bugün

ikiye ayrılır: ruhen ve bedenen yorgunluk.
Bedenen yorgunluk geçer de ruhen yorgunluk bir ömür boyu geçmeyebilir.

Ruhen yorgunluğun kaynağını bulup kökünden kesince insan rahatlıyor. Problemin sebebinini öğrendikten sonra onarması aylar da sürebilir, anında da olabilir. Kaynağa bağlı orası.

Yorgun olmayın, arkadaşlar. Enerjik enerjik takılalım hepimiz. Swh.
Vücut olarak değil ama ruh olarak yoruldum.
6 aydır gittikçe artan hayattaki yaşam sevincimi götüren durum. sabahları çok zor kalkıyorum ve çabuk yoruluyorum gidiciyim heralde.
şu an hissettiğim durum. bugün biraz erken yatsam iyi olacak.
Her gece her gece, yoruluyorum artık.
istediğim uyku bir hülya, hiç uyuyamıyorum.

içtiğim gün yorgunum, içmediğim daha yorgun.
Nereye kadar gider böyle? Bilmem.

Keşke 19 yaşıma dönebilsem.
susuz kalmamaya öze gösterin.
Aşırı sıcak, yoğun tempo, üstüne bir de yorgunluk. Kışın da bol bol götümüzü kaşıyoruz. Bu işte bir terslik var ama ney..
uzun bir seyahatten dönen kişinin hissettiği.
sıcaktan dolayı da olabilir. bana da biraz yorgunluk çöktü.
geçebilen bir şey değildir. geçebilecek bir şey olması ümidimdir.
yorgunluk aynı yalnızlık gibidir, fiziksel ve zihinsel olarak ayrılır. Fiziksel yorgunluk dinlenmek gibi gerekli şeyleri yaptığınızda geçer, zihinsel yorgunluğa geldiğimiz zaman küçümsenmez aksine daha da önemsenmelidir. Ne önünüzdeki ekrana ne elinizdeki kitaba odaklanamazsınız, açtığınız filmi kapatır uzun uzun duvarı seyredersiniz. Bir şeylerden umutlanırsınız sanki yorgunluğunuzu geçirecek gibi. Kış aylarında alınan besin takviyesi gibi davranırız olmayacak kişilere, olmayacak işlere. Belki çaresi sadece beklemektir yolunuzu kaybetmiş gibi...
Hiç geçmiyor nedense. Kastım fiziksel bir yorgunluk değil ruhsal yorgunluk. Nereye gidersem gideyim peşimi bırakmıyor hatta.
beden yorgunluğunun çaresi bir türlü bulunurda iki incitici kelâmın gönle bıraktığı ağırlık, insanın kalbinde bir ömür yük olarak kalır. silip bir köşeye koyar, affettim dersin eyvallah. ama yükü omuz yerine kalp taşıdığı için elbet bir gün o yorgunluk tekrar nükseder.
Düşünmek yoruyor beyni bazen.

Hayal kurmakta yoruyor nedense..
bu aralar ruhumu saran lanettir.

yoruldum amına koyayım var ya.

1- işler her zaman istediğin gibi gitmez eyvallah ama hiç mi istediğin gibi gitmez ya, bundan yoruldum.

2- seçim kaybetmekten yoruldum.

3- toksik insanlardan yoruldum.

4- ince düşünmekten yoruldum.

5- güç sahiplerinden "güç ve koltuk sevdasından" yoruldum.

6- ruhsal ve bedensel mesafelerden yoruldum.

7- ön yargılardan yoruldum.

8- gerizekalılıklardan yoruldum.

9- görgüsüz ve nazik olunmamasından yoruldum.

10- insanların ikiyüzlü olmamasından yoruldum.

11- sarılamamaktan yoruldum.

12- bazen de kendimden yoruldum.

bu liste uzar gider ama yoruldum. yorulmaktan şikayetçi değilim ama sürekli yorulmaktan şikayetçiyim.

gölgesinde dinlenebileceğin bir çınar ağacım olsun sadece, hepsi bu...

yeminle lan, vallahi.
mental ve fiziksel şekilde kendisini hissettirir. fiziksel olanı için güzel bir uyku yeterli olsa da mental olanı için tam olarak ne iyi gelir keşfedemedim.
eve gitsem de duş alıp hemen yatsam.
güneş çarpması ile üç gündür yaşadığım ve alkol aldırtmayan durum.
iki türlüdür: Bedensel ve ruhsal yorgunluk... Bedensel yorgunluk abartılacak bir şey değildir. Dinlenirsin, geçer; ama ruhsal yorgunluk dinlenmekle değil yaşama motive edecek bir sebep bulmadan kesinlikle geçmez. Bilinenin aksine insanı ruhi olarak yoran hayat değil insanlardır.
asmr videoları özellikle negatif enerji konsepti sizi bir nebze rahatlatıyor mayıştırıyor yorgunluğunuzu azaltıp uyumanıza vesile oluyor tavsiye ederim. açın youtubeden izleyin.
Önceleri deli gibi fanatizm peşinde koşarken şimdilerde inanılmaz ama inanılmaz bir yorgunluğum var. Başımda davul patlatsalar yine de umurumda olmaz. Cidden hepsi geçti. Ama arkasından gelen bu kronikleşen yorgunlukla uğraşmak zor. Geçmiyor da yorgunluk.
görsel
Her nöbet çıkışı ben..
Asiri yorgunum. Yarin yine pazartesi. O embesil, cahil insanlarla ayni ofiste calismaya gitmek zorundayim ve bundan artik cok bunaldim.
şu an hissettiğim durum. iyiki bir şişli dedik.
Fiziksel ve ruhsal olmak üzere 2ye ayrilir.

Is hayati orneginde oldugu gibi hergün esssssekler gibi 8-6 calisirsaniz fiziksel yorgunlugu sizi kahreder. Ama ruhsal yorgunluk öyle mi? Kanser gibidir, belki asik oldugunuz bir kiz, belki yapmak isteyip de yapamadiklariniz. Iciniz icinizi kemirirken zaman gecer. Ah ulan ah. neyse.