bugün

anahtarlıkta, lazer kesimi bisiklet.

41 yıl sonra gelen edit: başlık başıma kalmış.
yanımızda taşırken iç huzuru bulduğumuz eşyalardır. Mesela:
- cevşen. takarken ve çıkarırken resmen ağırlığını hissediyor insan. hayır, takılmaması gereken durumlarda hemen iç sıkıntıyı verip sıkıştırıyor da adamı.
- ev anahtarı. sığınacak bir limanı olduğunu anlayıp huzura eriyor insan.
- araba anahtarı. yakıtı olduğu sürece özgür hissettiriyor insanı.
- nüfus cüzdanı vs. herhangi bir aksilikte hemen kurtulmanızı sağlar.
- cep telefonu. her an herkesle iletişime geçmeyi sağlayarak, insanda huzuru sağlar.
- nakit. evet eşyadır, hayatımızı idame ettirmememiz için olmazsa olmazdır.
- savunma aleti. her ne kadar karşı olsamda, çakı, tabanca gibi eşyalar, vahşi batımsı ortamlarda olmazsa olmaz.
defter. çok mutlu oluyorum. lan düğüne giderken bile o çantaya defter koyuyorum böyle bir hastalık yoktur sanırım. ama olmayınca kendimi eksik hissediyorum arkadaş. ne bileyim, sanki bir gariplik seziyorum. illa o defter çantamda olacak. çarşıya, düğüne, oraya, buraya giderken mutlaka olur yanımda.

mutlu oluyorum hemde acayip.
eski tiyatro biletleri, uzakta olan arkadaşlardan alınan hatıra notları veya eşyaları, belirli derneklere ait üyelik kartları gibi genişletilebilecek eşyalardır. cüzdanımızı açtığımızda veya cebimize baktığımızda çocukça bir gülümsemeye sahip olmamızı sağlarlar.
içi abur cubur dolu olan bir poşet.
para . (kimse yazmamış lan ilginç.)
para ; harcamasam dahi çok mutlu ediyor beni.
kimse kızıp sövmesin. Kız arkadasım yanımda taşımayı en sevdigim eşyam.
voltaj dedektörü.

http://www.testone.com.tr...px?uid=371&urun=HIOKI
meleğimin tokası.
sigara paketim.
cep telefonu
şiir kitabı
yüzüğüm, saatim, cep telefonum, müzik çalarım.
(bkz: bilgisayar)***
Kulaklığım,mp3 çalarım,saatim,telefonum ve çantam.
tablet pc, psp falan filan.
(bkz: şemsiye)
hava yağmurluysa iş görür, yağmurlu değilse yağmura dair umutlarınızı belirtir. fiili duadır.
(bkz: yarak afedersin)
ilk alındığında laptop.
cevşen.
taşınması en mutlu eden ve taşındığına değen tek şey paradır. kimseye muhtaç olmamanızı sağlar her kapıyı da açar..
Cüzdanım, cüzdanımın içindeki param, paramın çokluğuna göre mutluluğum, kredi kartım.
moleskine.
mp3 sigara paketi.