bugün

(bkz: kardia mou min anisihis)

Bunlarla büyüdük.
http://www.youtube.com/watch?v=eZp_YrzonRs.
Sikindirik bir müziktir.
edirne'de zar zor ve cızırtılı çeken keşan fm ve adını bilmediğim birkaç yerel radyolar dışındaki full ve düzgün çeken bütün radyolar yunan radyosu olduğundan bol bol dinlenebilir.

tanımı yaptıktan sonra bazı saçma sapan müzikler çalan ne alırsan bir milyoncu tarzı dükkanlarımıza söylüyorum lütfen artık anna vissi' nin call me parçasını artık çalmayın o kadın bile öyle bir parça yaptığını unutmuştur artık.

edit: bir milyoncu dükkanı sahibi eksilemiş.
Canlı dinlenmesi çok başka olan müzik türüdür. Hele ki uzo eşliğinde meyhanede.
An itibariyle orduevinde kahvaltıda çalan müzik. işte biz böyle güzel milletiz.
kıta Avrupası tınısından çok Ortadoğu tınısına sahip olan müziktir. biraz Ortadoğu biraz balkan hatta biraz da doğu karadeniz ritimleri vardır. dünyada türk müziğine en yakın müziktir ayrıca.
Kuşadasında bulunduğum günlerde arabanın radyosunu açınca sürekli karşılaştığım müziklerdir.kulaga hoş gelir aslında.
Ne dediklerini anlamasam da buzuki eşliğinde, bazen mızıkayla bazen de akordeon ile yüreğime dokunan müziktir.
Sirtaki yabalim ifindim sirtaki. Hepsi aç gözlü Türk düşmanları itler.
yerel ezgilerine ve türkülerine çok yabancı olmama rağmen enstrümantal, pop-rock ya da metal orijinli türlerin içerisinde varlığını hissettirmesi esere gerçekten ayrı bir hava katıyor diyebilirim. Rotting christ, spectral lore, septicflesh gibi gruplarda bahsettiğim hususu görebilmek mümkün.
Bodrum torbalı üstad fedon ile altın çağını yaşayan müziktir.
Gökçeada da radyo frekanslarının kahir ekseriyeti yunan radyoları olduğunda epey aşinayız.
folk müzik olarak bakarsak iyidir, mesela kıbrıs, girit gibi adaların müzikleri çok güzel. ama modern helen popunu hiçbir zaman sevmedim. o da zaten bizim ülkedeki günümüz popunun neredeyse aynısı.
prensip olarak dinlemiyorum.

benim adalarımda, ülkemde gözü olan adamlara prim veremem arkadaş.
yunanca öğrenmeye başladıktan sonra daha çok dinlenen ve keyif alınan müziktir.
alkolün ruhudur. Dalaras, Alexiou ve Vanou dinleyip de stres atamamak mümkün değildir.
Yüzme öğrenirken dinlemekte fayda var diyor uzmanlar..
taverna kültürünün eğlence müziği olduğu için, ezgiler çok hoş gelir kulağa.
Gece eğlendirir Sabaha Tabak çanak bırakmaz.

(bkz: sirtaki)
En sevdiğim müzik türüdür nonoşlar. Yunan ezgileri beni benden alır ne zaman dinlesem kendimden geçer evde tabakları felan kırarım. Fedom abiye selamlar, tiyanata kunata kunata kunata mehezzz.

Tayyib istifa ayol!!!
gerçek etnik müziklerin bazılarını sevsem de aralarında yunan müz,ği yok. keşke olsaydı keyiflenecek bişyim daha olurdu ama bak yunan tanrıları şahane. güneş tanrısı en süperi. yazıyorum arada bunu ama hakverin la.
şu soğukta zevk alarak yapılabilecek ne var ki.