bugün

üniversite hayatına dair özlenmeyen, hatırlamak istenmeyen günlerin mekanı.
istedigim hayattir. Keske kendi sehrimde kalmasaydim.
en özel anında bile 4 kişi olduğun hayat, bazen moralin bozuk olur, kırgın olursun. yada oturup düşünmek istersin ne mümkün. hep birileri vardır. sohbetler vardır. bir türlü yalınız kalmazsın. arkadaş çağırır. gidersin, gitmesen darılır. gitsen kafan orada olmaz. veya arkadaşlar odana gelir yine kafan rahat olmaz. ev daha iyidir. evde en azından bazen yalnız kalabilirsin. istediğin zaman gelir arkadaşların eğlenirsin. yurtta eğlenemiyorsun da fazla. yani yurt hayatı daha kötüdür. eğer paran varsa hemen eve çık ey üniversiteli genç. yoksa da fakir fakir takılırsın.
devlet yurdundayım.10. kat asansor yok .ama burayı seviyorum .özgürüm arkadaslarınla bir aradasın . eğlenceli.
ev hayatından önce bi miktar kalmak güzeldir. ama uzatmak kötüdür. çünkü yapılabilecekler sınırlıdır yurtta. ev kirası vermemiş üniversite öğrencisi eksik yaşamıştır üniversite hayatını.
ailenle aran kötüyse güzel bir hayat olabilir ama benim gibi ailenle bir sıkıntın yoksa sadece evin okula uzak olduğu için kalıyorsan hayat sana gerçekten zor gelebilir.
ilk baslarda can sikar, geceleri gelen aile ozlemiyle daha cekilmez olur. Sonra oda arkadaslarina alisirsin. Tek sorun mudurun size gicik olmasi olur. Koskoca yurtta yemek saatleri 10-15 kisiye uyar, geri kalan ac kalir ama kimse sesini cikarmaz. Yurtta isyan baslatip yemek saatlerini cogunluga gore ayarltirsiniz. Tabiki bu sadece bir ornek *

Kisacasi zevklidir yurt hayati. Yurtta kaldigin her gun eziyetmis gibi hissedersin. Degeri arkadaslardan ayri kalinan ilk gun anlasilir.
bok gibi olandır.
Hayattan sayılıyorsa nefes almakla sınırlı olandır.
bok atmayın lan güzeldir işte evin yeri ayrıdır yurdun yeri ayrıdır.
Sigaraya başlama riski had safhaya çıkar.
gecenin 4'ünde mide siken çiğ köfte siparişidir.
sürekli kız entrikaları, sürekli birbirini çekememezlik. igrenclik ve igrenclik.
güzeldir. şuan yurt arkadaşımla yaşadığımdır. pistir o ayrı. *
berbattır.

bi daha bu hayata düşmeyeyim mümkünse. bazen eğlencelidir tabii ama ben evde daha çok eğleniyorum açıkçası. kaldığım yurt öyle pek de kuralcı bi yurt değildi aslında ama izin yazmalar, yemek saatleri, muhattap olmak zorunda olduğun müdürler, binbir çeşit insan, binbir çeşit sorunları, yurtta çıkarılan olaylar, dedikodular yine insanlar insanlar. kaç sene geçti hala etkisindeyim psikolojimi bozdu yemin ederim.

yok canım ben tecrübe ettim orayı. almayayım. valla bak.
Yaşanmışlıklardan sayılmaması gereken ikame esnekliği sonsuz olan hayattır. Beşiktaşın maçının dahi izlenemediği hayat muhtemelen trollenmiştir.
AMK saat 4 hala çamaşırın bitmesini bekliyoruz.
bir kaç günlük kısa tecrübelerimi saymazsak, bu yıl ilk kez gerçek anlamda tecrübe edeceğim yaşam.
istenmeden gelip yerleşilen ,hele de bizimki gibiyse ; prefabrik binada kendine mülteci gibi his katan , küçücük turşucuk olduğun yabani yer.
Kıbrısta okuyup yurt hayatı yaşıyorsanız siz öldünüz siz bitiniz böyle bir salaklık yapmayın.
Banyo ve tuvalet konusunda hijyen ile hassasiyetiniz varsa devlet yurduna çıkmayın.
lisede 4 yıl deneyimleme fırsatı bulduğum hayattır.

bence hiç tavsiye almayın, yaşayarak bir şeyleri öğrenmek daha iyi. önerileri dikkate alıp kendinizi konumlandırmaktansa hata yapın , yanılın daha iyidir.
berbat gidiyor. neden istenilen dayanışma yok bir türlü anlamak mümkün değil. Ulan hepimiz aynı geminin yolcusuyuz. biraz daha fedakarlık. lütfen ama
yıllarca bana çok çektirmiş olandır.

(bkz: #14282941)
Rezil bir hayattır hatta arkadaşlarınla kafan uyuşmuyorsa daha da bir nefret edilmesini sağlar. Böyle birbirlerine hakaret eden teşko salaklarla yaşamak Survivor da yarışmaktan daha zordur. En kötü durumda, kavga ettiğiniz insan müsveddeleriyle aynı odada yatmaktır. Ben kurtuldum diğer arkadaşları Allah kurtarsın.