bugün

Aras kargo şirketini görünce değeri anlaşılan kargo şirketi. Yurtiçi Kargo maşallah canavar gibi... yeni farkettim.
kesinlikle mükemmel. inanamadığım bir diğer olay da nintendo wii'i yanında kocaman 110 volt > 220 volt çevirici adaptör ile beraber 15 - 16 saat içinde kapıma getirip sadece 5 ytl kargo parası almalarıydı. mng olsa 20 ytl isterdi en az.
hayatta bazı şeylerden de memnun kalınmanın güzelliğini yaşatan kargo şirketi.
iyi organize olamayan kargo şirketi. gün içerisinde 10 defa aranıp ''şöyle böyle bir paket şuraya gidecek gelin alın'' şeklinde kurduğum cümleler sonunda ısrarla gelmeyen en sonunda başka firmayla gönderi yapmama sebep olmuş firmadır. olaydan 2 gün sonra gelip ''şöyle böyle bir paket varmış şuraya gidecekmiş'' şeklindeki cümleden sonra da kendimi zor tuttuğum olayları yaşatan firmadır.
kendi adlarını yanlış yazmış kargodur.

zira "yurt içi" birleşik değil ayrı yazılır.

http://www.tdk.org.tr/TR/...mp;Kelime=yurt%20i%c3%a7i
türk insanının handikaplarından birine ne yazık ki yakalanmış bir şirkettir... bir süre sonra çalışanları tarafından vazgeçilemez kargo şirketi imajı verilmektedir...
KONYADAN AKŞAM SiPARiŞ ETTiĞiM BiR SiPARiŞi* ERTESi GÜN ÖĞLEN BANA ULAŞTIRAN KARGO FiRMASI.
ÇOK ŞAŞIRTTI BENi.

not: iş bu entrynin anlatmak istediği uzak mesafe olmasına rağmen 1 günde kargoyu ulaştırabilmesidir. entrynin tanım içerebilmesi için kurallı bir cümle olması gerekmez...
kargo şubesinde tanıdığınız varsa * size kıyak yaparlar, kargonuzu verirler içindekini fotokopi çekip öğleden sonra geri götürürsünüz, "fazla bunun parası kardeşim kabul etmiyorum kargoyu" deyip geri gönderebilirsiniz...

internetten kitap satmaya uğraşan oğlumu böyle kazıkladıklarını düşünen artık çalışmayacağı kargo şirketidir...
türkiyenin en hızlı kargo firması, internetten takibi de kolaydır ayrıca.
gönderdiğim kargomu aynen bana geri getiren üstüne hem gidiş hem geliş parasını bana ödeten, beni sinir eden ve sağlam bir kavga sonrasında bir daha kullanmamak için tövbe ettiren yiyici kargo şirketi. hayır kargo nasıl geri döner? alıcı bulunamadıysa! ama benim alıcım resmi bir kurumdu bulunamaması imkansız! neymiş efendim bulmuşlar kurumu ama alıcı taraf kaşe vurmadığı için teslim etmemişler..iyi halt yediniz yerine ulaşmayan kargoyu kıçıma mı sokucam da geri getirdiniz...
internet üzerinden cep telefonu alım-satımı yaptığım dönemlerde kullanmış olduğum kargo şirketi.

5 yada 6. kargo alışverişimden sonra, hepsi ismimi öğrenmişlerdi. kargo almaya giderken, yanıma kimlik almazdım. Hatta birgün, müfettiş tarzı birileri oradaydı. kimliksiz gitmiştim, elemanlardan birisi müfettişin yanında kimliksiz veremeyeceğini belirtmişti. ardından yetkili kişi, onu tanırız filan deyip, işimi görmemi sağlamıştı. ne kadar doğru, bilmiyorum. Ayrıca kargom vesaire geldiğinde arayıp, güzel bir dille kargomun geldiğini, servis filan yoksa kendilerinin getirebileceğini yahut birileriyle yollayabileceklerini söylerlerdi.

sonuç olarak, müşterisine saygısı ve güveni ile saygıyı hakeden şirket. ayrıca kargo ile işim olursa, tekrardan kullanacağım şirket.
iki sefer özel işim düşen ikisinde de salakça hatalar yapan kargo şirketi. birincisinde elazığa gönderdiğim kitapları arkadaşım yerine başka bir adrese yollayıp teslim ettiler. şimdide servise yolladığım cep telefonunun başka birine yollanmasına sebep oldular. allah için bi boktan anlamayan müşteri hizmetleri tabi efendim lafını çok güzel söylüyor. 5 gündür bulamadıkları telefonu alan kişi tatile çıkmış, utanmadan onun dönmesini beklememi söylediler. mağduryetimi giderin dedim, şikayet dilekçesi yazmamı on beş gün ile kırkbeş gün arasında sonucun çıkacağını söylediler. pazartesi günü genel müdürlüklerine ve tüketici heyetine şikayet edeceğim.
istanbuldan muğlaya 5 günde kargo yollayan şirket. yalan olmasın 4 günde olabilir dediler.

