bugün

yaran zaytung haberleri

televizyonlarda çıkan çikolata,dondurma reklamlarıyla ilgili bir haberde şöyle bir yazı vardır. *
--spoiler--
"Gençlerimiz ünlüleri örnek alıyorlar"

Özbükey, "Hepimiz akşamları ailelerimizle oturup televizyon izlerken bilumum çikolata kek reklamına maruz kalıyoruz. inanın o reklamlar çıktığında ben utanıyorum. Çikolata kek reklamı başladığında ya kanalı değiştirmek, ya da hanımla başka bir konudan söz açıp televizyonun sesini bastırmak zorunda kalıyoruz." derken, "Bilhassa gençlerimiz televizyondan sinemadan gördükleri şeylerden çok fazla etkileniyorlar. Reklamlarda çikolata kek yiyen ünlüleri starları görüp, o ne yapıyorsa aynısını yapıyor. Sekiz yaşındaki oğlumu yatağında ımmmmm, ummmmhhh, mhhh gibi inildeyerek kek yerken yakaladığımda ne yapacağımı bilemedim, elim ayağıma dolaştı." sözleriyle bu reklamların Türk aile hayatına verdiği zarara dikkat çekti.

"Reklamcılar daha hassas olmalı"

"Bize gelen dosyalarını gösterebilsem aklınız şaşar. Kekleri paketinden çıkarıp vücudunun her yanına sürtenleri mi istersin, çubuklu dondurmayla çok afedersiniz halvet olmaya çalışan gençlerimiz mi yok, iş bu raddeye gelmiş durumda." sözleriyle durumun vahametini gözler önüne seren Özbükey, "Bu konuda reklamcılarımızın ve üreticilerimizin biraz daha hassas olması gerekiyor. Onlar da tabii ki ürünlerini satılsın diye uğraşıyorlar, ama kendi anaları bacıları o şekilde çikolata yese, lolipop emse ne yaparlar? Biraz empati lütfen." diyerek reklamcıları ve üretici firmaları bu konuda daha duyarlı olmaya çağırdı.
--spoiler--