bugün

-Artık sende bir ninjasın
-harbi mi?
Gibi benzeri şekilde sevindirici ve gurur verici hadise.
yazar olmak için çabalayan ve sonunda bu işlemi başaran kişinin yaptığı eylemdir.
okulda sözlüğe girmemle 2 hocanın şaşırmasına neden olan olay. ayrıca hayatım boyunca beni mutlu etmiş tek mail sözlükten gelen "yazar oldunuz" mailidir.
Bu entriyin altina yazmaktir.
eskiden "okuyorum ama yazamıyorum." diye yakınan birisinin acısına son verir.
yazar olmadan facebook vb.sitelerde saatlerce oyalanmak yerine sözlükte oyalanma alışkanlığı edindiren durumdur.
çaylak olma konumundayken , içinizden sürekli günlük tutmuyorum ben bu monolog bitecek tamam mı diye kendi kendinize sayıkladığınız o kabusun bittiği andır.
güzel andır.
monolog bitti öyleyse belkim belkim dialog olabilir anıdır.
sözlükte formata uygun yazmaktır. silik, çaylak olma ihtimalini barındırır.
Eften püften yazar(!) olmak nasıldır hepimiz biliyor ve görüyoruz. Ancak yazar gibi yazar olmak başkadır. Herşeyden önemlisi delikanlı olmaktır, bir entrysinde savunduğu düşünceyi başka bir entryde yerden yere vurmamaktır, ortamın gazına gelmemektir, bukalemun yazar olmamaktır. Efendi olmaktır, kutsallara saygı duymaktır, kendi için pek önem arzetmiyor olsa dahi başkası için önemli olabileceğini düşünüp saygı duymaktır. Ben büyüğüm havasına girmemektir, kendinden sonra gelen nesilleri ezmemektir, daha çok yardımcı olup onları da sözlüğe kazandırmaktır aşağılamadan önce. Bazen kalıplara sığmamaktır, tüm yanlışların içinde dahi bildiği doğruları savunmaktır karşısındaki düşünceyi aşağılamadan. Girdiği tek bir entryden bile anlaşılabilen yazardır yada attığınız bir mesaja verdiği cevaptan. Genelde insanlığı ile doğru orantıda yazma becerisi olan yazardır. Ne kadar tartışmış olsanız bile uzattığınız barış çubuğuna dostça cevap vermektir. Geldiği yeri unutmamaktır, sözlüğe geldiğinde ona yol gösteren kişilere vefa borcu olduğunu hissetmektir, " bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. " misali. Kıvrak zekalı olmaktır, nerde nasıl ayar vereceğini bilmektir, " kırk yıllık saatim böyle ayar görmedim. " sözünü sonuna kadar haketmektir bazen. Sözlükte online olduğunu sol framedeki başlıklardan anlayabildiğimiz yazardır kimi zaman. " Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. " sözündeki gibi biz yeni nesillere yol gösterip bizi de " öğretmen" sınıfına hazırlamaktır. ihtiyacımız vardır böylelerine, biz böye değilizdir ama olmaya çalışıyorsak ne mutludur bize.
üzgün bir anda bile sağdaki çaylak yazısı yerine özel msj yazısını görünce bir nebzede olsa sevindiren durum.
En çaba gerektiren nadide hadiselerden bir tanesi. Yorgunluğumu alırsa da tadından yenmez hani. Mısralarımın ev sahibi de denebilir aslında. Şimdi burda yazar olmak da var ya. Neyse sabır. Bekleriz.
ulaşabilmek için yaklaşık 30 dakikadır entry girdirendir güzel şeydir. allah'ın izniyle olacağız...

edit: oldum bile. yehuu!
Uludağ'da yazar olmak fark yaratır, Uludag'da en onemlısı aıle ortamı vardır gulersınız aglarsınız kızarsınız ama burası artık aılenız olmustur hıc bır sozluge degısmek ıstemezsınız.
insanı kendisine birer soner yalçın ve elif şafak gibi hissetmesine neden olur...
Az önce başıma gelen şey'dir. Kalp atışı hızlanması ve heyecan ile kendi gösteren ve acil klavye bulmam lazım dedirten vaziyet.
bütün büyük interaktif sözlüklerde uğrunda formata uygun 10 entry girip sırada bekleyip onaylanınca olunan şey. ekşi sözlükte bu sıfata kavuşmak için bir yıl beklenir.
kurallar bütününün saçmalığı.

düzenli olabilmeyi anlarım ama kontrol hastalığı denen bir illet var ve çok berbat bir duygu.

ilişkinizde ve dostluklarınızda her zaman önünüze çıkar.

bazen aptalmıyım dersin?

bu kadar kontrol niye?

kime ne ispatlıyorum?

(bkz: kural yok endişe yok)

http://sidewalkshadows.co...3-No-rules-no-worries.jpg

elinde kalem olan herkes, her yerde yazabilir ve yazar olabilir.

farkındayım çok anarşistim ama duygun olmadıktan sonra yazamazsın zaten.

kalp başkadır, yürek bambaşkadır.
http://media.tumblr.com/tumblr_m9fbu3rlDT1rol1w1.gif
eskiden kitabınız yasaklanmadan yazar olamazdınız... Şimdi artık olabiliyoruz.
yazar olmak bence zordur. birşeyleri kurgulayıp bir takım yan olaylar ve kişilerle bütünleştirerek sonuca eğlenceli veya soru işaretli olarak varabilmek müthiş birşeydir. ha bir de tiplemelerl var. karakter tahlilleri var. yapabilene bravo.
Sabahın köründe beni uyandıran yazar oldun yazısını görünce beni dünyanın en mutlu insanı yapan bir durumdur.
2 kez üst üste çaylaklık cezası yiyen bir yazarı oldukça sevindiren fasilite. Ha neden çaylak oldum; hala ses seda yok moderasyondan.

tanım: sözlükte entry girebilecek olgunluğa erişmek.
insanı garip mutluluğa gark eden olay. gerçek anlamda olmasa da, sözlük jargonunda yazarsın işte.
Üç beş entrye bakar, Hele de uludağda olunacaksa.
19 yaşindayım, ilk sözlük deneyimim başlığın nasıl açıldığını bulmaktan daha zor bir şey varsa o da kayıt olurken şifre oluşturmaktı. Sizleri seviyorum. Saygılar..