bugün

etrafın beyaza boyanmasını an ve an izlemektir. eşi benzeri olmayan milyonlarca kar tanesi süzülüp saçlarınıza düşerken bu büyüleyici ve korkutucu bir güzellikteki olaya hayran kalırsınız sadece. bir yandan içiniz acır neden bilmezsiniz. bu kadar güzel bir şey izlerken, güzel bir şarkı dinlerken neden içiniz acıyorsa o yüzden acır işte...
yağan karı seyrederken anlarsınız;

kışın aşık olmak daha çok koyar...
gökyüzüne bakarak seyretmesi inanılmaz bir uyuşturucu etkisi yaratır bırakamazsınız.
sabah işe giderken hiçde romantik olmayan bir olaydır, işe gitmeyenlere kolay gelsin.
10 dakika sonra çıkıp araba üstü temizleyecek biri için o kadar da güzel değildir.
o pofuduk tanelerin havada uçuşmasının keyfini yaşamaktansa, "sokakta yatanlar var, ben burda keyif yaparken onlar donuyodur" diye düşünmemi sağlayan kafamı...
haliyle yağan kar seyredilir. yağmayanını seyreden varsa birazdan hemşiresi gelip hapını veririr zaten.

(bkz: kar neden yağar kar)
an itibarıyla gerçekleştirdiğim keyiftir. her güzelin bir kusuru vardır elbet. 15 dakika sonra götüm donacak mesela. sağlık olsun.
8 mart dünya karılar gününde yapılacak işlerden.
O kar tipi seklinde ağzınıza burnunuza doluyorsa ve en nihayetinde varacağınız yer isinizse hic de keyif vermez yağan kar. Sıcacık evinde battaniye altında, elinde sıcak çikolata ile güzel olan eylemdir. * *
mükemmel bir haz verir hatta an itibarı ile yapabilirim.
dışarda yağan karı hoş ve huzurla izleme çabasıdır, beraberinde tutar mı acaba ya? inş tutar önermelerini getirir, camdan ayrılıp yarım saatte bir tekrar bakılır tuttu mu tutmadı mı diye tuttuysa mutlu olunur tutmadıysa tutacak ümidiyle her yarım saatte bir tekrar bakılır..
14 ocak 2012 istanbul elektrik kesintisi sayesinde şuanda istanbulda yaşayanlar için yapılabilecek en iyi şeydir.
ertesi gün ortalığın bembeyaz olacağını hayal ederek izlemek ise bir başka güzeldir. elinizde sıcak bir şeyler olursa ** daha da iyidir.
insanın gözünün önüne hayallerin ve umutların biriktiği andır. yağan beyazla bütünleşerek savrulmayı görmek olmak istediğin yerlere... temiz masum ufak bi dokunuşla tebessüm edebilmek. sonra bir çığ gibi dolu dizgin, güç kazanarak bütünleşebilmek. ve örtmek bembayaz bir örtüyle kötü, çirkin ne varsa. olmuş, olmamış, yaşanmış, yarım kalmış ne varsa kapatmayı görmek zihnin oyunlarındandır. güzeldir...
elinde bir de türk kahvesi oldu mu deme keyfine durumudur.
gökten ne yağarsa yağsın bizim başımıza düşen belli olduğundan gereksiz olay.
Çok güzel bir duygu. Kar bembeyaz, temizliği ve saflığı simgeleyen.
gökten karı yağması sonucu belki bizim de başımıza iyilerinden düşer diyerek hayaller içerisinde izlenmesi. *
her izmirlinin hayalidir.
erzurum'daysanız boku çıkabilir.

böylelikle erkeklerin kafasının nasıl çalıştığını da bir kere daha test etmiş olduk bu başlık ile...
Uykusuzlugumun sebebi. Dun gece tam net hatirlamasamda kisa bi mesaj ardindan balkona cikmamla karsilastigim en guzel doga olayi. Ne kadar durdugumu hatirlamasamda ayakkabilarim buz tutmustu. Odama yururke haraket ettiremedim. Cikardim ciplak ayak yurudum. Ardimda da yagan kar. odama ulastigimda tum perdeleri actim kendimi yorganin altina atmak yerine, camin karsisindaki haliya kivrildim. Kar kanima, ruhuma islercesine yagiyor sanki... Neydi o sms 'sana asik oldum galiba ama sabaha gecer. Kendine iyi bak. ' evet kar ne guzelde yagiyor... Evet Elde edemedigim en guzel sey ne guzelde yagiyor...
hadi ordan gökten karı mı yağarmış hiç diye yanlış anlaşılabilecek söz öbeği.
not1:karı değil kadın
not2:hayatında ilk kez söz öbeği söz öbeğini cümle içinde kullanmak.
Gokyuzune dogru kollari acıp yatma eşliginde gerceklestildiginde harika olan eylem.
Sevgili de varsa butun bunlarin yaninda esittir mutluluktur.
camların arkasında izlemek keyif vermez. altında kalmak lazım karın tadını çıkarabilmek için. sıcacık çayı içerek izlemek yalnız bir kişiyi ısıtmaz. iz bırakmak lazım.