bugün

yobazı körü çirkini bırakın. önce sözlükten provokatör terörist yandaşları andavalları gönderin ey geri kafalılar. *
kemalistler(!) tarafından, yobazları(!) göndermek amacıyla başlatılan kampanya. sözlüğü kendisinin sanan, karşıt görüşlere dayanamayan insanların bulunduğunu gösterir.
edit: yazım hatası
(bkz: enes bi dakka hacım)
olmaması gereken bir kampanyadır. hiç hoşlanmadığım "yobaz yazarlar"ın bile bu platformda bulunma hakları vardır. birilerinin devamlı birilerini biryerlerden kovması hoş değil. toplumlarda değişim topyekün olur. toplumun bir kısmı değişir, bir kısmı aynı kalırsa bu, toplumda ayrışmalara yol açar. topyekün değişim de uzun zaman alır. bazen konuşarak, bazen bağırışarak ta olsa biribirimizle etkileşmeyi ve iletişim kurmaya gayret göstermeliyiz. bütün mesele, iki tarafın da birbirini iyi tanımamasında ve hep kulaktan dolma, yalan yanlış bilgilerle hareket etmesidir. bunu yenmenin en iyi yolu da ayrışmak değil, füzyon olmaktır.
''tabi tabi herkes gitsin yoğurt yiyen sen kal'' diyerek, bir tarafımla güleceğim oluşum. *
(bkz: zenci yazarlar sözlükten gitsin kampanyası)
herkes özgürce,kimseye hakaret etmeden kendi doğrularını yazabilmelidir.bence bunu hazmedememek apaçık faşistlik göstergesidir.asıl bu insanlar sözlükten gitmeli, hümanist bir şekilde doğruları dile getirenler sözlükte kalmalıki bir konuda bile olsun ortak fikir çıkabilsin. sağcı solcuyla,ateist müslümanla ,bir konuda aynı fikirde buluşabilsinler veya herhangi biri gerçeği kabullenebilsin.
zırlak mazlum edebiyatlarına koz olmaktan başka bir işe yaramayacak kampanyadır. Ayrıca sözlük mecraı karşıt görüş olmadan tad vermiyor.

Fakat onun yerine "sözlükte yobaz yazarlar kadar aktif ve organize olalım, onları hafife almak yerine açtıkları başlıkların altına onlara benzeyip alçalmadan, fikirlerinin ne kadar çarpık olduğunu gösteren, geyik değil bilgi ve fikir içerikli entryler yazalım, fikirleri çürüyünce zaten tutunamazlar, hiç değilse biraz olsun düşünmelerini sağlarız" kampanyası olsa desteklemeyene iyi gözle bakmamak gerekir.

Tabii adı üstünde yobazı onunla laf yarışına girip bir toplu iğne başı kadar ıslah edebilmiş insan var mıdır literatürde, onu bilemem. Hiç değilse henüz kararını verememiş gençlere faydamız olur.
(bkz: yiyosa gönder)
(bkz: cirkinordekyavrusu)
(bkz: bu kampanyadaki yobaz benim)
(bkz: yol ver dağlar yol ver gidem)
(bkz: gelin olmuş gidiyorsun)
(bkz: toplar da gidecek mi) (bkz: cevab veremedi)
yobaz yazarlar seni siksin kampanyası diye okudum bir ara * *
(bkz: ipekten mendilini düşürdün yobaz yarim)
düşünce özgürlüğü olduğu gibi her söylene şeyi yobaz sanmak çağdaşlıkla bağdaşmayacak bir hareket.allaha inanmak yobazlık değil allahın emirlerini yapmak yobazlık sayılamaz.ki allaha hakaret eden yazarlar hakaret etmeyen yazarları yobaz olarak görüyorsa ne alaka denilecek kadar gereksiz bir durum.kişi yaptığıyla sorumludur.vicdanen rahatsızlık duyan yazarlar yobazlara elbetteki karsı olacaktır ama birini yobazlıkla suçlamak sırf entry girdiği içinse o da ayrı bir durum.ateistler olduğu gibi hristiyan olduğu gibi müslümanlarda yaşıyor bu güzelim türkiyede her yönüyle böyle bir milletiz bi parçasını atmak sözlüğe yakışmaz.inanlar varsa inanmayanlarda olacaktır inandığınız şeye birisi saygısızlık ediyorsa bu yobazlık değil o inandığı şeyi savunma arzusudur.yobaz olarak görenler varsa okuma yazma kursuna kayıt yaptırması gerek taib sözlüğümüzde bu kursta mevcut yobazlara duyrulur...
(bkz: vallaha bırakmam)

