bugün

türkiye çapında en çok şubesi olan kargo şirketlerinden birisidir. yurtici kargoya göre 3 kat daha fazla şubeye sahiptir. o nedenle büyük ilçelerde genellikle şubesi bulunan tek kargo şirketidir. yurtiçi kargo bunu takip eder.
önceleri amele usulü çalışan daha sonra ki kalite politikasıyla düzelen kargo firması.

(bkz: ben çalıştım ordan biliyorum)
2004-2005 sezonunda fenerbahçe erkek basketbol takımı sponsoru-ydu.
sahibinin fenerbahçeli olması dolayısıyla birçok insanın da kendisini kullanmasını sağlayan kargo şirketi.
il ve ilçelere göre size en yakın olan şubeyi gösteren bir web hizmeti olan kargo şirketi.

http://www.arascargo.com/en_yakin_sube.asp
kargonuz bulunduğunuz ile ulaştığında, sizi faturalı bir cep telefonundan arayıp, alo ben aras kargo, beni bu numaradan ara deyip, telefonu yüzünüze kapatan kargo. ve nedense hiçbir zaman paketin üzerindeki adresi bulamamaktadır.
oldukça kötü bir hizmet anlayışı ile kuryesinden,sekreterine kadar; asık suratla karşılayın ve parasıyla rezil edin ilkesini esas almış kargo-kurye hizmetleri veren firma
bir annenin üniversite ögrencisi olan yavrusuna,yavrucugunun talebi üzerine ıspanak yemegi yapıp yolladıgı kargo sirketidir.. bazen kutunun boyutuna bazen de kilosuna bakarak ücretlendirme yapılması da anneyi sinirlendiren bir mevzudur.
verilen kargoyu kaybedip daha sonra tazmini için yaklaşık 4 ay ugrastıran, hizmet anlayışı ve müsteriye saygısı olmayan firma.
kargo şirketlerinin hiç birine itabar edilmemesini sağlayan en büyük rezilliğin,terbiyesizliğin,kepazeliğin yaşandığı kargo şirketi.neden benim hayatımda küfürü hakedecek birisi yok diyorsanız ufakta olsa bi kargo verin bu şirkete.*
5 saatlik yola kargo gönderirken; televizyonu, bilgisayar kasasını kıran, yanında kırdıkları bardak tabakları da eşantiyon olarak veren; şikayet etmek istediğinizde çirkefleşen, sert yapınca tırsan kargo şirketi.

eşyalarınızı seviyorsanız bu kargo şirketini kullanmayınız... naçizane tavsiyem...
bulunduğunuz yer buraya yarım saat ben gelemem gel sen al diyen , kullanılmaması gereken , şirket diyeceğim dilim varmıyor.
bugün; beni, iki arkadaşımı ve bir başka müşteriyi strese sokan kargo şirketi. olayın geçtiği yer bakırköy carousel şubesi. önce gönderiler için kullanılan naylon poşeti doldururken sorun yaşadık, daha okunaklı olması için cd, cam, plastik ve benzeri şeyler için kullanılan kalemle yazarken itiraz edildi ve onlar sonra uçuyor tükenmez kalemle doldurun dendi, eyvallah tamam dedik ama tükenmez kalemle o şeye yazmak mümkün değil olmuyor bir türlü belki ben beceriksizim neyse efendim zorlada olsa yazdık bilgileri verdik görevliye, bu sefer görevlinin bilgisayarı kitlendi onu bekledik en az 7-8 dk bu arada diğer görevli ise başka bir mağdur müşteri konuşmakta, müşteri bir gün önceden evine kargo istemiş ama saatler geçmiş ve kimse gelmemiş kadın doğal olarak sinirlenmiş ve bu mu sizin müşteri memnuniyetiniz, bu evrak önemli bir evrak ve çok ciddiyetsiz bir firmasınız neden böyle yapıyorsunuz diye çıkışıyor ama görevlilerin umurlarında değil, hede hödö gibi laflarla kusuru tamamen kadına atıyorlar ve bakın yine bize geldiniz demek ki hala çok ciddiyiz bile diyebiliyorlar neyse efendim biz daha sonra diğer görevliye gittik ve faturamızı kestirdik o da zorla yazıcıda sorun çıktı kartuşu yokmuş birazda onu bekledik daha sonra irsaliyesini istedik internetten takip için onuda büyük bir mücadele sonrası aldık ve bir daha asla ama asla buradan bir şey yollamayız diye söylenerek dışarı çıktık tabii içimizden söyleniyoruz. şimdi bir şey daha fark ettim ki bunların fatura ve irsaliye diye verdiği iki farklı belgede toplam tutar arasında 1.75 kuruş fark ediyor. öyle bir kargo şirketi yani.
adresimi doğru yazmama rağmen her seferinde kelimelerin yerlerini değiştirip ortaya enteresan metinler çıkaran şakacı firma. olan hep bana oluyor. geciken kargo neticesinde firma aranır ve cevap olarak 'paketiniz üç gündür burada arkadaşlar adresi bulamamış' cümle öbeği alınıp müsayit bir yere koyulmak koşuluyla şubenin yolu tutulur.
artık tövbe edilmiştir.
arkadasımın bana yolladıgı freeshoptan alınmıs uc karton sigaranın elime ulasana kadar ikiye dusmesini saglayan kurulus.
kargonun geliş şubesinden, adrese teslimi; teslim şubesinden, geliş şubesine geçen zamandan uzundur.

