bugün

içerken kokusu yüzünden ot yemiş gibi olduğum çay türü.
bazı kişilerin tansiyonunu yükseltebilen çaydır, yararlı diyerekten bardak bardak içilmesi yarar yerine zarar verebilir.
doğadan - ballı çeşidi pek de güzel olan çay. her türlü gideri var.
kendisi ile ilgili çok önemli bir bilgi vardır ki o da: bunu içen ya karıdır ya toptur.
evde hazırlanan yeşil çayın tadını tutturmak için resmen usta olmanız gerekir. Bu yüzden poşet çaylar daha pratik. 3-5 dakikadan fazla demlenince tadı çok ağır gelebiliriz. En çok yakışan limon/limon kabuğu ile tüketilmesini öneririm.
doğadan ballı olanı var bunun gerçekten güzel .
yağ yakma özelliği olan faydalı çaydır kendileri.
iki bardaktan sonrası zararlıymış. ama ne kadar zararlı olucak ki? sigara içiyo millet. vereceği zarar nedir yani?

(bkz: kendi kendine tartışmaya giren adam)
Koşuyolu, Tophanelioğlu caddesi üzerinde bir Pastane.
yağ yakma özelliğini yeni duyan bir arkadaşımın ısrarla hergün, 5 adet küp şekerle içtiği çaydır. bide "2 haftadır içiyorum neden yağ yakmadı" diyor. arkadaş çevremi değiştirmenin zamanı geldi bence.
her akşam bir fincan içtiğim çay. sakinleştirici bir etkisi var sanki.
Regl sancısını hafifletme özelliği olan bir çaydır.bizzat denenmiştir.tek başına değilde nane ve limonla daha güzel bir tat yakalayabilirsiniz.fazla içilmemesi gerekir zira tuvaletten çıkamazsınız.
günde en fazla 4 fincan içilmesi gerekir. içinde kafein bulunduğu için etkileri göze alınarak içilmelidir.
içildiğinde 1 bardak suyu emen bir özelliği varmış. yani ekstra su içilmeliymiş yeşilçay tüketildiğinde.
banyodan sonra ayaklarınızı uzatın bir fincan yeşil çay için ve sakinleşin. gerçekten işe yarıyor.
zayıflatan güzelleştiren bitki çayıdır.
Yağ yakımında yardımcı olur.
insülin salınımını azalttığı için açlık hissini azaltır.
Kanser riskini azaltır.
Tansiyonu dengeler.
Kan şekerini düzenler.
Vücudunuzdaki toksinleri(zehirli maddeleri) temizler.
Bakterileri öldürür.
Stres önleyicidir.
Dişleri korumaya yardım eder.
Alzheimer ´i önler.
Erkeklerde prostat kanserini önlediği kanıtlanmıştır.
demlenip, bi miktarı sağlıklı yaşam adına içildikten sonra, fincanın dibinde bi parmak kadar kalmıs yeşil çayı pamuk yardımıyla yüze her allahın günü sürmek çok iyi sonuçlara yol açar, sivilce siyah nokta neyin hepsiyle baş eder. böyle bi güzelliği de vardır.
Biraz limon ve biraz bal ile çok daha lezzetli olup, içilebilir hale gelen çay.
asla siyah çayın yerini tutmayandır.
çileklisi içilebilir kılandır.
yanlarımdan yağların çıkmaya başladığı zaman sığındığım yegane bitki çayı. aslında ne kadar etkili orası tartışılır ama gel gelelim ben bu çayı gizli saklı içmekten bıktım arkadaş. her defasında bahaneler üretmekten sıkıldım.

- ooo yeşil çay. zayıflamak için mi?
+ ya yok be. tadını seviyorum.
sade içmesi biraz zor olsa da faydası çok.
ne şekerli ne de şekersiz içilince bir halta benzeyen çay.en iyisi çayı yaptıktan sonra soğumasını bekleyip bir elle burnu kapayıp diğer elle de fondip yapmaktır.sindirim sistemini hızlandırır.bir günde 2 fincandan fazlası zararlıdır.
alışıldığında siyah çaydan vazgeçiren çay çeşididir. içme oranı bayanlarda daha fazladır. kilo kaybına yaradığı söylenir. söyleyen kaç kilodur o ayrı konu.