bugün

--spoiler--
istanbul emniyeti trafik şubesi tarafından verilen "yılın çorbacısı ödülleri" bu akşam sahiplerini buluyor..
--spoiler--
(bkz: çorba parası)
--spoiler--
Prensesi Kurtaran Mario'ya, Kalenin iç Tesisat ihalesi Verildi...
--spoiler--
--spoiler--
Hayranlarının Israrlarına Dayanamayan Yılmaz Özdil Hürriyet'te Çıkan Bütün Köşe Yazılarını 21 Sayfalık Bir Kitapta Topladı.
--spoiler--
*
--spoiler--
1- Dublaj Sanatçıları Derneği'nden Sert Çıkış: "Kahrolası ücretlerimiz iyileştirilmediği sürece o lanet olası filmleri seslendirmeyeceğiz!"...

2- ''Abi sana kız mı yok boşver ya'' Telkiniyle Bunalımdan Çıkmayı Başaran ilk Genç, Düzenlenen Bir Basın Toplantısıyla Halka Tanıtıldı...

3- Ferhat Göçer ve Kulaklığı Yollarını Ayırıyor.
--spoiler--
--spoiler--
Emre Aydın Ve Şebnem Ferah'ın Sahne Almadığı Üniversite Festivaline YÖK'ten Veto
--spoiler--
--spoiler--
1- Grizu Faciası Sonrası Türkiye Yine Aynı Sorunun Cevabını Arıyor: "Grizu Ne?"
2- Sokak Röportajında Arkadaşının Söylediklerine Aynen Katılanlar için Belediye Kursları Açılıyor .
3- Can Dündar'ın Gözlüğünü Değiştireceği Yönündeki Dedikodular Optik Sektöründe Heyecanla Karşılandı...
4- Kabotaj Bayramı'nı Dalga Geçmek için Değil, Her Sene Gerçekten de içtenlikle Kutlayan Son Kişi, 87 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu...
5- Ömrünü Sanata Adamış Usta Tiyatrocunun Maddi Durumunun Gayet iyi Olduğu Yönündeki Spekülasyonlar Doğrulandı...
6- Cem Özer'den Korkutan Açıklama: "Yeniden Talk-Show'a Başlayabilirim"...
aa bir de bu var : Mustafa Sarıgül'ün Sarıya Boyadığı Güvercinlerin Dip Boyasının Geldiği Öğrenildi...
--spoiler--
--spoiler--
Ruhsatsız Arabayla Ters Yönde Giderken Alkollü Olarak Radara Yakalanan Ehliyetsiz Sürücünün Tutukluluk Hâline itiraz Dilekçesi Mahkeme Heyetini Duygulandırdı...
--spoiler--
--spoiler--
CHP iktidara Gelemez Diyenlere Deniz Baykal'dan Tokat Gibi Cevap...
--spoiler--
--spoiler--
Televizyondaki sigara ve alkol sahnelerine RTÜK tarafından uygulanan sansür tartışma konusu olmaya devam ederken, ailesiyle birlikte televizyon izlediği esnada yanlışlıkla mozaiklenmemiş bir sigara sahnesine şahit olan ilköğretim 3. sınıf öğrencisi Ersin Özbükey'in o günden itibaren günde 1 pakete yakın sigara içmeye başlaması, RTÜK'ün söz konusu uygulamasını eleştirenlere adeta anlamlı bir yanıt oldu.

Önceki hafta televizyonda yayınlanan, sinemanın klasiklerinden Casablanca'yı ailesiyle birlikte izleyen ilköğretim 3. sınıf öğrencisi Ersin Özbükey (8), mozaiklenmemiş bir sigara sahnesi yüzünden neredeyse anında sigara tiryakisi oldu. Özbükey'in ailesi, bu sabah düzenledikleri basın toplantısında filmin yayınlandığı kanalı mahkemeye vereceklerini belirtirlerken, tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler:

"Hep birlikte oturmuş televizyon izliyorduk. işte bu filme denk geldik. Gelmez olaydık! Filmi açtığımız gibi bir baktık sigara içen bir adam! Ersin'imiz gözlerini kocaman açmış bakıyor. Haklı da çocuk, hayatında ilk kez sigara içen birini gördü. Ne yapacağımızı şaşırdık tabi. Hemen kanalı değiştirdik ama artık iş işten geçmişti. O 30 saniyelik görüntü yetti evladımıza. O zamandan beri günde 1 paket içiyor, ne yaptıysak vazgeçiremedik."

