bugün

aşkın nur yengi'nin akustik versiyon olarak da seslendirdiği şarkıdır.
çok anlamlı sözleri vardır;

"Hayat sende durmam diyor,
Her nefeste son geliyor,
Bildiğin sende kalsın,
Sen yalancı baharsın,
Artık senin olmam diyor."

https://www.youtube.com/watch?v=fEiqehVE2XQ
selin yorumuyla daha çok tanınmış olan aşkın nur yengi şarkısı.
Ertuğ ergin'in kaleminden çıkmış ve aşkın Nur yengi'nin sesinden çıkmış güzellik.
Radyoda denk geldi şimdi.

"Yalancı baharın yalan çiçeği
Vefasızlık senin meziyetinmiş
sen beni bırakıp gidiyorsun ya
insanlığın seni çoktan terk etmiş"

Diyor cengiz baba kibarca. hayvan evladısın da diyebilirdi.
Hayatımda izlediğim ilk ve tek Hint dizisi. MADHUBALA karakterinin sadakati, tutkusu, aşkı ve cesareti beni benden alıyor. Bir bakıma dizinin ana fikri aşkın gücünün üstünde hiçbir şey yoktura geliyor. Dizide sıra aşka gelene kadar nefret,intikam,saplantı,tutku herşey var.Hayatım boyunca kimseye sır olarak dahi paylaşmayacağım bir dizidir Yalancı Bahar.
aşkın nur yengi'nin güzel bir şarkısıdır. 2002 yılında falan çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Kanal 7'de hergun oynayan dizi. Orijinal adı için (bkz: madhubala)
Annem babamı da yanına alıp gece gündüz bunu izliyor. Bi laptop ayarladım kadına. Tvde bitince internetten bulup izliyor. Kabak tadı verdi valla.

Herşeyi geçtim müziklerine kıl oluyorum amk. Siktiriboktan sahnelerde(ki sahnelerin %90ı gereksiz siktiriboktan sahneler) bir müzikler çalıyorlar yok boyle bişey. Alt tarafı kadım patates soyuyor amk. Patates soyarken arka fonda bildiğin savaş müziği çalıyor. Patatesin kabuğunun düştüğü ana güm güm sesleri yerleştirmişler falan.

Herif eliyle yemek yiyor. Yutkunduğunda bamm diye bir efekt. Çiğnerken yine bir savaş müziği. Amınakoyim diziyi görüntüsüz izlesen bu bir hint yapımı demezsin. Dinlerken kesin kan gövdeyi götürüyor kesin millet birbirini delik deşik etti kesti parçaladı sanırsın. Ama gel gör ki hatun mutfak robotunda hamur yoğuruyo. Masada hamur açıyo.
Vereceğiniz aksiyonun amınakoyim demekten kendimi alamadım beş dakka izledim de.
Akşam bu isimle sabahları ise farklı bir isimle oynayan dizi....

Annem ikisini de kaçırmıyor amk bize de başka bişey izletmiyor....
başroldeki rk karizmatik adam, madu ise güzel kadın. tek saçma yanı rk benzerlerinin sürekli bir yerlerden çıkıp gelmesi dizide 3 tane farklı rk oldu. *
https://www.youtube.com/watch?v=lljieonaBDI
(bkz: aşkın nur yengi)'nin en güzel şarkısıdır.
Annemin önce Türkçe altyazılı sonra Gürcü kanalından Gürcüce şimdi de kanal 7 de Türkçe olarak izlediği dizi.sanki hiç izlememiş gibi heyecanlı depali ve sultana saydırıyor kendini kaptırıp.
Annemin her kuşu becererek sırayı leyleğe getirmesiyle izlediği hindistan dizisi...

Lan her gün mü oynuyor bu ?
Türk dizilerine göre daha bağlayıcı harika dizi. Madhubala hem güzel hem de canı yanınca adeta bir kaplan. Rk ile iletişimleri farkli. hem aşk hem nefret var ama dizinin farklı bir tadı var.
Babaannemin hergün izlediği hint pembe dizisi. Tv'de hep kanal 7 açık. Tanzimat döneminin ilk edebi eserleri tadında.
Cemrelerin düşüp kalkmasıyla açıklanabilen üçkağıtçı mevsim.
Hastasiyimdir.
Yonca Evcimik şarkısı.black box fantasy şarkısının Türkçe sözlerle yeniden seslendirilmiştir.https://m.youtube.com/watch?v=YptEcLSMr7c
Muhteşem bi Hint dizisidir.
Annemin yana yakıla izlediği dizi.madhubala karakteri oldukça dişli.türkçesi çıkacağı için hayli Mutlu.bir nevi ev hanımları için terapi gibi.
10 haziranda başlayacağını öğrendiğim hindistandan ithal bir dizi.
Oyuncular: Vivian Dsena, Drashti Dhami, Avinesh Rekhi, Pallavi Purohit, Bhupinder Singh ve Rakhee.

Konusu: Padmini ismindeki genç bir kadın Madhubala'ya hamileyken sürekli kocasının ısrarına maruz kalır. Kocası ondan sürekli erkek çocuk doğurmasını ister. Kocasının ısrarına dayanamayan Padmini küçük kızı Trishna'yı da alıp evden kaçar. Evden kaçtıktan sonra ailesinin geçimini setlerde dublörlük yaparak sağlar. Yıllar sonra Madhubala büyür ve genç bir kız olur. Büyüyünce de bir güzellik salonuna girerek orada çalışmaya başlar. Ülkenin büyük film yıldızlarından biri olan Rishabh, arabasıyla Madhubala'nın nişanlısına çarpar. Rishabh maddi imkanları sayesinde 3 gün sonra serbest bırakılır. Rishabh'dan intikam almayı kafasına koyan Madhubala hemen harekete geçer. Yaşanan olaylar neticesinde Madhubala Rishabh'la evlenmek zorunda kalır. ikili birbiriyle mücadele ederken birden kendilerini başkalarına karşı mücadele ederken bulurlar.

Orijinal adı: Madhubala Ek Ishq Ek Junoon.

Fragman: https://youtu.be/qqiVxXQwweY
Bir cengiz kurtoğlu şarkısıdır.
yalancı baharlara kanan saf bir çiçektim ömrümce.
gece gece yardıran cengiz kurtoğlu şarkısı. evet.
türkiye deki tam olarak muhalefetin demeyelim, seçimle iktidar olamayacağını bilen kesimin, yazdı bahardı diye bir ayaklanmamsı çıkarıp bunu arap baharına benzetmesidir.

iktidarın yaptığını eleştirebilirsin hakkınızdır ama bırakında demokrasiye her dönem inancınız olsun.
fark ettiğiniz an çoktan kışın ortasına geldiğinizi de anlarsınız. mevsimler geçer sonra. kış bitmez uzunca bir süre. ve ardından ikinci bahar gelir ki bunun da garantisi kışın uzunluğuna ne kadar dayanabildiğinizle yakından alakalıdır. yoksa yalancı bir bahar yaşamanız yine kaçınılmaz olur.