bugün

yarın 14 şubat, 14 şubat sevgililer gününden bir gün önce yazılmış olup yazarın o güne özel hislerini anlatan bir şiirdir.

ay ışık, ay berrak, ay karanlığın içinde yalnızlık
ve ay parıldayan beyazlık, siyahın içindeki beyaz
senin gözlerin saf bir ışık, saf bir güzellik
gözlerinki karanlığı aydınlatan o güzel aydan
bile daha parlak,daha sıcak...

ve yalnızlığımın içinde bir yudum ışık
o ışık sadece gözlerin, gözlerinin aydınlığı
o aydınlık ki beni alev gibi yakan
karanlığımı parlak bir yıldız gibi aydınlatan...

gülümsemen yüzünden gelen güzellik
esen bir karayel gibi, kıyıya vuran bir rüzgar
fırtınalar koparıyor kalbimin derinliklerinde
kalbim senin gülüşünün altında kalan sade bir enkaz...

ve yarın 14 şubat
sadece yanımda olan senin gözlerin ve gülüşün
yalnızlığımı aydınlatan ise senin ışığın
o ışığın oluşturduğu hüzme ise bir demet çiğdem...

13/02/2007

not: bu şiir ty1983 adlı yazarın yaklaşık olarak 2.5 yıl önce yazmış olduğu ilk şiir denemesidir.
bugün bi arkadaş ' acaba yarın bankalar açık olur mu ki? diye sordu. çok ciddiydi ama. ben de gayri ihtiyari ' niye kapalı olsun ki, yarın salı günlerden.' dedim.
-yarın sevgililer günü ya abi.

evet gerçekten çok ciddiydi. sevgili kapitalizm! sorun yok, herşey istediğin gibi.
yarın değil bu gece 14 şubattır.
sanıldığı gibi sadece sevgilisi olmayanları değil sevgilisi olanları da bunalıma sokak söz öbeğidir. (bkz: cophat)
avellerin günü.
eski sevgili bir gün önceden kendini hatırlatmıştır. hayatınızın bir döneminin içine etmiş, sizi aldatmış ve dövmüş, 35 kiloya kadar düşürmüş adam saçma sapan şeyleri bahane ederek sizi arar. amaç köpekliktir. yarın ne yapar bilinmez.
biraz ekonomik darboğazda olduğumdan kafamın rahat olacağı gündür.
Müslümanların normal bir günmüş gibi geçirmesi gereken gündür.
Yarın 14 Şubat
böyle tek geçer mi hayat
Günlük sevgili bul kullan at
Yine tekiz heyhat.
Sonraki gün de 15 Şubattır...Günlere anlam yüklemek doğru değildir. Gün gelir o gün, annenizin ölüm yıldönümü, kardeşinizın doğum günü, terfinizin ilk günü olabilir...Sevdicekle geçirmek hoş olur ama yoksa kederlenmenin anlamı yoktur!!!
ertesi günde 15 şubat ne olmuş ki diye devam edebilecek cümle.
gündüz sevgililer birbirlerine hediyelerini verip gece verişceklerdir. başka bir atraksiyonu yok yani.
biliyoruz iyice gözümüze sokmanıza gerek olmayan gündür,

çiftler ilk önce hediyeleşip vıcık vıcık sevgi gösterileri sonra yemek belki sinema falan hiç gerek yok böyle şeylere.

(bkz: yazar burda kıskançlıktan ölüyor).
neşe doluyor 14 şubattan önce terk eden gavat

diye devam eden şiirdir. *
sevgilisi olmayan kızlar bacım size erkek mi yok be. buluruz elbet biz de adam gibi birini.

sevgilisi olmayan erkekler karşşlerim kızlar çükünüzü yesin be o terk eden de kaşardı zaten

sevgilisi olmayan yakışıklı zeki güzel gülüşlü uzun boylu esprili erkekler selam naber ehe

sevgilisi olanlar az ötede sevişin ! *
Herkesin kitap okuma günü mutlu olsun.
14 şubatın benim için tek önemi diğer günün maaş günü olmasıdır çünkü sevgilim yok.
görsel