yani istanbul'dan ankara şubesine 5 saatte gelen kargonuz, şubeden evinize 6-7 saatte ulaşır. *
şikayet maillerini sallamayıp cevap vermezler, boşuna uğraşmayın...
Şubesiyle aynı yol üzerinde ve 300 metre ilerdeki etrafı boş olan yüksek bir binayı bulamayan kargo şirketi.

internette kargonun geldiğini ve dünden beri şubede olduğunu farkedince telefon çekilir.

* efendim bizde o numaralı adres gözükmüyor.

-Kardeşim ana cadde üzerindeyiz. aramızda yaklaşık 300 metre var. diğer kargo şirketleri buraya geliyor.

* Şöyle de böyle de.

-Neyse kaçta kapanıyorsunuz.

sonra sallana sallana yürüyerek 4-5 dakika sonra kargo şubesine varılır. Şubeye girince camdan elini uzatarak görevliye

-bulamadığınız bina bak buradan gözüküyor.
tarafıma gönderilmiş monitörü kırarak bana da kendisini tanıştırmış, taşımayı bilmeyen taşıyıcı.
şuana kadar hiç bir sorun yaşamadığım ve her zaman kargomu bir gün içerisinde bana ulaştıran kargo firmasıdır. ulan bizim şubede mi bir acayiplik var acaba, millet firmaya kan kusuyor bense acayip seviyorum bunları.
kargo işini bırakması gereken şirkettir. zira kendileri artık doğru dürüst hizmet verememektedirler.
mikrodalga firinimi tasirken camini kiran. sonra da yaptirip benden tamir parasini isteyen salak bir mudure sahip sirket. ayrica istedigi tamir parasi yeni firindan fazlaydi.
istanbula gönderdiğiniz bir pakedin, üstelik içinde önemli ve süreli evrakların olduğu önemli bir pakedin, her an diyarbakır ya da urfadan çıkmasının muhtemel olduğu taşımacılık şirketi. Ya da öyleymiş gibi davranıyorlar. Aslında belki de taşımacılık şirketi falan değildir bunlar. Sadece ibnelik olsun diye millet birbirine ne gönderiyor, kontrol ediyorlardır. Olamaz mı? Çünkü eğer cidden kargo şirketiyse bıraksın, Gitsin pazarda limon satsınlar.
mng'ye nazaran biraz daha derli toplu olsa da internetten takip hizmeti baya kötüdür. öncelikle çok fazla bilgi ister ve karşı taraf size neredeyse tüm bilgileri vermediyse takip edemezsiniz. öyle tek bir gönderi numarası falan yetmez. ayrıca tüm bilgileri doğru girsenizde boş sayfa çıkar. böyle bir gönderi yok der. elinizde olan eşyanın daha yola çıkmadığını falan iddia eder.
sümüklü böcek hızındaki kargoların en büyük temsilcisi, internetten takip içinde nerdeyse ikametgah isteyen kargo.