bugün

hangi ruh halinde olursa olsun bunu gülerek dışa yansıtan ve sonuç olarak 24 saat gülen sinir bozucu şahsiyet.
banu alkan'ın erkek versiyonu.
ailecek izliyoruz.
çamaşır sulu gömleğiyle misafirliğe gelmesiyle kınadığım fakat herkese gereken cevapları vermesiylede gülmekten öldüğüm insandır. bebek eğitmeniyim diyen bayana bebek eğitilmez bakıcısınız demesini alkışlamıştım.
bugünkü finalde
-sonuncu ben olmak istiyorum, çocukluğum çok kötü geçti, çok uzun psikolojik tedavi gördüm, demek ki faydası olmamış...
diyerek beni yarmayı başarmış, acaip bir kişilik...hem itici hem sempatik...
yemekte çok konuşan tiptir. yemeğin yanında doymak için başka şeyler de arar.sadece zenci evinde doyacak olan adamdır.
nedim is back...tekrar yemekteyiz de yarışmacı olmuş ve yarmaya devam eden yarışmacı...
yemekteyiz işte burdayız gibi aptal bi çağrışım uyandırdı bende.

(bkz: yemekteyiz ne diiim)
(bkz: al çarp duvardan duvara)

yetmedi

(bkz: rendele)

karşısındaki insanı bu kadar aşağılayan başka birini daha görmedim. neden dayanıyolar o da garip.
troll'ler sadece sözlüklere özgü değildirler. alın size kanıtı işte.

bir de ben bu yemekteyiz yarışmasının troll ve yumuşak yarışmacı kontenjanını çok merak ediyorum.
eminim çok büyük bir gruptan oluşuyor. çeşit çeşit, renk renk, tip tip, boy boy hepsi. bitmiyorlar da, tam aksine her zaman daha acayipleri geliyor.

oray eğin'le program yapsın bu adam. eminim çok müstesna bir ikili oluştururlar.
an itibariyle ev sahibine şaşı şaşı bakan adam. mecazen değil, bildiğin şaşı yani.
e milletin şivesiyle dalga geçen adamın "hacı nereye bakıyon anlamadım ki" diye makaraya alınması çok da ayıp olmasa gerek.

(bkz: öyle göte böyle parmak)
böyle yarışmaya böyle yarışmacı. önlerine gelen çatlağı adam yerine koyup sofranı açarsan sana yapmadığını bırakmaz. yakında yarışmayı akıl hastahanesinde yapmaları uygun olacaktır. en azından psikolojik vaka dersin hoş görürsün.
dün gece itibari ile bir kez daha görüm ki esaslı bir denyodur.kendisinde bir aşağılık kompleksi olsa gerek yılmaz isimli bir yarışmacı var tüm gece onun şapka , beyaz çorabı ve karadeniz şivesi ile konuşmasıyla dalga geçtiğini sanmıştır bu ahmak adam. sürekli ne dedin anlamadım diye çemkirirken iki yanında oturan hatunlara yavşamasıda gözümden kaçmadı hani.sofraya şapka ile oturmanın çok büyük saygısızlık olduğunu söyleyen bu denyo bir önceki yarışmada evine gelen misafirleri kovmaktan beter etmiş tabir yerindeyse misafirlere kıçını dönüp tatlısını yemiştir.sonra da saygı dersi veriyor aynı denyo.karşısında ki insanı yererek kendini nimetten sayıyor.halbuki bir bok olmadığını birinin söylemesi lazım ona.ve son olarak şöyle nacizane bir tespit yapmıştır ki paylaşmadan edemem.
bu bonfile atomosferden çıkınca 7 km uzağa gidince 300 derecede 4 günde pişer.böyle de bir zekaya sahip.
dün kapıdan girdiği ilk dakikada 3 tane ayar vermesiyle oturduğumuz yere çivilemiştir bizi. Gerçekten iyi bir rekor. Sanki kırk yıllık arkadaşlarıyla konuşuyormuş gibi daha 20 saniyedir tanıdığı insanlara ağzına geleni söylemiştir. Bi de sofraya oturmakta acele etmeyelim ben yeni yedim geldim zaten demiştir.
Ev sahibi kadına demediğini bırakmamıştır. "Masaya abanmayın ter kokuyo olabilirsiniz bunu aklınızdan çıkarmayın" da diyerek masadaki herkesi sinirlendirmiştir. Ev sahibesinde moral neyim bırakmamıştır. Psikolojik savaş olsa önden nedimi yollarım valla.
Ama gönüllerin favori yarışmacısı için:
(bkz: yemekteyiz hasan)
yemeteyiz best of'un 5 yarışmacısından biri.
insanların dış görünüşü ile dalga geçmeyi pek sevmesem de,
bu adamın karşısına geçip 'adam ol ulan şaşı' diyesim geliyor.
temiz, saf, klasik karadenizli yarışmacıyla dalga geçip durdu aklı sıra.
ayrıca menüdeki her yemeği kendi keşfetmiş tavırları, koca ağzını şapırdata şapırdata yemek yemesi, kendi yaptığı 3. sınıf esprilere koca kıllı göbeğini sallaya sallaya attığı kahkalarla sinirlerimi hoplattı, oturduğum yerde ` toplumsal linç
kültürüm ` harekete geçti vallahi. *
hümanist olmama rağmen şu hayatta ağzına kürekle vurmak istediğim tek insansı varlıkdır
karadenizli kadar olamassın sen ibn.
(bkz: şeş beş itici)
edit:eksileyen ibne nedim babanmı yoksa.
70.000.000 çeşitten sadece 1 tanesi. kimbilir daha neler var.
(bkz: sadettin teksoy)
sabah öğle ve akşam tok karnına dayak atılası tip.
ne zaman ekrana çıksa izleyenleri delirten heriftir.

