bugün

sonra, ben nasıl geldim lan buraya diye düşüncelere gark eden durum.
yatakta derken uyumak amacıyla yatılmış olan yatakta başa gelen durumdur. gelecek günden, aydan, tatilden planlar yaparken hep başka kapıların açılması durumudur. bu beyin fırtınasını başkası ile yapsak bu kadar derin bir içeriğe sahip olmaz sohbetimiz eminim.

yatak, yastık ve derin bir karanlık. laf lafı açmasın da ne olsun be birader.
yatakta telefondan oynadığınız veya başlayacağınız oyunu on-on beş dakika en düşük ışıkta oynadığınızda yavaş yavaş uykunuzun geldiği görülebilir. oyun önerisi olarak hay day verilebilir.
saat ikide yatıp o değilde o değilde derken saat 4 olur bir de hav hav diyemedim vardır o daha da beteri.
son zamanlarda başıma sık sık gelendir efendim. malum iş yok güç yok, insan öğlenlere kadar uyuyunca geceleri de uyuyamıyor. yastığa koyunca başımı kendimle bir muhabbet, bir muhabbet. aman sabahlar olmasın. *
çocukluğumdan beri her gece başıma gelen durumdur. bunu engellemek için her türlü yolu denedim ama yok hocu, o yastığa kafamı koyduğum an içimdekiyle öyle koyu bir sohbet başlıyor ki gollum görse kıskanır. yaşanılan olaylardan başlanır, hayalleri azcık geçersin oradan hoop sevdaya varırsın sonra galatasaray, uyuşturucu, günümüz insanının salaklıkları derken bir bakıyorum sabah olmuş. bazen eşlik eder bir türkünün akla düşen sözü. ama güzeldir. düşünmeden ömür geçiren milyonlarca insana rağmen düşünerek uyumak güzeldir.

hayır aynı fikirle de değiliz ibneyle. ne desem tersi. tartışıyoruz resmen sabaha kadar. ete kemiğe bürünse ağzına ıslak odunla vuracağım. bak bak selçukla burak iyi futbolcularmış. siktir git allasen.

bir de son zamanlarda gün içinde de konuşuyorum ben bununla. kafamda sürekli bir münazara havası var. bazen kafayı yedirtecek seviyeye yükseliyor bu sesler. içimdeki ses ne düşünüyorsam onun hakkında yorum yapıyor, e tabi ben de cevap veriyorum derken bir bakıyorum yaka paça girişmişiz yine. neyse ki gün içinde olanları nasıl susturacağımı biliyorum.
Gün boyunca yapılan davranışların sorguya çekilme durumu.
Aynı muhabbetin koyuluğunu başka bir insanla yakalarsak şanslısın.
Zaman zaman yaşadığım hadisedir. Bütün mevzular sonlandıktan sonra hay amk saat yine 6 olmuş der uyurum.
şu an yaşıyor olduğum durum. hatta konu uludağ sözlüğe kadar geldi. ciddiyim!
hemen her pazar günü yaptığım eylemdir. kendimle çok güzel muhabbet ederim. kararsızlıklarım ve pazar günü planlarımı netleştirene kadar günüm bitebiliyor.
an itibariyle içinde bulunduğum durum. laf lafı o kadar açtı ki birazdan aynanın karşısına geçip sesli konuşmaya başlayacağım.
Beni gulumseten hafifte gulduren ender başliklardan.
Yatağın ortasına yatıp ayakları duvara yasladıktan sonra amaçsızca düşünmek ve akabinde lafın lafı açması gün içerisinde veya yakın zamanda yaşanan olayların tartışılması bazen haklı bazen haksız duruma düşmek bazen dedikodu yapmak bazen ağlamak bazen kendi kendine sinirlenmek bazen kızmak bazen özlemek ve bazen bundan bile sıkılmaktır.
-çeksem mi lan?
-ya kim abdest alacak amk!
-bütün kış soğuk suyla banyo etmekten ecdadım sikildi.
-amk sıcak suyla tek alakam çaydan ibaret.
-sabah işe gitmeden adam gibi bir çay içeyim.
-sigarayı da bıraktım çayın keyfi çıkmıyor.
-neyse yemekten keyif alıyorum.
-yalnız geçen yemek yerken gördüğüm o kız neydi be.
-sabah akşam yerim lan.
-nerede saklıyorlar bunları da görmüyoruz amk?
-çeksem mi lan?
Dünyanın sırrı çözülür , sorunlara dert , begenilen kıza açılma kararı , yarın ne giyileceği vb. sikimsonik konular dusunulur sonra bakılır ki gece olmus 3. Dogru uykuya
+Dur bi kaç saat uyucağımı hesaplıyim baştan. (e ben malım ya ondan)
+saat 24:00, 08:00 da uyanıcam, pratik zekamı kullanarak hesaplasammm 24-8=16 çıkar, ooo baya uyuyorum ya.
konudan konuya atlanir. alakasiz konular oluşur.ilk dediğini unutursun.
madem bu kadar konuşakcaktım niye yattım sorusunu sordurtur.
sadece başlığı okuyunca bile gülünesi .
Çok haklı bir tespit olan başlık. ben ve kendimin meğer konuşacak ne çok şeyi birikmiş yahu dedirtir neticede.
sonra uykusuz kalmak sabah okula geç kalmak sene sonu bu geçler toplanip 10 gunu geçince direk sınıfta kalmak.
bir oh çekmeme neden olan başlık. kendimde sorun arıyordum. yav laf lafı nasıl açıyorsa en az 2 saat sürüyor hemide hergün.
yatağa yattıktan üç saat sonra bile bazen uyumamanıza sebebiyet veren durumdur. sonra zorlarsınız saati fark edince ama nerede kalmıştık der ve sohbete devam edersiniz beyninizde.
Vallaha doğru olandır.bugün olanları düşünürken ilkokul günlerine gidersin. (bkz: yaman tespitçisin delikanlı)