bugün

Lan tam uyuycam aklıma bir şey geliyor heyecanlanıyorum, sinirleniyorum, uykum kaçıyor. Sonra biraz kendikendime dedikodu.. o aşağı, bu yukarı, o şöyle, bu böyle, o aslında çok rerörö.. gene sabah oldu amk.
Genelde iyi ya da kötü yaşanmışlıkların muhakemesi yapılır. Bi yönden iyidir kişiyi empatiye itme gücü vardır ancak fazlası zarardır.
(bkz: uykusuzluk)
Geçen gün tam 1,5 saat yatakta muhabbet etmişim kendi kendime anca farkına vardım.
Bu durumu yaşamak istemeyen arkadaşlara tavsiyem açın bilgisayarınızdan bi filmi ve kıçınızı dönüp uyuyun. Beyniniz repliklerle meşgul olacağından bunları düşünmeye fırsatınız olmayacak ve ansızın uykuya dalacaksınız.
tam uyucakken heycanlanırsın,

uykun kaçar filan. uyuz eden bir durumdur.
görsel
Tavanın boyanması lazım silmekle olmuycak.
birde bunun şu versiyonu var ki tam bir ibnedir.

(bkz: yatakta kendi kendine düşünürken lafın yorganı açması)
-çeksem mi lan?
-ya kim abdest alacak amk!
-bütün kış soğuk suyla banyo etmekten ecdadım sikildi.
-amk sıcak suyla tek alakam çaydan ibaret.
-sabah işe gitmeden adam gibi bir çay içeyim.
-sigarayı da bıraktım çayın keyfi çıkmıyor.
-neyse yemekten keyif alıyorum.
-yalnız geçen yemek yerken gördüğüm o kız neydi be.
-sabah akşam yerim lan.
-nerede saklıyorlar bunları da görmüyoruz amk?
-çeksem mi lan?
Uyumadan önce bir açıkoturum efendim ne bileyim bir sempozyum havasında geçen uyku terakkileridir!

Bir başka versiyonu için (bkz: banyoda hayali tartışma kazanmak)
dünya ne kadar da sahte, yaşamlarımız uğruna yok ettiğimiz anılarımız kadar değersiz..

doğru doğru ,
biz biraz fazla sessiz kalmış olabiliriz..
ama huzur da haykırılmaz ki bak bir de öyle düşün..

hep sahte bu mutlu olanlar,
gerçi haklısın mutluluk bir resim ,
bakış açısına bağlı her şey..

sahi resmekmek ne güzel değil mi umutları..

tanım : saçmalıklar içinde boğularak uykusuz kalmak..
Muhabbet iyi gidiyo bi sigara yakıyım bekle, dediğim günler olmuştur.
Muhabbet çok güzel, du bi Dakka sigara yakıp geliyorum.
Uyuma sıkıntısı çeken insanlarda görülür.
O değil de ben konuşurken hiç dinlemiyor. Ağzına çakasım geliyor.
bazen, yorgunluktan kırılsanız bile, beyninizin ufak şımarık bir çocuk gibi ''uyumicam ki, ehe'' şeklinde inat etmesiyle başlayan, günün muhasebesini, ertesi günün planlarını yapmak ya da içinizi hoş edecek olayları ve insanları hayal etmek suretiyle devam ederek içinden çıkılmaz bir hal alan durum. bunca zamandır bu illete maruz kaldığımdan kendimce bazı yollar geliştirdim. içinizden bir kişi bile ertesi gün işe uykusuz gitmek zorunda kalmasa kardır diyerek sizlerle paylaşayım:

- baktın düşünmekten uyuyamıyosun, kalk. derhal kalk. git evin içinde biraz dolan. televizyon (bilgisayara sakın bulaşmayın, daha fena oluyor) varsa aç, biraz izle. sigara kullanan birisiysen yak bir tane. sonra geri yatağa dön.

- illa bilgisayar açacam diyorsanız ve az buçuk anladığınız yabancı bir dil varsa, aç bir dizi, konuşulanlara konsantre olarak anlamaya çalış. bir süre sonra sızma ihtimaliniz yüksek.

- evde halletmeniz gereken bir iş söz konusuysa, o işin başına geç, o anda halletmenin imkansız olduğunu gözlerinle gör, sonra tekrar yatağa dön. vicdan azabı, uykuya dalmana izin verecek kadar yakanı bırakır.

- sabah karga bokunu yemeden uyanmam lazım, ben niye hala uyanığım amına koyim diyorsan, deme. bu seni paniğe sürükler, uyuman zorlaşır. yarın biraz uykusuz kalacağın gerçeğini kabullen, sinirden stresten sıyrıl. stres uykunun düşmanıdır.

- bu tavsiyelerin halihazırda uykusu olanların uyumasına yardımcı olur, uykusu olmayanın uykusunu getirmez. bunu aklından çıkarma.

- tavsiyeler işe yaramadığı takdirde, uyuyamamanın suçlusu benmişim gibi bana sövme.

- son olarak hepinize tatlı rüyalar...
- lan çok kotu oldum.
- hissedebiliyorum
- içelim mi?
- Karşılıklı iki tek atsam hiç fena olmazdı.
- yarın çok iş var ama.
- haklısın. Ulan yine konuyu nereye getirdik.
- Allah cezanı vermesin.
- bir sigara içip yatalım.
- son sigara lan.
- neyse sıkıntı yok tekiz zaten.
- dur o fotoğrafı silme. Yarın yine bakarız.
- ebenin..
yatağa 12de girip sabaha karşı uyumama neden olan durum. lafın lafı açmasını bırak kavga bile çıkıyor bazen zor ayırıyorum.