bugün

Bir zamanlar kolaydı. Yazar olmaya ilk çalıştığımda beşinci entrymden sonra yazarlığım onaylanmıştı. Sevinçten deli olmuştum sjdjdjs demek ki tam bir sözlükçüyüm, süper bir yazarım diye. Meğer her geleni aldıkları bir dönemmiş, ben ne bileyim arkadaş. Neyse, 2020'de tekrar yazarlık almayı denedim ama iki hesabı da çaylakken sildiler. Şu anki de benim sözlükteki dördüncü hesabım. işte size yazarlık geçmişimin kısa bir dökümü. Ne işinize yararsa artık.
O kadar da kolay değildir. 12 gün sürdü. Çeşitli mülakatlar, ön görüşmeler ve en sonunda anlaşma aşaması.
adam olmaktan bir daha önemli olan hadise.
bu da mı Dogukan xd yoksa bana mı öyle geliyor?
An itibariyle öğrendiğim ve olduğum hede.
Yazar olmak emek ister, istek ister, heves ister, hayal ister. Yazar olmak zordur. Hakkıyla kalem tutmak zordur. Okuyucuya duyguları hissettirmek zordur. Çünkü her an özgünlükten kopabilir veya yapmacık olabilirsiniz. Güzel bir bilinç yapısı yazar olmayı kolaylaştırır.
fikirlerini kelimelerin gücüyle ifade etmeye çalışmaktır.
Öğretmenin tüm sınıfın önünde tahtaya çıkartıp övdüğü çalışkan öğrenci çocuk gibi hissettirmiştir.
Gerçek bir kadın olmaya ilk adımdır.

Hoşgeldin diyelim arkadaşlar.
Evet.
görsel
Yaklaşık bir buçuk saat önce “yazar oldun, aramıza hoş geldin” mesajını almış bulunuyorum. Aranıza hoş geldim mi inanın bilmiyorum.

Sözlüğün geleneği ne ondan da haberim yok (Belki de gelenek yok) ama ilk entry olarak buraya yazmak istedim. ilkin günahı olmazmış diyerek de bunu paylaşıcam. Hadi bakalım.

Dipnot: Çaylakken buraya girip kaç günde yazar olduklarını merak ettiğim için Entry’leri okurdum. Merak eden çaylaklar varsa 4 günde oldum arkadaşlar. Yani ortalama bir hafta sürebiliyor gibi düşünün.
*Hayırlı Olsuun*
40 entry sınırına başlarım şimdi ilk entryimi giriyom abg.
bütün yazdıklarını yakabilen kişinin eriştiği mertebe.
Mailinize gelen 'yazar oldun. Hayırlı olsun' şeklinde bir mesajla gerçekleşen olay. Hele şükür kendim çalıp kendim oynadığım zaman bitti.
6 entry gir 6 gün bekle tamamdır.
uludağ sözlükte yazar olmak için klavye kullanmayı bilmeniz yeterli 6 günde yazarsınız zaten.
görsel

yazılarımı artık burdan da takip edebilirsiniz. yazar oldum da, yuppi.

http://yerustundennotlar.ml/yazarlarimiz/card.html
herkesin meşrebi farklıdır. kimisi bir kelime ile yaparken kimisi 600 sayfalık kitapla bunu yapabilmektedir.
sözlükte bir nebze bu ihtiyacını gideren biz bunun bize yetmediğini hissediyorum. Sanki bir şeyler anlatmak isteyen ancak bunu bu sınırlı mecrada anlatamayan insanların varlığını hissediyorum. o yüzden bir çok websitesinin yazar ilanı açtığını biliyorum ancak bu bazen özgürlük kısmını içermiyor. Yani istediğiniz her konuda yazamıyorsunuz. fakat http://yerustundennotlar.ml/ sitesini çok beğenen biri olarak bir bakmanızı öneririm.
herkese nasip olmayan durumdur. evet.
uludağ sözlükte kolay olan mesele 10 tane düzgün olmasada idare eder entry gir 2 hafta sonra yazarsın asıl mesele yazar olmakta değil yiğen asıl mesele yazar olarak kalabilmekte*
teşekkürler uludağ sözlük yetkilileri. bugün itibariyle yazar oldum.
Nihayet dedirtmiş hadisedir. Hiç bir kırmızı mesaj ışığı sevindirmedi, bu haberin sevindirdiği kadar. Bir hoşgeldininizi alırım.

Teşekkürler teşekkürler. Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız.
ikinci baharı yaşamak gibi,
Kır çiçeklerini sevmek gibi,
Yağmurlu bir akşam vakti kedini okşamak gibi,
Yorgun bir günün akşamı yatağa yatmak gibi,

Evet mutluyum.
Burda yazar olmak daha kolayken ekşi kadar buranın tutmaması çok ilginç gerçekten.
4 günde yazar oldum. Teşekkürler Uludağ sözlük adminleri. Bu bir onurdur.