bugün

yeni tanıştığım muhteşem cisim.
Kokusuyla ruhunuzu okşayan en sinirli halinizde bir fincan içerek evrenin eşsiz enerjisinin içinize dolduğunu hissedebileceğiniz
çaydır kendileri.
Garip ama tanrıya inancımı güçlendirmiş beni mutlu bir insan haline getirmiştir.

bu tattan sıkılmaktan
benim için sıradanlaşmasından korkuyorum sözlük.
hem adı, hem tadı, hem de kokusu güzel olan bir bitki çayı.
her çay şekerle güzeldir, özdeyişinin bir uygulamalı örneği dahadır. bitki çayları şekersiz hiçbir boka benzemez özdeyişi de olabilir. bitki derken, çay da bi bitki. hepsi şekerle güzel lan.
doğal ürünler satan yerden, 100gr poşetin de satın aldığım bitki çayı. rahatlatıcı özelliğini duymuştum. bu yüzden denemek istedim. kokusu çok güzel. insanı el değmemiş bozkırların içerisinde gezdiriyor adeta. ben çayı şekersiz içenlerdenim. bu şekilde gerçek tadını aldığımı düşünüyorum. bu çayı da ilk başta öyle denedim ama içmekte zorlandım. çok yoğun bir tadı var. çaydanlığın içerisine çok az miktarda koyuyorsun, demlendiğinde o ufacık çay parçaları koca koca yapraklara dönüşüyor. güzeldir, hoştur, doğaldır, en azından bitkidir.
yolunuz bir gün ba sing se'ye düşer ise, yasemin çayının en lezzetlisini Iroh amcanın (bkz: Jasmine Dragon)adlı çayevinde içebilirsiniz.
5 dakikadan fazla demlenmemesi gerekir, acı oluyor aksi takdirde.
nazlı çayı, kübra çayı ya da demet çayı da olabilir.
bir kübra çayı değildir.
erenköy'de içilen çaydır.
sakinleştirici bir çay.
bir leyla çayı değildir.