bugün

genelde ilişki başı yapılan hataların yapılmaması için yeni ilişkiye adım atacakların kulağına küpe olmasını umduğum anektodlardır.

-ilişki başında direk dökülmeyin.gizeminizi koruyun özel hayatınız aile ve önceki ilişkiler hakkında.
özellikle erkekler için diyorum ki yaptığımız en büyük yanlış budur.
çünkü bir kadın ilişkiyi açık halde tuttuğu eli gibi görür.
siz ne kadar gizemliyseniz avuc içinden o kadar uzak parmaklara o kadar yakınsınız(parmaklara yakın olmak anladığınız üzere garanti değil ve gidebileceğiniz ihtimalini hatırlatır)

dolayısıyla gizeminizi korumak ilişkinin cicim aylarını uzatıp partnerin size hayranlığın yanında bağlanmasını sağlamak olacaktır.

-bir diğer hata ilişki başında ciddi düşünüyorum ve düşünmüyorum hissiyatını hissettirmektir.
bu sadece bir ilişki ve karşınızdaki ciddi düşünüyorsa veya düşünmüyorsa sizi tartıcak anektodlar vermeyin ki dşünüp dursun sizi düşünmesi demek zihnini meşgul etmesi demek ki bu da beynin çalışma prensibine göre onu size bağlayacaktır.

-ilgiye süprize ve hediyeye boğmak.
bu her ne kadar güzel gözüküp o an çok güzel dakikalar yaşamanızı sağlasa da insanoğlu çiğ süt emmiştir.
partneriniz mutlaka ''ohoo bu bana bağlandı e tabi bağlanıcak ben özelim'' diye düşünür.
ve bunu yağtığınız andan itibaren üstünlük yarışı başlar çünkü üstün olduğunu düşünüp bunu size hissettirir ve siz de altta kalmaz egoya egoyla cevap verir ve ilişkiye zarar verirsiniz.

-bir diğer yapılan yanlış geçmişini sormaktır.
çünkü geçmişini sormanıza gerek yok eğer aptal değilseniz bir kişinin erkek veya kız çapkın olup olmadığını
anlarsınız.geçmişini sormak partneri mutlak suretle rahatsız eder.

erkek için: bir kızın geçmişini sormanıza gerek yok.
ilk elini tuttuğunuz ilk öpüştüğünüz an ve buna ek; konuşmasından fikirlerinden vucut dilinden
zaten anlarsınız n'olup olmadığını...

kız için:

bir erkek sizleyken eski sevgilisini anlatıyor şu bana aşık bu bana yazıyor diyorsa bilin ki ilk sevgilisi yada en
kötü ikinci sevgilisi sizsiniz çünkü zaten çok ilişki yaşamış ve o olgunluğa ulaşmış bir erkek
ben sürekli şöyle efsaneyim böyle iyiyim demez.

ha bu arada bazıları cidden çok çapkın oluyor adam hazırcevap ukala ve eli ayağı düzgünse onun anlattığı şu kadar sevgilim oldu egosu gerçek olabilir hanımlar...

son yanlış ise: fedakarlık...

bakın ilişki başı büyük fedakarlıklardan karşı tarafın çok çok ihtiyacı yoksa kaçının.
çünkü size ilginç bir şey söyliyeyim fedakarlık alanı değil fedakarlık yapanı bağlar.

siz ona her fedakarlığınızda o değil daha çok siz bağlanırsınız.
nedeni ise insanın içindeki adalet duygusudur.
ben ona şunu şunu yaptım o da bana iyi davranıcak o da bana şunları yapıcak derken daha çok siz
bağlanırsınız.
yani karşı taraf bu adam bu kız bana şu kadar fedakarlık yaptı dur ben terk etmiyeyim demez
kendisine küçükte olsa bahaneler bulur ve gider en kötü eski sevgilim gibi ''yapmasaydın'' der ve gider.

darvwin oğulları veyahut ademoğulları çiğsüt emmiştir.
her zaman biraz geri durun.
olduğunuz gibi görünün kimse için değişmek zorunda değilsiniz.
baslamamak en iyisidir yine de siz bilirsiniz.
başlamak bitirmenin yarısıdır.
fotoğraf falan çekip ortalık yerlerde yayınlamayın.
ben her gördüğümde beddua ediyorum inşallah ayrılırsınız diye.
dürüst olun.

fazla bağlanmayın sonunda ayrılmanın da olduğunu düşünün.

