bugün

entry'ler (896)

belki alışman lazım

"yalniz mi kaldin/belki alisman lazım" diyerek kandaki dolasim hizini arttiran şarkı.

hacı bi saniye

burdurlular gibi über bir şarkıya sahip şahsiyetli müzik grubu.

yarayla alay eder yaralanmamış olan

(bkz: yaram içerde)

yazarların 2013 e giriş şekilleri

ofiste para sayma makinasinin başında

sikerler

en iyi posta koyma şekli.

siktir git demenin alternatif yolları

ışıklar içinde.

sex

Turki cumhuriyetlerde de kutlanabilen ata sporumuz

void

yeni yilda umarsiz beyinlerin cikarsiz amaclarina hizmet eden, cumhuriyet devriyecisi. (bkz: sacmaliyorum muntazaman)

bademli

bursa'nin yasanabilecek en guzide köyü.

sex

2 veya 2 den fazla ki$i ve kurum ile yapilan aktivite.

haberin yok ölüyorum

"bakma bana öyle derin" söz konusu sarkida en sevdigim dizedir.bir cumle ile anlatilabilecek seylerin tumunu kapsiyor.

kavaklar

ihtiyac duyulan "duygu yogunlugu'nu" icinde fazlasiyla barindiran sezen aksu sarkisi.

olmeca

arkadas ortamlarinin en gereksizi, yalniz basina tuketilirse icimi daha kiymetli olan tequila.

ziyan

bu nasil bir a$k tanrim..
--spoiler--
Kendini bıraktığın günü hatırlıyor musun,Yonina ?Seni tutamadığım günü.Kollarıma değil de,kendini boşluğa bıraktığın günü.Ben hiç unutmadım,sevgilim.Çünkü o gün yırtıldı,zihnimdeki takvim.Sonra o yırtıktan geçti bütün zaman.O günden bu güne beni getiren zaman.

Teninin kokusunu hatırlıyorum.Teninin kokusunu taşıyan kanını hatırlıyorum.Başının etrafında,bir meleğin halesi gibi yayılan kanın,gözlerin gibi koktuğunu hatırlıyorum.Çiçekler gibi açılmış gözlerini kokladığımı hatırlıyorum.Sana baktığımı.Bir kıtanın diğerine baktığı gibi.Aralarındaki okyanusa rağmen,aralarındaki okyanus sayesinde haberleşebilen iki kıta gibi.Kelimelerini dalgalara bindirip gönderen iki âşık kıta gibi.O dalgaların odamın sahiline vurması için günlerce beklediğimi hatırlıyorum.Tek kelimeni duymak için.Tek bir heceni...

Aynaya bakınca yanımda seni göremeyişime dayanmaya çalışıyorum.Gölgesinde uyuyakalacak kadar peşinden koştuğum bir kadını,bana göstermeyen aynalardan nefret ediyorum...

Sadece ben.Sensiz bir ben ve gözlerim hâlâ seni arıyor,çünkü onlar ölümü bilmiyor,sevgilim.Gözlerim,sensizliğe açılmayı bilmiyor.Bense bekliyorum.Son nefesi bekliyorum.Her ne kadar sensiz geçirdiğim her gün,kalbimin bileğini bir kez burksa da bekliyorum.Beklerken de bileniyorum.

Öyle bir bileniyorum ki,kavuştuğumuzda bir aşk ustarısı okşayacak seni.Kesikler içinde kalacaksın.Kesiklerden akanlar bacaklarını ıslatacak.Bir nehir köprüsünün iki bacağı gibi titreyecekler.Bense ağzımı sana dayayıp kana kana içeceğim.Sonsuzluğa kana kana.Seni okşarken ellerimi kaybedecek,öperken dilimi yutacağım.Kalp çarpıntımızın nedeni,kalplerimizin çarpışması olacak...

Alev alev değil,korun kendisi olacağım ve sadece sen yürüyebileceksin üzerimde,çıplak ayaklarınla.Vereceğin her nefes,yanan vücuduma serin bir rüzgâr olacak,yaralarım dudaklarınla kapanacak.Cennetinden gelip bana cehennemi unutturacaksın.

Bir sonbaharda buluşacağız.Bu dünyada sensiz dökülen yapraklar,koluma girdiğinde omuzlarıma konacak.Yakalayacağım bu kez.Yaprakları da,seni de.Düşmeden yakalayacağım...

Her zihne tek bilgi gerek,sevgilim.Sen,benimsin.Seni bildiğim için varım.Midem hayattan ne kadar bulanıyorsa,sana o kadar aşığım.Seni dünya kadar seviyorum,demeliyim,çünkü seni dünyadan nefret ettiğim kadar seviyorum.Aramızda kaç meridyen var,bilmiyorum,ama bana tutun,geliyorum...

Sen uyu Yonina,ben geleceğim.Geleceğin kendisiyim...

ZiYAN /269-270
--spoiler--

kediye rakı içirmek

(bkz: yeni alınan rakıyı yolda düşürüp kırmak)

yeni alınan rakıyı yolda düşürüp kırmak

mundar olmasin diye dusurulen yerde cilingir sofrasi kurup icmek en guzelidir.

bana öyle bakma

ikimize karsi bu dunya.

right on

2001 yilindan beri tazeligini koruyan sarki.

silicone soul

right on sarkisi ile taninmis , house music yapan dj ikilisi.

denize iç çamaşırı ile giren kıllı göbekli

(bkz: aa bu benim lan)