bugün

yazı yazan kişi olmaktır...güzel yazmak da çok mühim değil, zira 'dil' denen şeyin kendisi ve onunla yapılan her eylem başlı başına bir tuhaf. Mesela biri ağzıyla bir takım sesler çıkarıyor ve karşısındaki kişinin kafasında bir vizyon, bir görüntü oluşuyor.
dil...fizikteki temel kavram enerjiyse; sosyoloji, felsefe ve insanın bilişsel devrimindeki temel kavram da dildir bence...
dolayısıyla yazar isimli şahsın esas işlevi yazıdan önce dildir. sonuçta yazı, bir çeşit göstergeler organizasyonudur. yani kısaca güzel bişey yazı ve dil.
dilin daha farklı kullanım alanları da vardır bunu diğer konularda işleyeceğiz.
esen kalınız..
Nerde veya nasıl olduğu fark etmeyen güzel bir duygudur. Önceden yazarlığa sahip olunmasına rağmen yine de güzel hisler yaşattırdığı durumlar olmaktadır. Yazar olan kişiyi de en içten tebrik etmek gerekir.

Tabi en kralı için

(bkz: ekşi sözlük çaylak onay sırası)
Sözlüğe üye olduktan sonra ciddi şekilde irdelenmesi gereken konu. Özellikle 12. Nesil yazarların büyük bölümünde ne formata ne de buradaki diğer insanlara zerre saygı yok. Basit bir öneri sadece.
cilt cilt kitap yazmak, insanlık dersi vermek, örnek bir kişilik olmaktır.
Yani sözlük yazarı olmakla karıştırılmaması gereken bir oluş hali.

12. Nesil geldi mi ya? E 11. Nesile edilen küfürler için 11'i silip 12 yapsak da tekrar bu kadar efor sarf etmesek mi acaba? Bilemedim.
Bugün de dışardayım, yarına Allah kerim.
Tadan kişinin sevinçten elinden 24 saat boyunca telefonu düşürmeyeceği eylemdir.
hiç tatmadığım duygu. bir gün tadacağım duygu. inşallah bir gün tadacağım duygu.
4 günde yazar oldum. Teşekkürler Uludağ sözlük adminleri. Bu bir onurdur.
Burda yazar olmak daha kolayken ekşi kadar buranın tutmaması çok ilginç gerçekten.
ikinci baharı yaşamak gibi,
Kır çiçeklerini sevmek gibi,
Yağmurlu bir akşam vakti kedini okşamak gibi,
Yorgun bir günün akşamı yatağa yatmak gibi,

Evet mutluyum.
Nihayet dedirtmiş hadisedir. Hiç bir kırmızı mesaj ışığı sevindirmedi, bu haberin sevindirdiği kadar. Bir hoşgeldininizi alırım.

Teşekkürler teşekkürler. Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız.
teşekkürler uludağ sözlük yetkilileri. bugün itibariyle yazar oldum.
uludağ sözlükte kolay olan mesele 10 tane düzgün olmasada idare eder entry gir 2 hafta sonra yazarsın asıl mesele yazar olmakta değil yiğen asıl mesele yazar olarak kalabilmekte*
herkese nasip olmayan durumdur. evet.
sözlükte bir nebze bu ihtiyacını gideren biz bunun bize yetmediğini hissediyorum. Sanki bir şeyler anlatmak isteyen ancak bunu bu sınırlı mecrada anlatamayan insanların varlığını hissediyorum. o yüzden bir çok websitesinin yazar ilanı açtığını biliyorum ancak bu bazen özgürlük kısmını içermiyor. Yani istediğiniz her konuda yazamıyorsunuz. fakat http://yerustundennotlar.ml/ sitesini çok beğenen biri olarak bir bakmanızı öneririm.
herkesin meşrebi farklıdır. kimisi bir kelime ile yaparken kimisi 600 sayfalık kitapla bunu yapabilmektedir.
görsel

yazılarımı artık burdan da takip edebilirsiniz. yazar oldum da, yuppi.

http://yerustundennotlar.ml/yazarlarimiz/card.html
uludağ sözlükte yazar olmak için klavye kullanmayı bilmeniz yeterli 6 günde yazarsınız zaten.
6 entry gir 6 gün bekle tamamdır.
Mailinize gelen 'yazar oldun. Hayırlı olsun' şeklinde bir mesajla gerçekleşen olay. Hele şükür kendim çalıp kendim oynadığım zaman bitti.
bütün yazdıklarını yakabilen kişinin eriştiği mertebe.
*Hayırlı Olsuun*
40 entry sınırına başlarım şimdi ilk entryimi giriyom abg.
Yaklaşık bir buçuk saat önce “yazar oldun, aramıza hoş geldin” mesajını almış bulunuyorum. Aranıza hoş geldim mi inanın bilmiyorum.

Sözlüğün geleneği ne ondan da haberim yok (Belki de gelenek yok) ama ilk entry olarak buraya yazmak istedim. ilkin günahı olmazmış diyerek de bunu paylaşıcam. Hadi bakalım.

Dipnot: Çaylakken buraya girip kaç günde yazar olduklarını merak ettiğim için Entry’leri okurdum. Merak eden çaylaklar varsa 4 günde oldum arkadaşlar. Yani ortalama bir hafta sürebiliyor gibi düşünün.
Gerçek bir kadın olmaya ilk adımdır.

Hoşgeldin diyelim arkadaşlar.
Evet.
görsel