ama dürüst olun!
başlamayın!
cidden şaka yapmıyorum, espri olsun diye de yazmıyorum. yalnızken yani sapken böyle ilişkisi olanlara özenirdim filan ama herkes aynı size dediğim gibi "başlama!" derdi. tabi dinlemezdim, onlara inanmazdım. adamlar romantik olamıyor, doğru kadını seçemiyor, ilişkiye hazır değiller sonra benim gibi saf temiz zihinleri "ilişkiye başlamayın!" diyerek zehirliyorlar diye kızardım. şimdi ben de onlardan biriyim, meğersem zehirleme ya da kandırma yokmuş. öyle bir sevdim ki kıza verdiğim değerin 10'da 1'ini başka bir kıza versem o kız kölem olurdu. yani ben elimden geleni yaptım ama kız terk etti. hani bunu da kuyruk acısıyla yazmıyorum, olayın üzerinden çok zaman geçti ama şimdi tavsiye olarak yazıyorum. ayağınızı denk alın, böyle bir hataya girişmeyin.
yalnizlik iyidir canisi, yeni bir ilişkiye başlamak yorucu ve gereksizdir. ha çok mu bosluktasin, müzik dinle.
hemen sevişip ayrılın.
Eski sevgiliden bahsetmeyin. Onun eski sevgilisini de sormayın. Eski sevgilinizle kıyaslamayın. Samimi olun kendinizi farklı biri gibi tanıtmayın.
başlayıın da bitince ağlamayın.
Kızlar ilk buluşmada verin.
yeni olduğundan emin olun. zira eskisi gibiyse sonu da öyle oluyor.
Duygulariniz ayaklarinizi yerden kesmesin. Ayaklarinizi yere saglam basin ve duygularinizi kontrol edin.
Hic bir sey icin acele etmeyin.
Kesinlikle başlama. Arkadaş dost takıl. Gez ye iç ama biz şimdi neyin sorusuna cevap verme. Hayat daha güzel.
hissedin.
sevin.
saygı duyun.

detaylara çok takılmayın. aksaklıklar olabilir, bu normaldir.
öncesini ve sonrasını iyi hesaplayın. kalıcı bir ilişki olmasına özen gösterin.

pozisyonunuzu, hayatınızın gidişatını, iş durumunuzu, askerlik vb durumları(erkekseniz), yaşayacağınız yeri iyi belirleyin. hallederim nasılsa deyipte koyvermeyin. zira ilişki yürütmek başlı başına bir sorumluluktur.

karşı tarafın ailesi ile olması gerektiği kadar iletişimde bulunun, saygı çizgisini kaybetmeyin, kendi aralarındaki ilişkiye dair çok fazla detay bilmeyin, bilmek için çaba sarf etmeyin.

zamanı geldiğinde gerekli adımları atabilecek kafada ve durumda olun.

düzensiz bir hayat yaşıyorsanız düzenli bir ilişki oluşturmak için çok çaba sar etmeniz gerekir, buna göre ayağınızı denk alın.

mesafeleri umursamamak olmaz, bunu mutlaka dikkate alın.
ilişkiye başlayacağınız kişiyle hayatlarınız üç aşağı beş yukarı bir parelellik göstersin.

sadece sevgi ya da aşk her durumda yeterli olmayabilir, buna hazırlıklı olun. problem çözücü olun, sorunları asla büyütmeyin.

ilişkiye başladığınız kişiyle sadece bir ilişkiyi değil, bir zamanı ve hayatı paylaştığınızı unutmayın. olmazsa olmaz yeaa demeyin. bir yerden sonra isteseniz de kopamazsınız ve önlem almazsanız ikinizinde hayatı zehir olabilir, unutmayın.

parasız pulsuz , işsiz güçsüz ortaya düşüpte olmadık vaatlerde bulunmayın. önce gerekecek ortamı oluşturun, sonra harekete geçin.

en fazla da bunlara birebir riayet etmeye çalışmayın, yoksa o zaman ilişkiden ziyade bir ticari ortaklık kurmuş gibi hissedebilirsiniz. *
sadece fikir olarak kabul edin yazdığım tavsiyeleri.
zira aşk, bambaşka bir şeydir.
aşk, olması gerekenleri zamanında düşünemeyip sonrasında tatlı heyecanlar ve duygular yaşamanıza vesile bir olgudur.

sevin lan işte birbirinizi! *
Kendine şunu sormalıdır;

"Bu gelen o gidenden farklı mı?"
Hiç sevgilisi olmayan biri olarak vereceğim tek tavsiye şudur:

ilişkiniz için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Yapamıyorsanız en azından bunu karşı tarafa hissettirin.

Mutluluklar..
acele etmeyin, önce tanıyın ve gerçekten her şey içinize siniyorsa o zaman başlayın.
içinizden geleni yapın, dürüst olun *
Canlarım ciğerlerim size bir arkadaş tavsiyesi. Hissetmek çok önemli bu konuda bence. Eğer ki o kişinin bir takım hareketleri içinize sinmiyor ise eninde sonunda bitecek. Hiç başlayıp boşa zaman kaybetmeyin. Geçirdiğiniz zamanlara yazık olur. Benden söylemesi.
Yol yakınken dönün.
Hayat hikayenizin eski sevgililer kısmını pas geçin. Pas geçemezseniz, sorun teşkil eder ...
ilk günden 20 saat muhabbet etmenize gerek yok. şimdi uyuyun, yarın yine muhabbet edersiniz.
Eski ilişkinizle alakalı her şeyi hallettiğinizden emin olarak başlayın. En önemlisi bu.
içinizde hiçbir şey kalmamış olmalı; yani hem his olarak hem de kafanızda.