(bkz: gidersem daha da gelmem)
-ziyaaa
-ne oldu abi?
-sallama ziya, almanyada aslanın işi ne ....
-bak gidiyorum..
-atma ziya din kardeşiyiz
yobazlar gitsin, ateistler gitsin, türbanlılar gitsin, eşcinselliler gitsin, kürtler gitsin, kendini türk hisseden kürtler kalsın, seba gitsin ahmet dursun , yok yok o da gitsin,

erdoğan gitsin, baykal gitsin, sarıgül gitsin, erbakanla demirel kalsın, askerler gitsin,darbeciler gitsin, dinciler gitsin, abazalar gitsin, güzel kızlar kalsın, çirkinleri de kalsın,

bezelye sevenler gitsin, oral seksi "o ne la nimet giren yere malafat girer mi" diye eleştirenler gitsin, milliyetçiler gitsin, alp ve erenler gitsin,idil biret gitsin, fazıl say gidecekse gitsin kalacaksa kalsın ama karar versin, miki fare ve diğer fareler gitsin, pamuk prenses kalsın, cüceler de gitsin, tam ekmek tavuk döner+ kapalı ayranı 1 liraya yiyenler kalsın,

gösteripte vermeyenler gitsin, göstermeyenler de gitsin, inekler gitsin, tavuğa dair cinsel hisleri olanlar gitsin, ermeniler gitsin, ismail türüt kalsın, balenli sütyen takanlar gitsin, tarkan gitsin, fear factor'e karısı ile katılanlar gitsin, romanlar gitsin, sokakta mendil satarak sağlam para kaldıran çocuklar gitsin, zekeriya beyaz kalsın, yaşar nuri kalsın, sekreteri de kalsın, karısı gitsin,

bikini giyenler gitsin, haşema giyenler kalsın, parası olanlar kalsın, parası olmayıpta tez vakitte paralanacağını taahüt edenler kalsın, fakirler gitsin, 4 büyükleri tutanlar gitsin, sivassporlular kalsın, "paraya kıyıp prezarvatif alacağıma dışarı boşalırım" diyenler gitsin, gidip de dönmeyenler gitsin.
sınav nasıl geçti diye sonran teyzeler ve türevleri gitsin(mümkünse uzağa), ferhat göçer gitsin, belediye otobüsüne binip de akbil ego vs. dilenenler gitsin, onlara acıyıp dıt'latanlar kalsın.
(bkz: abi beni sev)
(bkz: kampanyayla yazar uçurmak)
malesef bir acizlik bildirisidir.

şu ortamda sevmediğin zihniyet olabilir, senin kutsallarını çiğneyenler olabilir, yazdığı yazıyı okuyunca içinden en usturuplusundan sövdüğün insanlar da olabilir.

ama burası ne kadar boktan olursa olsun bir yazı ortamı.

eleman boktan da olsa, iğrenç de olsa bir şey mi yazdı? sen daha iyisini yazacaksın, fikrinle, beyninle, kelimelerinle üstesinden geleceksin.

ha buda olmadı, elinin altında oy butonu var kullanacaksın.

ama, ben bunlardan iğreniyorum, yazdıkları yazılar sinirlerimi bozuyor, gibi şikayetler edip, uçurun bunları diye feryat etmen, senin acizliğini gösterir.

haklı olduğun yerde bile haksız duruma düşürür.

ey yobaz tayfasından rahatsız olanlar, siz bunlara karşı iki satır yazamayacak kadar acizmisiniz ki, bu yola başvuruyorsunuz?

ha bu arada, burada belirttiğim yobaz, genel anlamda, hadi lafı kıvırtmadan söyleyeyim dinci diye tabir edilenler için söylenmiş bir yobaz değildir.

kendi fikrinden başka hiçbir fikre yaşama şansı vermeyen, tahammül edemeyen,o fikrin seslendirilmesi özgürlüğünü ezip geçen herkes, nazarımda yobazın önde gidenidir.
"babanızın sözlüğümü de birilerinin gitmesi yönünde fikir beyan ediyorsunuz" denilerekten siktir çekilmesi gereken kampanyadır.

yarın bir gün bende "zenci yazarlar sözlükten gitsin kampanyası" başlatırsam bana destek verecek misiniz? sanmıyorum..

hadi canım. sağdan git, cüzdan bulursun..
cumhuriyeti babalarının tapulu malı zannedip, "atatürk'ü sevmeyenler bu ülkeden gitsin" diyebilecek cüreti kendilerinde görebilen zihniyetlerin sözlüğü de sahiplenmeleri sonucu ortaya cıkardıkları sacma kampanyadır.
herkesin birbirini yollamaya çalıştığı bir ortama zemin hazırlayan önerme. hiç kimse gitmeyecek gibi, en iyisi ben gideyim, biraz sonra yine gelirim.

edit: heç kimse gitmiyor baboli, ben de şart yerini bulsun diye gidiyorum. gelecem ha.
(bkz: nereyi imzaliyoruz)