bugün

bu aralar ruhumu saran lanettir.

yoruldum amına koyayım var ya.

1- işler her zaman istediğin gibi gitmez eyvallah ama hiç mi istediğin gibi gitmez ya, bundan yoruldum.

2- seçim kaybetmekten yoruldum.

3- toksik insanlardan yoruldum.

4- ince düşünmekten yoruldum.

5- güç sahiplerinden "güç ve koltuk sevdasından" yoruldum.

6- ruhsal ve bedensel mesafelerden yoruldum.

7- ön yargılardan yoruldum.

8- gerizekalılıklardan yoruldum.

9- görgüsüz ve nazik olunmamasından yoruldum.

10- insanların ikiyüzlü olmamasından yoruldum.

11- sarılamamaktan yoruldum.

12- bazen de kendimden yoruldum.

bu liste uzar gider ama yoruldum. yorulmaktan şikayetçi değilim ama sürekli yorulmaktan şikayetçiyim.

gölgesinde dinlenebileceğin bir çınar ağacım olsun sadece, hepsi bu...

yeminle lan, vallahi.
Düşünmek yoruyor beyni bazen.

Hayal kurmakta yoruyor nedense..
beden yorgunluğunun çaresi bir türlü bulunurda iki incitici kelâmın gönle bıraktığı ağırlık, insanın kalbinde bir ömür yük olarak kalır. silip bir köşeye koyar, affettim dersin eyvallah. ama yükü omuz yerine kalp taşıdığı için elbet bir gün o yorgunluk tekrar nükseder.
Hiç geçmiyor nedense. Kastım fiziksel bir yorgunluk değil ruhsal yorgunluk. Nereye gidersem gideyim peşimi bırakmıyor hatta.
yorgunluk aynı yalnızlık gibidir, fiziksel ve zihinsel olarak ayrılır. Fiziksel yorgunluk dinlenmek gibi gerekli şeyleri yaptığınızda geçer, zihinsel yorgunluğa geldiğimiz zaman küçümsenmez aksine daha da önemsenmelidir. Ne önünüzdeki ekrana ne elinizdeki kitaba odaklanamazsınız, açtığınız filmi kapatır uzun uzun duvarı seyredersiniz. Bir şeylerden umutlanırsınız sanki yorgunluğunuzu geçirecek gibi. Kış aylarında alınan besin takviyesi gibi davranırız olmayacak kişilere, olmayacak işlere. Belki çaresi sadece beklemektir yolunuzu kaybetmiş gibi...
geçebilen bir şey değildir. geçebilecek bir şey olması ümidimdir.
sıcaktan dolayı da olabilir. bana da biraz yorgunluk çöktü.
uzun bir seyahatten dönen kişinin hissettiği.
Aşırı sıcak, yoğun tempo, üstüne bir de yorgunluk. Kışın da bol bol götümüzü kaşıyoruz. Bu işte bir terslik var ama ney..
susuz kalmamaya öze gösterin.
Her gece her gece, yoruluyorum artık.
istediğim uyku bir hülya, hiç uyuyamıyorum.

içtiğim gün yorgunum, içmediğim daha yorgun.
Nereye kadar gider böyle? Bilmem.

Keşke 19 yaşıma dönebilsem.
şu an hissettiğim durum. bugün biraz erken yatsam iyi olacak.
6 aydır gittikçe artan hayattaki yaşam sevincimi götüren durum. sabahları çok zor kalkıyorum ve çabuk yoruluyorum gidiciyim heralde.
Vücut olarak değil ama ruh olarak yoruldum.
ikiye ayrılır: ruhen ve bedenen yorgunluk.
Bedenen yorgunluk geçer de ruhen yorgunluk bir ömür boyu geçmeyebilir.

Ruhen yorgunluğun kaynağını bulup kökünden kesince insan rahatlıyor. Problemin sebebinini öğrendikten sonra onarması aylar da sürebilir, anında da olabilir. Kaynağa bağlı orası.

Yorgun olmayın, arkadaşlar. Enerjik enerjik takılalım hepimiz. Swh.