bugün

sadece "ah ne çok özledim seni" cümlesindeki o vurgu, o sesteki ahenk ve her bir harfteki,kelimedeki anlamın derinliğinin etkisi bile sizi ta içinizden vuruyor ve tek bu cümlesi bile her şeyi anlamaya yetiyor.
belki'lerin çok yakıştığı şarkı.Burnunuza ufaktan bir ankara ve eylül kokusu bırakır..
abi yapmışlar keşke çıkış parçaları bu olsa idi aşk tesadüfleri sever filmi olmasa haberim olmayacaktı tutkulu bi takipçileri de olmayınca bayaa bişey kacıracaktım...
"popüler kültür" sebebiyle sogudugum sarkıdır. yazık oldu,çok da güzeldi.
--spoiler--
belki de saklarız onu
kalbimizde bir delik açar gibi
--spoiler--

kısmıyla beni tamamen özetleyen, kalbimin her dinleyişimde kevgire dönmesini sağlayan, giden sanki dün gitmiş gibi hissettiren, zamanı anlamsızlaştıran şarkı. güzel.

nasıl benimsemişsem, her karşılaşıp gözgöze geldiğimizde içimde bangır bangır çalıyor. özellikle de

"ahh ne çok özledim seni.. bir bilsen ah bir görsen.." kısmı. ben çok iyiymiş gibi ayak yaparken içimde acımasızca tekrar edip duran kısım.
dillere, hatta ellere ayaklara düşen şarkıdır. **
böyle alakasız bi zamanda aklınıza gelen vefat etmiş bir yakınınız gibi bu şarkı. ansızın aklınıza gelir, yanağınızdan bi yaş süzülür.
tnk bu şarkıdan ibaret değildir efendim. bunu seven bunları da sever.

kalpsiz
yansın
ağla
söyle ruhum
ve hep tura gelir.
yaz ile ilgili bir anınız varsa bu şarkı da üstüne gelmişse eğer.dinlemeyin sayın yazarlar.*
yazı bekletecek kadar çok güzel, pek güzel bir şarkı.
şaheser. komple sanat.
sevgiliyi görmek için yazı beklemeye gerek yok be abi dedirten parça.
ama çok güzel söylemiş adamlar.
belki de saklarız onu, kalbimizde bir delik açar gibi
belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün,
yine yazı bekleriz.
aşk tesadüfleri sever filmi ile çıkış yapmış tnk nin çok güzel bir parçasıdır insanın dinledikçe dinleyesi gelir.
sözleri, caner karamukluoğlu'nun ses tonu ve notaların birbirleri uyumu ile sağlam bütünleşmiş bir tnk parçası.
gerçek anlamda bir şaheser.

" belki de saklarız onu
belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün "

ne bileyim,
kırık hayellerin saklandığı bir adet defter, bir de geçmişte ah çekmeli hasret denilen şeyi bir kere tadmışsanız, ciddi anlamda kulağa şaheser gelebiliyor.
içerisinde bir yaz mevsimi olmayan. belkisi çok fazla olan. "bir gün"ü akıldan hiç çıkmayan.
ikeros aracılığıyla tanıştığım şarkıdır.haftanın favorisi olmuştur,* yazı hatırlatır.
sözle tarif edilmeyecek kadar guzel şarkı.
tnk'yı bana ve muhtemelen birçok kişiye tanıtan yapıttır.
muhteşem şarkıdır.
yitip giden tüm yaz aşklarımı hatırlatan şarkıdır. yine yazı beklesek aynı hissiyata bürünür müydük? ve neden yaz aşkları bitmeye mahkumdur?
sanırım bu başka bir konu. velhasıl beni benden almış unutulmuş anılarıma götürmüş ve mutlu etmiş olan şarkıdır kendisi.
iyi hoş güzel biz 'yine yazı bekleriz' de ama 'aşk her yerde' .
--spoiler--
belki unuturuz onu
tüm kasımdan kalma çiçekler gibi
arasına koyarız şarkı yazdığımız
kırık hayaller saklı defteri
belki de saklarız onu
belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
yine yazı bekleriz...
--spoiler--

insanın içini delip geçen tnk şarkısı.
yine yazı bekleriz bir hazan sona erdiğinde...
bugün radyoda duydum ilk kez, ilk dinlemede beğenilen bir şarkı için ne mutlu sahibine. hemen sözlerinden 1-2 satır ezberleyip eve gelince googledan aradım.
(yazdığım kelimeler için google kim bu gerizekalı demiş olabilir zira şöle ki: saklarız- biz- delik- kasım- sonbahar- yaz- belki- sözleri- kelimelerini peşpeşe yazdım) neyse ki google bana aynı salaklıkta cevap vermedi. tnk adını görünce biraz şaşırdım biraz da utandığımı itiraf etmeliyim. asırlardır adlarını duyar ve pek ilgilenmez burun kıvırırdım (bkz: ignore). ama radyoda duyduğum şarkı için o esnada arabada dedim ki kendi kendime; eve gidince derhal bütün albümünü indirmeliyim
(tabii ki yasal, turkcell-im sağolsun). böyle bir ses, aman allahım yeni bir grup çıkmış dedim. vee tnk beni utandırdın, başım öne eğildi. çok özür diliyorum bugüne dek farketmediğim için seni. siz de az reklam yapın kardeşim ne biliyim acun şovlara filan çıkın. yok yok çıkmayın lan şaka şaka. turkcell-im verilerine göre aldığınız derecede benim de payım var he ona göre. velhsaıl güzel şarkı vesselam.

edit: editsiz entryim yok ki asdfghj
yazın gelmemesinin sorumlusu olan şarkı.
gene taktım bu şarkıya günlerdir dinliyorum bıkmadan usanmadan ne güzel bırakmıştım sürekli bu şarkıyı dinlemeyi tekrar bağınlısı oldum.