bugün

hızlı tren'in geçeceği köprü. marmaray ise banliyöler için olacak.
Japonların yaptığı Köprüde,almanlarin ürettiği arabamla,litresine 5 lira verdiğim benzini kullanarak gecicem allah razı olsun büyüksun erduvan.
bir alevi olarak seve seve kullanacağım köprü. tüm alevi kardeşlerimi bekliyorum. yavuz sultan'a kızmaya, sövmeye hiç gerek yok; zamanında bizimkilerde akıllı dursalardı, acemin oyunlarına alet olmasalardı. kestiyse kesti yavuz bir nedeni vardı.
yavuz sultan selim köprüsünün ismi gerçekten güzel olmuş. cihan sultanının ismi ebedi yaşayacaktır.
Bugün tamamlanacak olan, ancak temmuz veya ağustos'ta açılacak olan köprü.
şiir be.

görsel
iki tane kol gibi direk dikmişler.
Orada sübliminal mesaj var.
ağaçları yok ederek yapılmış köprüdür. bunu zaten defalarca söyledik dilimiz döndüğünce açılışı ayrı bir rezaletti zaten. ancak hükümet her zamanki gibi tükürdüğümüzü yalattı bize bir şekilde. asla kullanmam dedim defalarca ancak yolcu otobüslerinin de mecburi güzergahı olması ile geçmiş olduk üzerinden giderken ve gelirken.

yolculuğu takribi 1 saat uzattılar sağ olmayasılar yok yere. yeşillik katliamları zaten başlı başına sıkıntıydı üstüne birde böyle saçmalıklar eklenince iyice karın ağrısı yarattı herkeste. otobüste bir çok kişi söyleniyordu kağıthaneden yukarı doğru döne döne giderken muhtemelen o söylenenlerin en az yarısı köprü açılırken göbek atan kişilerdir ancak her zamanki gibi sadece yılan kendilerine dokununca sesleri çıkıyor..
kimlerin şimdiden ağladığını duyar gibiyim. marmaray dan sonra çok ağır gelicek ama ne yapalım programımızda var .

hiç bir siyasi partinin 25 yıllık programında dahi yok .
3. köprünün ismidir.

Ben 4. Murat koyar diye bekliyordum şaşırttı beni Tayyip.
vatanımıza milletimize hayırlı olsun. 31 ağustos'a kadar ücretsiz.

görsel
fatih sultan mehmet köprüsünün torunudur.
Az önce show tv'de bir haber vardı. Sirkeci-Harem arasındaki arabalı vapur seferleri kamyon yığılması nedeniyle tıkış tıkışmış; her iki tarafta da 3 kilometreye varan kuyruklar insanları çileden çıkarmış.

Sebep? Köprü geçişinin 100 lira, arabalı vapurun ise 17 lira olması. Kamyonlara diğer köprülerden geçiş izni verilmeyip güya trafiği rahatlatmak için yapılan bu köprü nedeniyle şu anda Yenikapı ve Kadıköy trafiği her gün felç. O tarafların trafiğini bilenler bilir normal zamanda bile yoğundur.

Kaş yaparken göz çıkarmanın alası.

Böyle vizyonsuz, böyle plansız, sırf gösteriş ve oy avcılığı amaçlı hükümetin daha bu ülkeyi nasıl komik ve kötü durumlara düşüreceğini izlemeye devam edin.
bununla ilgili twitter'da gördüğüm zaytung haberi tadında bir tweet güldürmüştür.

"Alevîler Boğaziçi, Sünnîler Yavuz Sultan Selim, tarafsız kesim Fatih Sultan Mehmet köprüsü'nü kullansın. Ateistler de yüzsün."
- Tayyip Erdoğan
görsel