bugün

şuan en pahalı kargo budur.
üstelik site anlaşması olmasına rağmen en düşük ücret 40 tl.
kargo takibi yapılamayan kargo şirketi. şöyle ki trendyol üzerinden yaptığım alışveriş sonucu kargomu beklemeye koyuldum. yurtiçi kargonun kargo takip sitesine girdiğimde kullanıcı adı ve şifre istedi. lan ben ne yazayım buraya diye düşünürken bir hafta kadar bekledikten sonra bu işte bir bir iş var deyip yurtiçi kargoyu aradım. kargo gelmiş, bana ulaşamamış güya ve ilçedeki şubeye geri gitmiş. kargo takibini yapamadığımı, kargo takip bölümünün kullanıcı adı ve şifre istediğini 3 kez söylememe karşın anlamayan müşteri temsilcisi bana “siz bizim sözleşmeli üyemiz misiniz?” diye sordu. bilmem, o ne ki, yenir mi içilir mi?

kargo takibi yapılabilmesi gereken yurtiçinin sitesi beni kargo ulaşmadığı için sözleşmeli üyelerin girdiği siteye yönlendirmiş bunu anladım sonunda. böyle saçma rezil bir firma.
bir kargoyu teslim almadığınızda, en az 3 iş günü boyunca şubede bekletiliyor. alıcının onayı ile, bunun önüne çok kolay şekilde geçebilirler.
müneccim gibi bişidir bunlar, ya da son zaman bükücü.
kafadan bi 40 dakika önde gidiyorlar. hızlı koşan at misali.

görsel
Geldik, bulamadık.
2 kere sorun yaşadığım kargo firması. bir keresinde ürünü kaybetmiş, bir keresinde de yanlış yere göndermiş ve vermemişlerdi.
sorun yaşamadığım tek kargo şirketi. şubeden şubeye göre değişiyor mu bilmiyorum ama, kargoya verildikten ertesi günün gecesi dağıtıma çıkıp, sabahında şubede olup, öğlen saatlerinde de ürünü elime ulaştırmayı başarıyorlar. bir değil, iki değil, sürekli böyleler.

umarım bu entryden sonra nazar değdirmem ama, cidden benim memnun kaldığım tek kargo şirketi. buna bok atmak yerine aras kargo'ya bok atılmalıdır. zira en son kargomu 1.5 haftada elime ulaştırarak rekor kırmış tek kargo şirketi oluyor kendisi.
bu aralar para üstü konusunda şikayetleri çok arttı. pek çok kişi kuryenin para bozdurayım deyip bir daha gelmemesinden şikayetçi.
vasat bir kargo şirketidir. Bazen çok uzun sürüyor teslimatları 8-10 sürmesi normal değil. Kargo şirketi dediğin en geç 3 günde teslim etmesi gerekiyor. Ama aras kargo dan daha kötü olamaz yine de çünkü en kötüsü aras kargo.
Bu kargoyu anlamak gerçekten çok zor bunların söylediği fiyatın 70 tl aşağı fiyatına aras kargodan kargo gönderdim.sanki sadece premium müşterinin kargosunu götermek istiyorlar uçuk fiyatlara bakınca
tartışmasız sürat kargodan sonra

kargo sektörünün en rezil firması

elemanlar yalan konuşmakta üstad

ya gelir bulamaz

(halbuki pandemi nedeniyle bir yere çıktığım yok)

ya ben teslim almayı red etmişimdir

ya adreste yokumdur

gerçekten yalan konusunda rakipsizler

uzak durun.
En iyi olduğunu düşündüğüm kargo şirketi. Tabi şubesine göre değişiyor hepsi.
ilginçtir, pek çok şikayet aldığı halde bulunduğum şehirde gerçekten çok memnun kaldığım kargo firması. Çok hızlı ve güvenli teslimat yapıyorlar. Umarım tüm Türkiye'ye aynı hizmeti verirler.
Bugüne kadar binlerce kez siparişimi getiren 1 gün bile söz verdiği tarihi geciktirmeyen hatta 1 gün önce bile getirdiği olmuştur tahmini teslim tarihinden, hiçbir sorun yaşamadığım en iyi en hızlı kargo şirketi.

Ups’i 2ye katlar
Yurtici kargo ile is yapacaksaniz ya alici odemeli ya da kapida odemeli olarak alacaksiniz. Boyle olunca adamlar getirmek zorunda kaliyor. Yoksa gecmis olsun, uc kurusluk kargonun pesine dusersiniz.
türkiye'de en sağlam kargo firmasıdır. (bkz: kötünün iyisi)
Evde yokmuşum, bende yeni öğrendim.
https://galeri13.uludagso...r-resim-birak_1757955.jpg
eskilerde sürekli "evde bulamadık" yalanına sarılmış olan ama bugünlerde bu klişeyi kırıp atmış olan kargo şirketidir. diğer kargolardan daha iyidir. en azından sürekli çalıştığım 3-4 şubesinin elemanları diğerlerine nazaran daha sevimli daha cana yakın çocuklar. diğer kargo şirketlerinde elemanları kırbaçlayarak çalıştırıyorlar galiba alayının suratı sirke satıyor.
aras kargodan çok çok iyi bir firma. en azından beni evde buluyorlar.
Bugüne kadar bir kere bile sorun yaşamadığım kargo şirketi. Bana göre ups’den daha iyidir.
Sonuçta bu insanlarda hamal değiller 30 kiloluk ürünleri katlarca yukarı çıkarmak zorunda değiller. Çıkarmak zorunda olan firmalar var horoz lojistik gibi. Ama diğer firmaların böyle bir zorunluluğu bulunmuyor.
görsel
akapeliler siz bi ikileyin size bir şey yok.

diğer ;

vatandaş olduğuna inananlar

bu müşterisine saygı duymayan

müşterisinin kişisel bilgilerini korumaya gerek duymayan

itin köpeğin

ne idüğü belirsiz tiplerin şahsi bilgilerimizi

istediği zaman, istediği gibi

paylaşmasına yol veren bu sorumsuz şirketi

bundan sonra kullanmayacağım

kendim bunlara bir tane bile gönderi teslim etmeyeceğim

irtibatlı olduğum yerlere

bunlarla yapacakları gönderileri teslim almayacağımı bildireceğim

akabeliler haricinde

tüm vatandaş olduğuna inananları da

müşterisine saygı duymasını

kişisel bilgilerini korumak zorunda olduğunu öğrenene kadar da

bunları protestoya davet ediyorum.
evinize geldik yoktunuz diye notlar bırakıyorlar halbuki öyle bir durum söz konusu değil insanı salak yerine koyuyorlar.
Kapida odemeli secenek ile teslimat yapip yapmadigini merak ettigim, her halukarda paketi acip kontrol ettirmeyeceklerini bildigim icin odeme yapmadan hadi yallah deyip geri gondermeyi dusundugum kargo sirketi.

Bu corono gunlerinde Dinsizin hakkindan imansiz boyle gelmeyi planliyor iste kardesim.

Gelismeleri editleyecem.