bugün

Kirpiklerinizden yaş yerine kan damlıyor ve bunu kimse fark etmiyorsa yalnızsınız demektir.
soğanların filizlenmeye başlaması.
görsel
Hastane odasında refakatçi olarak kalacak bir arkadaşının bile olmaması. Yıkıcıdır.
traveler of secret moments ankaradaysan refakatçi olabilirim.
sadece yarım gün tatil olan resmi bayram günlerinde herkesin hafta sonunu birleştirmek için izin alması ama senin almaya gerek duymaman.
aynı şey bayram tatillerinde oluşan ama resmi olarak tatil edilmeyen bir-iki günlük zamanlarda da oluyor.
kendini kariyerine odaklamak adeta bir mecburiyet.
içindeki belirsizlik ve bir miktar kederin sonucunda alırsın 2 bira, içki modun yoktur 1 tanesini zor icersin. Sonra atlarsın arabana ve whatsapp kisilerine baktiginda akşamın 22 bilmem kaçında seninle dışarı çıkıp derdini dinleyecek 1 tane adam yoktur. Instagramda takipleştiklerin, sik taşak muhabbeti yaptıkların, hepsi o sanal alandadır. Orada kendini birnevi olmak istediğin insan gibi gösterirsin, onu kısa bir vadede yaşarsın. Ama kendinle baş başayken yine aynı bok.
oğlum zaten yalnızlık ömür boyu sürer.
bunu anlayamadınız mı hala?

açın bak mazhar reis söylüyor youtubede.

keyiflenin.
yalnızsınız.
evlenseniz de yalnızsınız.
Şuan.
Ne kadar da yalnızmışım meğer oysa inanıyordum artık tek olmadığıma nasıl da yanılmışım içimde bir yangın ve ben kimsesizim.!
Kulaklarımda şiddetli desibele maruz kalmaktan daimi olarak devam eden bir çınlama var ve yalnız yaşamaya başladığımdan beri bu sesleri çok net duyuyorum.
6 kişilik kahve fincanı takımından sadece birini yıkayıp kullandığımı fark edince anladım ben. Diğer 5i kutusundan hiç çıkamadı.
Çok severdim Ulan yalnızlığı.
Yok öyle mecbur kalınca olanlardan değil,
Yalnızlığa zaman ayırmak için fırsat kollayacak kadar severdim.
Kitap okur, film izler, olmayacak çocuksu hayaller kurardım kimseye anlatamadığım hayaller.
O hayallerini bile anlattığın biriymiş kalabalık.
O biriymiş meğer sözlük; şehri, ülkeyi, gezegeni, evreni dolduran.
kendi kendine konuştuğun zamanlar gözlerinin önüne gelen film şeritleri keşkeler ve müzikler.
Net otogarlarda, havaalanlarında ve hastanelerde geçen anlardır. Kimse olmamasına rağmen arkana bakarsın acaba diye, sonra gerisin geri döner ve bir kez daha anlarsın yalnız olduğunu.
Gece evinde oturmuş, odanın dört bir yanındaki mumların hepsini yakmış, arka fona da bir çağan şengül şarkısı açmışsındır. Telefonunun sesi de açıktır aslında ama o telefon bir mesaj için bile titremez ya, işte o an yalnızsındır sen. Mutlu olmak gerek aslında. En değerli şey yalnızlık, düşüncelerinle baş başa olmak.

Bırakın. Dokunmayın bize.
sifon tamir ederken kafayı rezervuarın içine sokup kendi kendini ''gerizekalı o anahtar o vanayı açar mı'' minvalinde otokontrol cümleleri kurarken yakalamak.
Açamadığınız kavanoz kapakları.
Hay bin kunduz!
Eve gidince evde ışıkların kapalı olduğunu görmekle başlar.
sırtındaki sivilceni patlatacak birisi bulamadığın an.
Birlikte olma hissi gelince.
Özel anları ve anıları paylaşacak biri olmadığında, kendi kendime konuşup bir nebze olsun yalnızlığımı giderdiğim o an.
Komik bir video veya bir gönderi görünce atacağın birinin olmaması.
Sene 2006 o zaman lisede futbol takımının kaptanıyım. Final maçına çıktık. Sağ taraftan korner kullanıyoruz. Arka direkte kendimi unutturdum. O gün bugündür kimse hatırlamadı beni... öyle bir yalnızlık
çay hazırlarsın masayı kurarsın çayı koyarsın ama sohbet edecek kişi yoktur yalnızsındır kendinle baş başa çay içersin adeta işte o an anlaşılıyor yalnızlık.
iftar zamanı.
bayram sabahı.
Arkadaşlarımın 2. derceceden arkaşı olmam ama benim başka arkadaşımın olmadığını fark etmek , sevgilinin olmaması da yalnız olduğunu fark etmeni sağlar. Kötüdürü.