- yemekteyiz nedim,
- ben bu adamı s.kerim.
hedef aldığı kişiyi saatlerce aşağılayabilecek nitelikte bir insan. ama biraz diş çıkardığınızda pısıp sinecek kadar da korkak. sanırım gözlerinin şaşı olmasından tut, fiziksel olarak pek matah bir şey olmamasından dolayı yıllarca aşağılanmı kadınlar buna ilgi göstermemiş. ve bu yüzden içinde büyük bir kompleks biriktirmiş. yeri geldiğinde de kendinden güçsüz bellediği kişiye bu kompleksini kusarak ego tatmini yaşamaya çalışıyor.

kısaca "ben sana meslek sahibi olamazsın denedim.." kişisi.
iel mezunuymuş kendisi. hahaha ay, bu lisenin mezunlarında var bi gariplik ben söyleyeyim.
evine gelen yarışmacının klişe "nasıl geçti gününüz" sorusuna karşılık, "hiiç bütün gün konuştum" diyerek güldürmüş insan.
seviyorum ben bu adamı lan. karşısındakini saçma sapan aşağılıyor evet, bazen görgüsüzlüğün kralını da yapıyor. ama ota boka "ay yemem ben bunuaa" diyen klasik yemekteyiz yarışmacıları arasında çok eğlendiriyor bu adam beni. ne bileyim boyuna konuşsun böyle, laf soksun. millet dellensin, bizimki de kibirinden kabarsın.
çenesi hiç kapanmıyor mu? ya ne olacağıdı peki, yemekteyiz'in amacı ne ki zaten?
ben böyle değildim aslında sözlük.

(bkz: final haftası)
(bkz: zevk için dövülesi insanlar)
yarışmaya katılanların eleştirilerine bakınca türkiye de yemek yapmayı bilen insan yok sonucunu çıkarttığım yemek programına katılmış, italyan mutfağında uzman şahsiyettir ki orada olmasının nedenini anlayamadığım, onu anlayamayacak yarışmacıların değerlendirmesi için onlarla yarışan kişidir.
best of haftasında,kovboy lakaplı yarışmacının yemeğe şapka ile oturmasına demediğini bırakmayıp,kendisi yemeğe defalarca pijamayla oturmuştur.