bugün

tanım: yazarların nasıl bir şekilde ölmek istediğidir.

aniden olması güzel olur. patlatılarak ölmek en iyisi galiba. o olmazsa uyuyarakta olur farketmez.
(bkz: burnunu silerken ölmek)
uykumda ölmeliyim .. öyle güzel uyumalıyım ki azrail bile kıyamasın uyandırmaya
(bkz: kafama sıkar giderim)
Acısız ölmek en güzeli...
kafa güzelken gerçek ile hayali ayırt edemezken ruhumu teslim etmeye hazırım...
75 yaşında sex yaparken ölmek fena olmazdı.
mümkünse ölmeyeyim ama illa seç diyorlarsa ; kısa bir şey olsun bir hafta da gideyim. yaşlılıktan ölmekte güzel olur.
istesem de istemesem de bir gün hıçkırmaktan öleceğim sanırım.
ne farkeder ki... gideceğimiz yer belli...
kabe'nin avlusunda herhangi bir vakit namazına durup milyonların arasında aynı anda alnımı secdeye koymuşken.
ortadan ikiye bölünerek ölmek istedim. zira cesedime sadece beni gerçekten sevenler bakabilirdi..
karda uyuyarak. *
intihar!
yok asla yapabileceğimi sanmıyorum, o erk ne arar bende..
ama bu edilgen halime, güvensiz duruşuma..
bıraktığım olanı izlemekle yetinmekten ötesine takati yetmez izlenimimi bir çırpıda silmek için.. yaşadığım, yaşattığım tüm hallerin ruhiyesini bir çırpıda parçalamak için.. ulan ne biliyosak yanlışmış be abi, dedirtmek için..
nasıl görünüyorsak işte tam öyle değiliz.. bunu tamlığından emin insanlara anlatmak için.. olanlara müdahele edecek gücüm yok, yaşayacak hevesim hiç yok.. ne emmeye gelirim ne gömmeye böylede güçlüyüm lan işte demek için..
ben feda ederim kendimi.. hayat en çok ne verebilir ki bana, sana, ona.. hepimiz aynı güçsüzlüğün ezikliğinde parlıyoruz olur olmadık.. doğmayı seçmediğim hayatta ölmeyi seçmek için.. ben yaptım oldu hacı göstergesi için.. basit düşüncelerim var benim.. yapıcak bişi yok, sıradanım, lanet olsun ehben-i şerim hatta.. ama çok farkındayım ne kadar yarım olduğumuzun diyebilmek için.. öliim o zaman.. o cesaretten öte algı farklılığı yaratmak.. sen anca sözcükleri gelişigüzel sırala.. anlam bütünlüğü yaşayamadığın hayatta dengeyi tutturamadığın bulanık suyunda.. boğul bakalım bal rengi nefesinde.. yerse..
Taşlanarak, dayak yiyerek ve etraftakilerce hep birlikte, milli bir gururla, istiklal marşı okunarak gebertilmesidir.
(bkz: azil)
atom bombasının patladığı an üzerinde oturuyor olmak.
ani ve kimseye muhtaç olmadan ölmek.
döve döve öldürsünler beni. kanım dörtbir yana saçılsın. organlarımın olduğu yerlere olay yeri inceleme 1, 2, 3 diye sarı numaralardan yerleştirsin. pencereden meraklı komşular bakınsın, çocuklar gözlerini kapasın..
saclarımıza aklar düşüp yaslı birer nine ile dede oldugumuzda,ömrümü paylastıgım insana sarılıp uyurken ölmek.
--spoiler--
(bkz: the notebook)
--spoiler--
Tüm sevdiklerimin yanındayken acı çekmekten ölmek *
hapşırırken.
sevdiğim kadın öpsün ve the end..
89 yaşındayken bir kadınla sevişirken ölmek.

arkamdan da şunları söylesinler;
"atın ölümü arpadan oldu, kadın için yatsın."
uzay boşluğunda, uzayın o simsiyah bilinmezliğinde kaybolarak ölmek isterdim.

ama yoğun gri bir havada olacak benim ölümüm.
yatıp uyanmamak en güzelidir.