha andavallara gereken cevabı vermiştir.
Evini izmir'e taşımış hocam insanlar ülkeyi terk etmeyi düşünüyor, Kayseri'yi, Ankara'yı istememiş sizden bir yerin milletvekili olmanız istenmiyor. Tarih kurumu başkanı iken bile herkes bu konuda ne demiş diye bakıyordu. Eviniz izmir'de diye illaki izmir diye diretmeniz mi gerekiyordu. Eğer bir başarı gösterilseydi görüşünüz farklı mı olacaktı? Atatürk yola çıktığında şehir mi ayırt etti? Ankara'nın o dönemdeki şartlarını ben beğenmiyorum mu dedi? Çanakkale'den, Suriye'ye, Trablusgarp'tan, Dumlupınar'a kadar yer mi ayırt etti?
sevan nişanyan'ın * ötüyorsun, tiyatro oynuyorsun, yalancı gibi hakaretlerine karşın efendiliğini muhafaza etmeyi başarabilmiş bilim insanı. bir de kendisi için resmi söylemci diye bıdı bıdı ederler. sevan nişanyan o programda türkiye cumhuriyeti için utanmaz demiştir. resmi söylemci, milliyetçi hatta faşist bir insan bu sözün üstüne kaç kez coşardı acaba? halaçoğlu coşmadı, üslubunu da bozmadı. belgelerini konuşturdu. doğruları konuştukça da kudurttu. sevan nişanyan'ın hakaretlerinin nedeni budur. halaçoğlu'na helal olsundur.
mhp'ye yakışmıştır, adam gibi adamdır.
göte göt diyebilmiş siyasetçi ve eski bilim adamı.
hrant dink'in cenaze töreninde, hepimiz ermeniyiz sloganını atanların büyük bir çoğunluğunun, belirli bir ideolojiye mensup , bu cinayeti kendi emellerine alet etmek ve toplumu germek için kullanan, önceden organize edilmiş gruplardan oluştuğunu iddia eden türk tarih kurumu başkanı...

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/02/26
sözlükteki ermeni ve kürtler tarafından kafatasçı ilan edilmiş.
edilmese şaşardım zaten.

ha siktirin diyorum, ha siktirin!
kürtler türkmen dememiştir. bazı kürt aşiretlerinin aslında türkmen olduğunu söylemiştir. ayrıca alevi kürtler ermeni dememiştir, bazı ermenilerin tehcir sırasında tehcirden kurtulmak için alevi kürtü olarak anadoluda kaldığını söylemiştir. dinlenmeye değer , okunmaya değer , masa başı bilim adamı olmayan sahadada birçok araştırmalar yaparak savlarını destekleyen bir bilim adamıdır.
10 mayıs 194 kozan doğumlu, eski türk tarih kurumu başkanı, günümüz milliyetçi hareket partisi milletvekili.

ermeni soykırımı meselesinde elinden geleni fazlasıyla yapmış gerektiğinde doğuda kasaba kasaba mezar gezmiş ermenilere gereken cevabı vermiştir.

hem anadolu türkmen boyları, hem türkiye ermenileriyle ilgili pek çok bilgi veren değerli çalışmaya imza atmıştır.

üstelik efendi birisi. partide daima söz sahibi olmasına rağmen ön plana ben çıkayım tarzı tek bir hareketine şahit olmadım.
ve görülen o ki doğru bildiğini de ne pahasına olursa olsun söylemekte.

sanırım bu yüzden 3 dönemdir milletvekili olduğu, emek verdiği partisinden ihraç edilecek.
mhp nin değerli bir milletvekilidir.
"ermeniler'e söyledim gelin türkler size soykırımı nerede yaptıysa toplu mezarlarınızı kazalım çıkan kemikleri uluslararası labaratuvarlarda inceletelim.ama 2003 yılından beri hiç toplu mezar göstermediler.buna rağmen isveç parlementosunda mardin'de bir toplu mezar olduğunu iddia ettiler.üsteledim ve isveç'ten ermeni asıllı bir parlementer geldi yanında da süryani bir şahıs var..gittik mardin'de iddia edilen yerde bir delik var ama bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor.adama gir delikten içeri dedim girmem üstüm pislenir dedi.sana elbise alırım gir dedim bu kez savcı izni lazım dedi.allah'tan hem savcı hem kaymakam vardı yanımızda savcı bey izin verdi ve girdik beraber.içerideki kemiklerden inceletmek için numune al dedim almam dedi işi yokuşa sürdü.ben numuneler aldım ve uluslararası labaratuvarlarda incelettim kemikler 2200 yıllık çıktı.biz ermenileri 2200 yıl önce mi katlettik.iyi de biz o zamanlar anadolu'da değildik ki!.. roma'dan kalma toplu mezarlardı onlar.türkler tarihin hiç bir döneminde soykırım yapmamıştır"

prof dr. yusuf halaçoğlu (hocalı katliamı paneli/kars - 17.02.2013)