bu kadar kötü başka şirket var mıdır merak ediyorum. halbuki kargo ulaşınca cep telefonuna mesaj gelmesi işi ne güzeldi... bir seferinde 5 gün sonra cep telefonuma mesaj gelince anladım olayı.

bugün yine bir arkadaşım kargo olarak yurtiçini seçmiş ve 4 günde ulaştırıcaklarını söylemişler. ulan ptt ile normal mektup yollasan 3 günde geliyor. ne ara bunlar böyle sallamaz oldu anlamadım? bidaha da işim olmaz...
elemanlarıyla kanka olunan kargo şirketi.
sms hizmetini gerektiği gibi yerine getiremeyerek sürprizlerin içine eden kargo firması. sms'i alıcıya gönderirsen o paketin gönderildiğini 1 gün önceden öğrenir alıcı. ama bunu yurtiçi düşünemiyor. uyarılsa da aynı işi tekrar yapıyor. şikayet edilebilecek bir departmanları da olsa canım yanmayacak.
nere de tembel, uyuşuk insan varsa işe aldıklarını düşündüğüm, en kıytırık firmanın 2 günde taşıdığı kargoyu 1 hafta da taşıyarak yeni bir rekora imza atan uyuz kargo şirketi.
imzalattıkları kağıt ile beni benden alan firma,

telefonunuz tarafımızdan taşınırken, atılması, vurulması, kırılması, üzerine yük binmesi, taşıyıcı elemanın mallığı gibi sebeplerden zarar görürse mesuliyet kabul etmiyoruz, şimdi şunu imzalayın...

ne yani şimdi? ben bunu imzaladıktan sonra istediğini yapıcaksın öyle mi? onun yerine adam gibi taşısan! üstüne kırılacak eşya damgası filan vursan olmaz mı!

neyse ki güvenlik katsaysını 3 almıştım, telefonu önce hava kabarcıklı poşete, sonra straforun içine sonra da karton kutuya koymuştum, türkiye'de yaşamaya alışmak lazım değil mi ama!
gün itibariyle bana ilk yanlışını yapmış kargo şirketi.

biz fark ödeyerek, aras kargo yerine onu tercih edelim ama o gitsin, hevesle beklediğim kitaplarımı benden yaklaşık 1150 km uzaklıktaki başka bir şehire yollasın. dur bakalım bir ulaşsın elimize paket, sonra anlayacağız hata kargo şirketinde mi yoksa gönderen firmada mı?
yaklaşık bir saat önce bana da yamuk yapmış firmadır.
sadece evrak* göndereceğiniz zaman ona uygun boyutta poşeti bulamayınca "fark etmez siz büyüklere koyun" diyen fakat size 1-2 tl daha pahalı fatura kesen elemanları bünyesinde barındıran firmadır. "hani fark etmezdi" diye sorduğunuzda ise "ehm o büyük poşet" diyebilirler. ulan biz de zaten daha pahalı olacak diye küçüğünü istiyorduk ki malak.
Kargolarımı getiren elemanına kaybolan kalemi yerine her seferinde yenisini verdiğim işinin ehli kargo şirketi.
adam olmayacak olan kargo firmasıdır. Geçen hafta işlemci getirecek arkadaşlar, akşam oldu hala gelmedi -o gün içinde gelmesi gerekiyor- gittim şubeye anlattım durumu. "Efendim hala taşımada gözüküyor saat 21'e kadar gelir" dediler. o sırada gözüme çarptı benim işlemcim orada. Hani dedim taşımadaydı. Kem küm falan filan. Bugün de hafıza kartı getirmeleri gerekiyor yine akşam oldu yine getirmediler gittim azarladım, 10 dakika sonra getirdiler. Böyle bir firma işte.
hepsiburada'dan aldığım ürünlerde her zaman kullandığım ve çoğu zaman* paketleri teslim aldıktan sonra 24 saat içinde ulaştıran güzide firma.*
ups'den sonra güvenle kullandığım ve kullanılmasında bir sakınca görmediğim firma. kullanın, kullandırın. edirne'de ikamet eden bir bünye olarak, istanbul başta olmak üzere türkiye'nin çeşitli yerlerinden elime bugüne kadar sayısızca kargoyu hiç sorunsuz ulaştırdılar. çalışanları da gayet güleryüzlü ve anlayışlıdır. belki edirne şubelerindekiler öyle olabilir fakat ben genelleme de yaparım. ayrıca ücret konusunda diğer firmalardan daha pahalı değildir. eğer daha pahalı olduğunu düşünüyorsanız mng isimli firmanın fiyatlarını öğrenin.
huzur evine giden pakete*~40 TL istemiş hiçbir indirim yapmamış paragöz şirket.ama gene de diğerlerinden daha iyidir.
5 yıl önce verdiğim adresi değiştirmemekte ısrar eden kişileri çalıştıran ve her seferinde ilk olarak kargomu 5 yıl önceki adresime götüren kişiler topluluğudur. şube teslimi ve telefon bildirimsiz gönderilen kargoları 3 kuruş fazla para için hem telefon bildirimli hemde daha önce verilen adrese teslim etme yetkisini kendi kendine kullanabilen bir kargo şirketidir.