"Paket Taşımıyorum!"
Ailesinin açıklamasının tersine paket almaya harçlığının yetmediğini söyleyen küçük Ersin, "Bizim okulun ordaki büfede dal satılıyor, onlardan alıyorum. Arada yolsuz kalırsam da arkadaşlardan falan otlanıyorum." açıklamasında bulundu. Sigaranın zararlarından haberi olup olmadığı sorulan Ersin "Kötü bir şey olsa filmlerdeki ünlüler de içmezdi" derken, anne ve baba Özbükey kafalarını sallayarak "işte çocuk kafası böyle çalışıyor. Ne diyelim şimdi, gerizekalı desen o da değil." şeklinde tepki gösterdiler.

Ya Uyuşturucu Sahnesi Unutulsaydı?
Bir haftadır korkudan televizyon izleyemediklerini belirten Özbükey çifti, çocuklarının geleceği adına besledikleri endişeleri de şu sözlerle dile getirdiler: "Biz şimdi nasıl bu çocuk yanımızdayken televizyon seyredelim? Hayır mesela yarın bir baktık karşımızda birisi uyuşturucu kullanıyor. Çocuk bu sonuçta, her gördüğünü istiyor. Biz tabi kanal kadar filmin yönetmenine de kızgınız. Kendisinden de bundan sonra film çekerken daha duyarlı olmasını rica ediyoruz."

Kanal geri adım atmıyor
Olayın basına yansımasının ardından sıkıntılı günler geçiren televizyon kanalı ise bu sabah yaptığı bir açıklamayla sessizliğini bozdu. Kanaldan yapılan açıklamada, küçük Ersin'in sigaraya başlaması yüzünden duyulan üzüntü dile getirilirken, "Elbette böyle bir şeye vesile olmak istemezdik ama bize sanki çocuk da sigara içmek için bahane arıyormuş gibi geldi, günahı boynuna tabi, bilemeyiz..." denildi. Ailenin aşırı tepkisi nedeniyle zor duruma düştüklerini de belirten kanal yetkilileri "Tamam mozaik olayını atlamış olabiliriz ama oraya kocaman RTÜK işaretini koyduk +13 diye. Ersin'in yaşı +13 mü? Hayır 8. Peki 8, 13'den büyük mü? 8, 13'den küçüktür. Önce matematik öğrensinler!" sözleriyle, her şeye rağmen geri adım atmaya niyetli olmadıklarını da gözler önüne serdiler.
--spoiler--
--spoiler--
Kendilerini "Oraya gitmemeleri" Konusunda Uyaran ihtiyarı Dinleyip Geri Dönen Gençleri Konu Alan Kısa Film, Zürih Bağımsız Sinema Festivalinde Mansiyona Layık Görüldü...
--spoiler--
--spoiler--
Katıldığı Dünya Şampiyonasında ilk Turda Elenerek Yurda Dönen Taekvando Milli Takımının Kampını Basan Öfkeli Taraftar Topluluğunun Tedavileri Sürüyor...
--spoiler--

aynen, yarıldım, gözlerimden yaş geldi adeta
--spoiler--
müslüman ilim adamları sadece kur'an'dan alınan bilgilerle dizel jeneratör ürettiler.
--spoiler--
burçlar kısmının da es geçilmemesi gerekir;
--spoiler--
başak (24 ağustos - 23 eylül)
malı önümüzdeki salı iskenderun limanı'nda arap kadri'nin adamlarından alacaksınız. edirne'ye kadar sizin tıra beyaz bir reno eşlik edecek. gümrükte her şey ayarlandı, bi sorun çıkmayacak...
--spoiler--
--spoiler--
türkgücü ülküspor'un sol kanadındaki sıkıntılar dinmek bilmiyor...
--spoiler--
televizyonlarda çıkan çikolata,dondurma reklamlarıyla ilgili bir haberde şöyle bir yazı vardır. *
--spoiler--
"Gençlerimiz ünlüleri örnek alıyorlar"

