bugün

Bugün bu videoyu gördüğümde, yüzümde istemsizce bir gülümseme oluşturan; "inşallah batışına sebep olur" dediğim, marka değerini haketmeyen kargo şirketi. iş hayatım boyunca hiçbir kargomu zamanında teslim etmeyip, her defasında şubeye gidip kavga kıyamet kendim almışımdır. hayatta telefona cevap vermezler. şubeye gidersin kargo dağıtımda derler. geri döner beklersin bir türlü gelmez tekrar şubeye döner. merkezini ararsın şikayet edersin hiçbir işlem yapmazlar. velhasıl kulanmayın. prim vermeyin böyle firmalara.
Bahsi geçen videoyu herhangi bir kargocuda çalışan biri görse 'ee ne var bunda' der. Çünkü hemen hemen tüm kargolar böyle. Tabi ayağıyla merdivenlerden aşağı atma yoktur istisnai bir özürlülük hali. Ama genel olarak bireysel kargo taşımacılığında herhangi bir dikkat yok vs yok ne yazık ki. Sadece internetten alış veriş yaptığınız yerler kargo şirketleriyle büyük anlaşma yaptıkları için onlara bir nebze de olsa dikkat ediyorlardır. Sonuç olarak; boktan ama diğerlerinin de pek bir farkı olmayan kargo şirketi.
kazıkçı kargo şirketi. Antalya'dan yaklaşık 30 kiloluk meyve sebze kolisini bana en yakın şubesine gönderdi bizim tanıdık. ben bu kadar çok şey göndericeğini bilmediğimden yalın ayak başı kabak gittim tabi. baktım 30 kilo koli götürebileğim gibi değil. dedim ki ordaki görevliye adresime göndermenerini istedim. yani kargomu teslim alıp evime kargolamak taşıyamayacağım için. evimde 4 km uzaklıkta maximum ne kadar olabilir ki dedim kendi kendime. 49 tl istedi benden 4 km götürmek için kargoyu. yuh dedim resmen soygun. hemen pratik zekamı kullandım ve şubenin önünde bekledim ve geçen taksiye el edip durdurdum ve kargomu eve taksiyle götürdüm. sonuç olarak yurtiçi kargonun 49 tl ye götürdüğü kargomu evime hem de taksiyle 11 tl ye götürdüm. minibüs parasından tasarrufu düşünürsek 9 tl ye patladı.
Uzak durulması gereken bir firmadır. önce beni arayıp adreste gözükmüyordu üzerine dediler, daha sonra şubeye gittim kargoyu almak için ve orda da dağıtımda dediler. Ben subedeyken alt komşuya bırakmışlar. ekside falan rezilliklerini okumuştum gerçekten doğruymuş.
Gorup gorebileceginiz en boktan kargo sirketidir.

Ulan insafsiz suben bir alt sokagimda urun geleli kac gun olmus hala dagitima cikaracaksin, dagitima cikardin nasil gelip beni evde bulamadin?.. illa benim gidip almam mi lazim.

Hayir almaya gidiyorsun sanki suc islemissin bir afralar bi tafralar, be ulan ibne sen isini duzgun yaptinda biz bisey mi dedik?..
şubeleri ile genel merkezi arasında dağlar kadar fark olan ve her şubesi ayrı bir şirket olarak çalışan eleman değiştirmeye yarayan kargo firması.
Bu kargo olayları şubeden şubeye çok değişken. Yine de hız bulma vs gibi konularda hemen her kargoyla işim oldu en iyisi yurtiçiydi diyebilirim.
Görevlilerin paketlere tekme atıp sağa sola fırlattıklarını artık hepimizin de bildiği kargo şirketi.

[http://t24.com.tr/video/p...calisanlari-kamerada,5089]
Ödemeyi siz yapacaksanız adresinizi bulabilen fakat karşı taraf yaptıysa adresinizi bulamayan kargo şirketidir .
görsel
kargo sektörünün metro turizmi.
ölçek önemlidir, kontrol edeceğin hacmin üzerine çıkarsan sıçman garantidir..
Prensip gereği ürünü bir haftadan önce ulaştırmıyorlar. Bu bir gelenek olmalı. Artı olarak Kutular eciş bücüş sekilde geliyor zarar görmemesi imkansız.

Gecikmeleri yoğunluk bahanesiyle örten kargo firması. Şubeye gelen ürünü 3. Günün sonunda dağıtıma çıkardıkları oluyor.
her defasında geldik evde yoktunuz ayaklarına yatanlardır.
sanırım bir tek bizim şube iyi çalışıyor. 10-15 kere paket getirdiler hepsi de sorunsuz, saat 10 da geliyor hiç biri dakika şaşmadı nerdeyse.
aras kargo ve sürat kargodan iyidir beyler. bir de bu ikiliyi görün dua ederisiz yurtiçine.
Tipik Türk kargo firması Allah'a emanet çalışma tarzını benimsemişlerdir.
2008'den beri yılda 20-30 kez kullandığım firma. siparişlerde de 5 lira fazla olsun yurtiçi olsun diyerek yurtiçi kargo'yu seçiyorum sorun yaşamadığım için.

ya bizimkiler çok iyi ya da sizinkiler berbat.
Şu güne kadar bir kere sorun yaşamadım bu kargoda.
-"şoraya bi imza at!"
zile basmamayı şirket prensibi haline getirmiş firma.
dün kahvaltı ettikten sonra sigara almaya çıktım ve posta kutusuna yapıştırılmış ' geldik, evde bulamadık' stickerını gördüm. saat yerine 5 dk öncesini yazmışlar birde. zile bassalar evdeyim aslında neden çekiniyolar anlamadım. düzenli olarak müşteri hizmetleriyle kavga ediyorum.

müşteri hizmetleri tel no: 4449999
2-8 a basarak operatöre bağlanabilirsiniz.
--spoiler--
Geldik, evde bulamadık
--spoiler--
Yine ne yaptilar *
"yarrağımı bulamadınız" diye sticker yaptırıp şubelerinin kapılarına yapıştırmak lazım gelen kargo firması.
Ankara etimesgut şubesinin önü bildiğin toprak olan kargo şirketi.Yağmurlu birgün sonrasında şube önündeki çamur deryasını gördükten ve o çamurun üstüne yeri geldiğinde yüzlerce dolarlık elektronik cihazların konulabileceğini düşündükten sonra kendilerinden bir hizmet almamaya karar verdim.Ulan insan bir beton döker oraya.
''Geldik ama evde yoksunuz'' sloganını benimsemiş ve bu ilke doğrultusunda işleri yürüten firma.

Özellikle oturduğum bölgenin çalışanları (kendileri azıcık daha zekası olsa gerizekalı olacak insanlar), karşıdakini salak yerine koymaya çalışırken çok komik duruma düşüyorlar.

Bireysel gönderiler için asla çalışmayacağım ve tavsiye etmediğim firma.