bugün

bodurma yaklasık 20 dk mesafede bulunan sahil köyü.club flipper,unlu baskan ali şenin fenerbahce bayraklı şatovari evi burdadır.
yalıkavak ın merkezi çok şirin, sakin ve bozulmamıştır. denizi ise ortakent, gümbet ve türkbükü nden daha güzel değildir, yosunludur, hafif bulanıktır..
gündoğan-ortakent-gümüşlük üçgeni arasında yer alan bodrum yarımadasındaki en büyük yerleşim yerlerinden biridir. yel değirmenleri ve balık restorantları ile meşhurdur.
ali şen'in çiftliğinin kokusunun buram buram yayıldığı beldedir bodrum'da. koku mu? ne kokusu yahu?
ali şen in iki evi ve meşhur jetskileri burdadır. evlerden biri sarı lacivert boyalı yalıkavak ın girişine olan şatoya benzer çiftlik evidir. diğer tilkicik koyunun en güzel yerinde değeri milyon dolarlar eden yalısıdır. önünde her daim yatlar ve bir kaç jetski bulunur. yüzerek girme girişiminde bulunursanız dikkat edin güvenlikler tekrar denize atabilirler sizi.
iki adımda bir balık restoranları bulunan bodrum beldesi.
Akşamları esintili geçen, bodrum'a yarım saat uzaklıktaki şirin belde.
yalıkavak bodrum yarımadasının kuzey kısmında yer almasından mütevellit, torba, gündoğan ve gümü$lük gibi serindir. kuzeyden alır rüzgarı. ayrıca bodrum'un turgutreis'ten sonraki ikinci büyük belediyesidir. belediye ba$kanı halil birahim yazgan'dı yanlı$ hatırlamıyorsam. küçükkene köfteciye giderdik. yalı köftecisi vadı. yalıkavak çar$ısınına girer girmez. ha bir de me$hur çimentepe var. var oğlu var.
bodrum'a bağlı rüzgarlı ve sakin belde. şahane gün batımı manzaraları konusunda turgutreis'le yarış halindedir. eskiden kıyıları fok balıklarının uğrak yeriymiş fakat belediyelerin bu konuda ki cabaları sonucu (fokların yanaştığı kıyıları atıklarla doldurmak gibi) artık foklar yalıkavak'ta nadiren görülmektedir.
1 haftalık yeni yuvam, bodrumun istanbula en benzer, yaşanılası beldesi. Trafik yok, mis gibi deniz, mis gibi hava. insanlar fazlasıyla sakin yaşıyor. Çok güzel balık restorantları var, sıkılmakmı asla! 24 yaşımda istanbuldan beni kaçıran neyse tişikkir ederim zira burası dünyada olan bir cennet.

edit : ali şen komşum olur, wifi de ali babanın çiftliği olarak çıkar. hakkatten çiftlik ya la.
10 yıl önce daha sakin, kirlenmemiş, dokunulmamış bir yerdi.
Özellikle üç yıldır site haline dönüştürülmemiş, ev yapılmamış tek bir noktası kalmadı.
insanlar ferah ferah değil burun buruna yaşamaya başladı.
Burada bile insanlar çıldırdı.
Kaçılacak başla bir yerler bulmak lazım.
göcek'le beraber favorim. canım.
2004 yılında güzel günlerimin geçtiği yerdi ve her zaman aklımda öyle kaldı. fakat girilen bu entryleri gördükten sonra tekrar oraya gitmeye çekiniyorum ki bahsedilen çirkinlikleri görmek beni üzer diye tekrar gitmeyi düşünemediğim yer.
Hayatımda bir çok şeyi değiştiren belde, her gün değirmenlerden geçerken ohh be diyorum, iyi ki burada yaşıyorum. yaz mevsimi ayrı, kış mevsimi ayrı güzel. Küdür tarafları hayallerdeki o güzel sahil kasabasını yaşatıyor, beyaz evler, mavi çerçeveli camlar, rengarenk begonviller. Aşığım..
görsel
görsel
görsel
Turgutreis faciasından sonra cennet gibi geldi.

Kulaç değmemiş ufak koyları hala mevcut. Gece orda konakladım, bu akşam da gümüşlüğe doğru yola çıkıyorum.

Özellikle insanların kalitesi harika.

görsel
Fotoşoktur.

3.6 milyar ağaç diktik ayıptır.
2006 - 2019

görsel
cüneyt özdemir'in son videosunda gördüğüm ve burnumun direğini sızlatan güzel mekan. jef bezos bile teknesini koya demirlemiş. vay amiyum.

https://www.youtube.com/watch?v=__2WABLbxC4
an itibariyle deniz suyu sıcaklığı 23.4 derecedir. samsunun bile 25.6 derece aq. noluyo lan.