Özbükey, "Hepimiz akşamları ailelerimizle oturup televizyon izlerken bilumum çikolata kek reklamına maruz kalıyoruz. inanın o reklamlar çıktığında ben utanıyorum. Çikolata kek reklamı başladığında ya kanalı değiştirmek, ya da hanımla başka bir konudan söz açıp televizyonun sesini bastırmak zorunda kalıyoruz." derken, "Bilhassa gençlerimiz televizyondan sinemadan gördükleri şeylerden çok fazla etkileniyorlar. Reklamlarda çikolata kek yiyen ünlüleri starları görüp, o ne yapıyorsa aynısını yapıyor. Sekiz yaşındaki oğlumu yatağında ımmmmm, ummmmhhh, mhhh gibi inildeyerek kek yerken yakaladığımda ne yapacağımı bilemedim, elim ayağıma dolaştı." sözleriyle bu reklamların Türk aile hayatına verdiği zarara dikkat çekti.

"Reklamcılar daha hassas olmalı"

"Bize gelen dosyalarını gösterebilsem aklınız şaşar. Kekleri paketinden çıkarıp vücudunun her yanına sürtenleri mi istersin, çubuklu dondurmayla çok afedersiniz halvet olmaya çalışan gençlerimiz mi yok, iş bu raddeye gelmiş durumda." sözleriyle durumun vahametini gözler önüne seren Özbükey, "Bu konuda reklamcılarımızın ve üreticilerimizin biraz daha hassas olması gerekiyor. Onlar da tabii ki ürünlerini satılsın diye uğraşıyorlar, ama kendi anaları bacıları o şekilde çikolata yese, lolipop emse ne yaparlar? Biraz empati lütfen." diyerek reklamcıları ve üretici firmaları bu konuda daha duyarlı olmaya çağırdı.
--spoiler--
--spoiler--
Mustafa Denizli'den ibrahim Üzülmeze öğütler;
-Tamam orta yapta hobi olarak yap ibocum haberi .
--spoiler--
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=11697
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=13558

spoiler
"Bu seviyeye gelmiş bir futbolcu adayının, daha hala gece ağlayarak uyanıyor olması kabul edilemez."
spoiler

-> Anadolu Rock Sanatçıları Tarafından Coverlanmamış Son Üç Anonim Türkü, Kültür Bakanlığınca Koruma Altına Alındı...
--spoiler--
Diş Macununu Aynı Reklam Filmlerindeki Şekilde Fırçaya Sürmeyi Başaran Genç, Dişlerini Fırçalamaya Kıyamadı...
--spoiler--
--spoiler--
yeni genel başkan arayışı süren chp'de, kaybedecek bir şeyi olmaması nedeniyle ali kırca ismi ön plana çıkıyor...
--spoiler--
--spoiler--
Erman Toroğlu'nun Oynadığı Pakplast Boru Reklamı "En detone reklam müziği" Dalında Ödüle Layık Görüldü...
--spoiler--
Sürtünme Yoluyla ilişkiye Girmeye Çalışan Çift 10 Hektar Ormanlık Alanı Ateşe Verdi.
zaytung dergiyi de es geçmemek lazım.

http://www.zaytung.com/dergi.asp
--spoiler--
Fenerbahçe'de ikincilik Kutlamaları Coşkulu Bir Şekilde Sürüyor...
--spoiler--
Piramitlerin Binlerce Yıllık Sırrı Çözüldü: Mısır'a Turist Çekmek için Yapılmışlar
''8 yaşındaki çocuk sansürlenmemiş sigara yüzünden sigaya içmeye başladı.''

(alt tarafta çocuğun röportajı ve alt başlık)
''paket taşımıyorum''