bugün

(bkz: RDKMKS)
önce lokum ikram edilip daha sonra kolonya tutulmalıdır.
peçetesiyle birlikte içeri gönderilmeli, önce 40 kaat ayak bastı parası alınmalı. içerde muamele temizse 20 kaat da vizitesini bıraksın sermayeye canım öküz değil ya.
-hadi geç beşyüz geç beşyüz.
eski nesillerin misafirperver olduklarını göstermeleri için en güzel yol.
akabinde yazara terlik verilir ve "... kendi evinmiş gibi, geç... " denir.
(bkz: sözlüğü bırakan yazarın arkasından su dökmek)
(bkz: yeni zıçan yazarın poposunu silmek)
tabii yeni gelen yazarlara da iş düşüren eylemdir. yeni gelen yazar da bol keseden atıp tutmayacak, görmemiş gibi çikolata kutusunu kucağına almaya çalışmayacak, terbiyeli terbiyeli oturacaktır. büyüklerin yanında konuşulumaz.
bu arkadaşın yanında, ellerim belimde evin uyuz menapoz terzesini canlandırmayı planladığım organizasyon. sesimin en tiz tonuyla geçççççççççç diye haykırmak planlarım arasında... *
sozluk alemlerinde yillarca okur olarak kalmayi secip, bir gun "ben de!" diyerek sozluge basvurusu ve kabulunden sonraki olum sessizliginde kolonya tutulmasa, sadece "hosgeldin lan" dense bile yeni yazar bunyesine iyi gelecek, kendisini aileden sayma suresini hizlandiracak ve dikkat cekmek icin baslik ve entry sicmamasini saglayabilecektir.

(bkz: geranium)
sözlükte karşılama komitesinin var olduğuna delildir.ama ben niye görmedim?
eğer yeni gelmiş yazar yaşça biraz küçükse kolonya kafasına dökülerek gerçekleştirilen eylem.
kibarlıktır efendim. Gelene hoş geldin denilir. Ayrıca salona buyur edip kolonyanın yanında çikolata, şeker gibi besleyici, kan şekerini yükseltici abur cubur gıdalar da ikram edilmelidir.
sozlugun en kucugunun yapmasinin daha uygun oldugu eylem.
(bkz: yeni yazara hoşgeldin deyip kezzap tutmak)
(bkz: herşeyi devletten beklemeyin kardeşim)
(bkz: moderasyonun görevli ataması)
(bkz: misafirlere hoşgeldin dedin mi oğlum)
yazar olunca bana tutulmayan kolonya yapılmayan hoşgeldin merasimidir. (oysa çimen kolonyası olaydı iyiydi)